Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Suministros - 565924-2019
Submission deadline has been amended by:  201701-2020
Polonia-Pabianice: Sistemas y dispositivos de vigilancia y seguridad
2019/S 231-565924
Anuncio de licitación
Suministros
II.1)Ámbito de la contratación
II.1.1)Denominación:
Inteligentny system transportowy – zaprojektuj i wybuduj
Número de referencia: ZPK.271.18.2019
II.1.2)Código CPV principal
35120000 Sistemas y dispositivos de vigilancia y seguridad
II.1.4)Breve descripción:
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie pełnej dokumentacji projektowej zgodnie z pkt 1.3 PFU oraz wybudowanie, instalację oraz uruchomienie do eksploatacji inteligentnego systemu transportowego.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku do Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia pn. Program funkcjonalno-użytkowy (PFU) w zapisach dotyczących zadania nr 11 oraz zadania nr 15.
II.1.5)Valor total estimado
II.1.6)Información relativa a los lotes
El contrato está dividido en lotes: no
II.2)Descripción
II.2.2)Código(s) CPV adicional(es)
45000000 Trabajos de construcción
45300000 Trabajos de instalación en edificios
42965000 Equipo de procesamiento de la información
31644000 Registradores diversos de datos
32323500 Sistema de vigilancia por vídeo
48781000 Paquetes de software de gestión de sistemas
32562000 Cables de fibra óptica
34996000 Equipo de control, seguridad o señalización para carreteras
35261000 Paneles de información
35261100 Paneles indicadores de mensajes variables
32425000 Sistema de explotación de red
32520000 Equipo y cable de telecomunicaciones
32522000 Equipo de telecomunicaciones
32523000 Instalaciones de telecomunicaciones
32524000 Sistema de telecomunicaciones
45310000 Trabajos de instalación eléctrica
45311000 Trabajos de instalación de cableado y accesorios eléctricos
51610000 Servicios de instalación de ordenadores y de equipo para procesamiento de la información
72315200 Servicios de gestión de redes de datos
72317000 Servicios de almacenamiento de datos
72318000 Servicios de transmisión de datos
II.2.4)Descripción del contrato:
Przedmiot zamówienia to opracowanie pełnej dokumentacji projektowej zgodnie z pkt 1.3 PFU oraz wybudowanie, instalację oraz uruchomienie do eksploatacji inteligentnego systemu transportowego, obejmującego:
a) zakup i instalację tablic dynamicznej informacji pasażerskiej wraz z systemem ITS;
b) zaprojektowanie i przebudowę pomieszczenia w zajezdni autobusowej na potrzeby dyspozytorni ITS wraz z budową pomieszczenia serwerowni ITS;
c) zakup i instalację systemu monitoringu wizyjnego;
d) nową wersję portalu komunikacjapabianice.pl wraz z aplikacją mobilną.
Szczegółowy zakres opisany w literach od a) do d) w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia – w rozdziale 4 ust. 4.1 pkt 2).
Należy zachować funkcjonowanie zajezdni przez cały okres robót.
Tam gdzie pojawia się lokalizacja Dworzec PKP, Zamawiający zastrzega możliwość jednostronnej zmiany lokalizacji na etapie realizacji umowy na przystanek Jana Pawła II / Wiejska (wiążąca decyzja do 31.5.2020 r.)
Dla portalu KomunikacjaPabianice.pl i aplikacji mobilnej zostały zapewnione standardy dla systemów teleinformatycznych w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych Web Content Accessibility Guidelines (WCAG 2.1) z uwzględnieniem poziomu AA wymienione w załączniku nr 4 do Rozporządzenia Rady Ministrów z 12.4.2012 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych oraz ustawy z 4.4.2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
W system ITS należy włączyć 32 autobusy: 9 szt. Solaris Urbino 12 (własność MZK Pabianice Sp. z o.o.) z autokomputerami SRG3100P, nieobjęte systemem GPS (należy zapewnić transmisję GPS dla systemu ITS); 5 szt. Solaris Urbino 12 (własność Zamawiającego) z autokomputerami SRG4000P, nieobjęte systemem GPS (należy zapewnić transmisję GPS dla systemu ITS); 18 szt. Solaris Urbino 12 hybrid (własność Zamawiającego) z autokomputerami SRG6000P, z systemem GPS (należy uzyskać transmisję z zamontowanych GPS dla systemu ITS).
Należy zapewnić możliwość podłączenia do sieci światłowodowej ITS (umożliwienie wpięcia) 5 biletomatów stacjonarnych typu BS-206, które są na przystankach: Dworzec PKP, Kilińskiego/Zamkowa, Kilińskiego /SDH, Jana Pawła II/szpital, Grota Roweckiego/ Gryzla. Podłączenie urządzeń do sieci światłowodowej po stronie producenta biletomatów.
W ramach wdrożenia ITS należy uzupełnić utworzony system o dane rozkładowe na podstawie bazy danych od Zamawiającego (z oprogramowania AGC Busman 100 lub Municom.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w rozdziale 4 SIWZ oraz załączniku do SIWZ pn. Program funkcjonalno-użytkowy (PFU). Zamawiający informuje, że dołączony PFU prezentuje szerszy zakres prac (biletomaty stacjonarne i mobilne – zadanie już zrealizowane, nie jest objęte niniejszym przetargiem). W ramach niniejszego postępowania obowiązują zapisy dotyczące Zadania nr 11 oraz Zadania nr 15.
Zamawiający informuje, że w ramach odrębnego projektu pn. „Łódzki Tramwaj Metropolitalny: etap Pabianice – Ksawerów” w latach 2020–2021 będzie budowana sieć światłowodowa z tablicami dynamicznej informacji pasażerskiej z monitoringiem wizyjnym, wzdłuż ulic Zamkowej i Warszawskiej w Pabianicach. Wykonawca jest zobowiązany umożliwić wpięcie tablic informacji pasażerskiej i kamer CCTV, realizowanych w ramach projektu „Łódzki Tramwaj Metropolitalny: etap Pabianice – Ksawerów” do systemu, tworzonego w ramach tego postępowania. Oznacza to, że tworzony system powinien umożliwić zarządzanie tablicami dynamicznej informacji pasażerskiej oraz kamerami monitoringu, realizowanymi w ramach tego projektu i projektu „Łódzki Tramwaj Metropolitalny: etap Pabianice – Ksawerów”. Połączenie obu sieci światłowodowych powinno nastąpić w rejonie skrzyżowania ulic Jana Kilińskiego i Zamkowej w Pabianicach.
Zamawiający nie przewiduje zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp.