Results of the procurement procedure
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Oikeusrekisterikeskus - IT-konsultointi 2021-2025 (DPS) - ANOPPI pseudonymisointisovelluksen kehitys- ja ylläpitopalvelut
Reference number: ORK/109/2023
II.1.2)Main CPV code72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support
II.1.4)Short description:
Hankinnan kohteena oli oikeusministeriön ja Aalto-yliopiston toteuttamassa ANOPPI-hankkeessa kehitettyjen pseudonymisointia
sekä annotointia koskevien sovellusten jatkokehitys, ylläpito sekä asiantuntijatuki.
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)48000000 Software package and information systems
II.2.4)Description of the procurement:
Oikeusrekisterikeskus pyysi tarjouksiatarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisesti.
Hankinnan kohteen kuvaus ja vähimmäisvaatimukset oli kuvattu tarjouspyynnössä ja sen liitteissä.
Hankinnan arvioitu laajuus on kuvattu tarjouspyynnön liitteessä 1 Hankinnan kohteen kuvaus. Sopimuskausi on 1.6.2023 - 31.12.2023, jonka jälkeen hankintayksikkö varaa oikeuden sopimuksen jatkamiseen 31.5.2031 saakka. Sopimuksen jatkamista koskevat ehdot on kuvattu tarkemmin hankintasopimusluonnoksessa.