Hankintailmoitus – erityisalat
Oikeusperusta:
Direktiivi 2014/25/EU
I kohta: Hankintayksikkö
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Metron vaihdelämmityskeskukset (VLK)
Viitenumero: 58H23
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi34944000 Rautatievaihteiden lämmitysjärjestelmä
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
Pääkaupunkiseudun Kaupunkiliikenne Oy (Kaupunkiliikenne Oy) järjestää Helsingin kaupungin liikenneliikelaitoksen (HKL) toimeksiannosta tarjouskilpailun metroradan vaihteiden sulanapitolämmitykseen käytettävistä vaihdelämmitysjärjestelmän keskuksista (VLK) tämän tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisesti.
II.1.5)Arvioitu kokonaisarvoArvo ilman alv:tä: 660 000.00 EUR
II.1.6)Osia koskevat tiedotTämä sopimus on jaettu osiin: ei
II.2)Kuvaus
II.2.4)Kuvaus hankinnasta:
Toimituksen tulee sisältää vaihdelämmityskeskukset tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisessa laajuudessa. Toimituksen tulee täyttää tilaajan asettamat sekä sähköturvallisuusmääräysten mukaiset vaatimukset. Asennettavien tuotteiden on oltava CE-merkittyjä niiden laitteiden osalta, joihin ko. merkintää Euroopan Unionissa sovelletaan. Keskusten tulee täyttää Suomessa voimassa olevat EN-SFS-standardit ja viranomaisvaatimukset.