Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Servicios - 564967-2019
Dinamarca-Sorø: Servicios de salud
2019/S 230-564967
Corrigenda
Anuncio relativo a modificaciones o información adicional
Servicios
II.1)Ámbito de la contratación
II.1.1)Denominación:
Udbud med forhandling af rammeaftale omhandlende TeleKit/Assets og tilknyttede drifts-, service-, logistik- og særlige logistikydelser ifm. telemedicin
II.1.2)Código CPV principal
85100000 Servicios de salud
II.1.4)Breve descripción:
Landsdelsprogram Sjælland udbyder rammeaftale om levering af TeleKit/Assets og tilknyttede drifts-, service-, logistik- og særlige logistikydelser i relation til Landsdelsprogram Sjællands drift af tværsektorielle telemedicinske forløb på vegne af Region Sjælland og de 17 sjællandske kommuner.
Leverandøren skal yde TeleKit/assets og tilknyttede drifts-, service-, logistik- og særlige logistikydelser i henhold til de sundhedsfaglige medarbejdere ved regionen og de 17 kommuners løbende bestilling af opsætning af TeleKit ved ny-henvist borger, udskiftning af TeleKit ved borger og nedtagning af TeleKit, når borger ikke længere er i et Telemedicinsk forløb.
Således skal leverandøren bl.a.:
— Håndtere lager og assetregistrering,
— Modtage og håndtere bestillinger,
— Pakke og klargøre TeleKit,
— Levere og ombytte TeleKit,
— Opsætning og afhentning af TeleKit.