II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
ΜΙΣΘΩΣΗ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ -ΟΧΗΜΑΤΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΗ ΤΗΣ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ,ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ -ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΚΧ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ, ΥΠΟΔΟΜΩΝ
Αριθμός αναφοράς: 60423
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV43310000 Μηχανήματα δομικών έργων
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
μίσθωση μηχανημάτων και οχημάτων για τις εργασίες που εκτελεί ο Δήμος (συντήρηση κοινοχρήστων χώρων, ζωνών πυροπροστασίας, υποδομών, εγκαταστάσεων του Δήμου Αγρινίου) όπως αυτές προκύπτουν καθημερινά .
Σκοπός της είναι:
• H εξασφάλιση της εύρυθμης λειτουργίας των εγκαταστάσεων και υποδομών αρμοδιότητας του Δήμου, παρέχοντας ασφάλεια στους πολίτες
• Hδυνατότητα άμεσης αντιμετώπισης των προβλημάτων, που προκύπτουν καθημερινά και καθ΄ όλη τη διάρκεια ισχύος της σύμβασης.
II.1.5)Εκτιμώμενη συνολική αξίαΑξία χωρίς ΦΠΑ: 201 550.00 EUR
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματαΗ παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: ναι
Μπορούν να υποβληθούν προσφορές για όλα τα τμήματα
II.2)Περιγραφή
II.2.1)Τίτλος:
Μίσθωση μηχανικού εκσκαφέα (τσάπα περιστροφική) ισχύος από 90HP έως 110HP για ημερήσια απασχόληση
Αριθμός τμήματος: 1
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV43310000 Μηχανήματα δομικών έργων
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης:
Περιγραφή εργασιών Μονάδα Μέτρησης Ποσότητα
Μίσθωση μηχανικού εκσκαφέα (τσάπα περιστροφική) ισχύος από 90HP έως 110HP για ημερήσια απασχόληση 6,00 ώρες 50
Μίσθωση μηχανικού εκσκαφέα (τσάπα περιστροφική) ισχύος από 111HP έως 140HP για ημερήσια απασχόληση
Αριθμός τμήματος: 2
Μίσθωση μηχανικού εκσκαφέα (τσάπα περιστροφική) ισχύος από 111HP έως 140HP για ημερήσια απασχόληση 6,00 ώρες 50
Μίσθωση μηχανικού εκσκαφέα (τσάπα ερπιστριοφόρα περιστροφική) ισχύος από 180 HP και άνω για ημερήσια απασχόληση
Αριθμός τμήματος: 3
Μίσθωση μηχανικού εκσκαφέα (τσάπα ερπιστριοφόρα περιστροφική) ισχύος από 180 HP και άνω για ημερήσια απασχόληση 6,00 ώρες 5
Μίσθωση μηχανικού εκσκαφέα (JCB-3CX) ισχύος από 90 HP έως 110 HP για ημερήσια απασχόληση
Αριθμός τμήματος: 4
Μίσθωση μηχανικού εκσκαφέα (JCB-3CX) ισχύος από 90 HP έως 110 HP για ημερήσια απασχόληση 6,00 ώρες 70
Μίσθωση μηχανικού εκσκαφέα (JCB-4CX ) ισχύος από 90 HP έως 110 HP για ημερήσια απασχόληση
Αριθμός τμήματος: 5
Μίσθωση μηχανικού εκσκαφέα (JCB-4CX ) ισχύος από 90 HP έως 110 HP για ημερήσια απασχόληση 6,00 ώρες 70
Μίσθωση μικρού μηχανικού εκσκαφέα (διαβολάκι) ισχύος άνω των 50 HP για ημερήσια απασχόληση
Αριθμός τμήματος: 6
Μίσθωση μικρού μηχανικού εκσκαφέα (διαβολάκι) ισχύος άνω των 50 HP για ημερήσια απασχόληση 6,00 ώρες 20
Μίσθωση διαμορφωτή γκρέιντερ έως 150 HP για ημερήσια απασχόληση
Αριθμός τμήματος: 7
Μίσθωση διαμορφωτή γκρέιντερ έως 150 HP για ημερήσια απασχόληση 6,00 ώρες 150
Μίσθωση διαμορφωτή γκρέιντερ από 150 HP και άνω για ημερήσια απασχόληση
Αριθμός τμήματος: 8
Μίσθωση διαμορφωτή γκρέιντερ από 150 HP και άνω για ημερήσια απασχόληση 6,00 ώρες 83
Μίσθωση προωθητή γαιών (μπουλντόζα) ισχύος από 145HP έως 200HP και άνω
Αριθμός τμήματος: 9
Μίσθωση προωθητή γαιών (μπουλντόζα) ισχύος από 145HP έως 200HP και άνω 6,00 ώρες 80
Μίσθωση προωθητή γαιών (μπουλντόζα) ισχύος από 200HPέως 300HP και άνω
Αριθμός τμήματος: 10
Μίσθωση προωθητή γαιών (μπουλντόζα) ισχύος από 200HPέως 300HP και άνω 6,00 ώρες 20
Μίσθωση φορτωτή άνω των 250HP για ημερήσια απασχόληση
Αριθμός τμήματος: 11
Μίσθωση φορτωτή άνω των 250HP για ημερήσια απασχόληση 6ώρες 40
Μίσθωση μικρού εκσκαφέα φορτωτή (διαβολάκι) άνω των 50 HP για ημερήσια απασχόληση
Αριθμός τμήματος: 12
Μίσθωση μικρού εκσκαφέα φορτωτή (διαβολάκι) άνω των 50 HP για ημερήσια απασχόληση 6ώρες 20
Μίσθωση ανατρεπόμενου φορτηγού 10 τόνων και άνω για ημερήσια απασχόληση
Αριθμός τμήματος: 13
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV60181000 Ενοικίαση φορτηγών αυτοκινήτων με οδηγό
Μίσθωση ανατρεπόμενου φορτηγού 10 τόνων και άνω για ημερήσια απασχόληση 6ώρες 25
Μίσθωση ανατρεπόμενου φορτηγού 15 τόνων και άνω για ημερήσια απασχόληση
Αριθμός τμήματος: 14
Μίσθωση ανατρεπόμενου φορτηγού 15 τόνων και άνω για ημερήσια απασχόληση 6ώρες 40
Μίσθωση γερανοφόρου μεγάλου ύψους για απομάκρυνση αντικειμένων με μήκος ανύψωσης 20μ και άνω με δυνατότητα συγκράτησης τουλάχιστον 2 th στα 20μ για ημερήσια απασχόληση
Αριθμός τμήματος: 15
Μίσθωση γερανοφόρου μεγάλου ύψους για απομάκρυνση αντικειμένων
με μήκος ανύψωσης 20μ και 6ώρες 15
άνω με δυνατότητα συγκράτησης τουλάχιστον
2 th στα 20μ για ημερήσια απασχόληση