Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Consumabile tehnică de calcul
Referenznummer der Bekanntmachung: 11055818_2021_PAAPD1312208
II.1.2)CPV-Code Hauptteil30125100 Tonerpatronen
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Consumabilele care fac obiectul achizitiei (cartușe de cerneală, cartuşe de toner, benzi impregnate cu cerneală, riboane, cilindri - drum/photoconductor, unități de developare - developer, kit-uri de mentenanță, toner rezidual - waste toner) sunt produse consumabile fără de care activitatea de birou a angajaților ANR este imposibil de realizat. Consumabilele vor asigura desfășurarea la standardele de calitate a activității de birou a angajaților ANR, ce presupun imprimarea de documente pe suport hârtie/carduri PVC și transmiterea/recepționarea de fax-uri.
Ținând cont de importanța produselor în desfășurarea activităților din cadrul Autorității Navale Române și a nevoilor urgente în aprovizionarea cu consumabile, s-a optat pentru inițierea unui acord cadru cu un singur operator economic pentru fiecare lot, pentru o perioadă de 16 luni, pentru a întâmpina eventuale probleme în aprovizionarea instituției, dar și pentru a putea obține un raport de calitate/preț cât mai bun posibil.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
LOT 3 - Consumabile RICOH
Los-Nr.: 3
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)30125100 Tonerpatronen
30125000 Teile und Zubehör für Fotokopiergeräte
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Cantitate maximă acord cadru consumabile laser RICOH = 1430 buc.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 2
30192113 Tonerkassetten
Cantitate maximă acord cadru cartuse de cerneala = 253 buc.
Cantitate maximă acord cadru consumabile laser = 299 buc.
Cantitate maxima acord cadru consumabile CANON = 552 buc.
LOT 7 – Consumabile ZEBRA
Los-Nr.: 7
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)30192320 Druckerbänder
30192300 Farbbänder
Cantitate maxima acord cadru consumabile ZEBRA = 344 buc.
LOT 6 – Consumabile EPSON
Los-Nr.: 6
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)30192113 Tonerkassetten
Cantitate maximă acord cadru cartuse/rezervoare de cerneala = 691 buc.
Cantitate maximă acord cadru riboane matriciale = 46 buc.
LOT 4 - Consumabile BROTHER
Los-Nr.: 4
Cantitate maximă acord cadru cartuse de cerneala = 15 buc.
Cantitate maximă acord cadru consumabile laser = 105 buc.
Cantitate maxima acord cadru consumabile BROTHER = 120 buc.
LOT 8 – Consumabile KONICA MINOLTA, LEXMARK, PANTUM, KYOCERA, SAMSUNG, PANASONIC
Los-Nr.: 8
Cantitate maxima acord cadru consumabile laser KONICA MINOLTA = 8 buc.
Cantitate maxima acord cadru consumabile laser LEXMARK = 18 buc.
Cantitate maxima acord cadru consumabile laser PANTUM = 48 buc
Cantitate maxima acord cadru consumabile laser KYOCERA = 15 buc
Cantitate maxima acord cadru consumabile laser SAMSUNG = 13 buc
Cantitate maxima acord cadru consumabile laser PANASONIC = 5 buc
LOT 5 – Consumabile XEROX
Los-Nr.: 5
Cantitate maxima acord cadru consumabile XEROX = 101 buc.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 1
cantitate maxima acord cadru cartuse de cerneala = 995 buc.
cantitate maxima acord cadru consumabile laser = 871 buc.
Cantitate maxima acord cadru consumabile HP = 1866 buc.