1) Gazdasági szereplők a részvételi jelentkezést a Kbt. 40.§ (1) bekezdésében foglaltaknak megfelelően az Elektronikus Közbeszerzési Rendszerben (EKR) kötelesek benyújtani, amelyben valamennyi eljárási cselekmény előzetes regisztrációhoz kötött. Az EKR rendszer címe: www.ekr.gov.hu.
2) Részvételre jelentkezőknek az Ajánlatkérő által előírt EKR űrlapon nyilatkoznia kell a közbeszerzésnek azon részeiről, amelynek teljesítéséhez alvállalkozót kíván igénybe venni, továbbá ezen részek tekintetében igénybe venni kívánt és a részvételi jelentkezés benyújtásakor már ismert alvállalkozókról. A nyilatkozatot nemleges tartalom esetén is meg kell tenni.
3) A részvételi jelentkezésnek tartalmaznia kell felolvasólapot, amelyen fel kell tüntetni a részvételre jelentkező nevét, székhelyét,valamint adószámát (EKR tölti ki).
4) A részvételi jelentkezést magyar nyelven kell elkészíteni, valamint az ahhoz csatolt minden igazolást, dokumentumot és okiratot magyar nyelvű, részvételre jelentkező által elkészített fordítással együtt kell benyújtani.
5) Amennyiben részvételre jelentkező papíralapú, cégszerűen aláírt dokumentum egyszerű másolatát nyújtja be az eljárás során, köteles az EKRbe feltölteni a nyilatkozatot tevő képviselő aláírási címpéldány vagy aláírásmintáját is.
6) Közös részvételre jelentkezés esetén a jelentkezéshez csatolni kell a konzorciumi együttműködési megállapodást, amelynek tartalmaznia kell a Kbt. 35. § (2) bekezdése szerinti meghatalmazást.
7) Részvételre jelentkezők kötelesek nyilatkozni arról, hogy van-e folyamatban velük szemben változásbejegyzési eljárás. Amennyiben igen, köteles feltölteni a változásbejegyzési kérelmet és az annak érkezéséről a cégbíróság által megküldött igazolást.
2. rész: Spread (S) értéke (nettó EUR/MWh)
9) Részvételre jelentkezők a jelentkezéshez kötelesek csatolni a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal által kiadott villamos energia kereskedelemre vonatkozó érvényes engedély egyszerű másolatát.
10) A főbb szerződést biztosító mellékkötelezettségeket , továbbá a fő finanszírozási és fizetési feltételeket a közbeszerzési dokumentumok részét képező "Lényeges szerződéses feltételek összefoglalója" elnevezésű dokumentum tartalmazza.
11) Az egyedi ajánlattételi eljárások során megkötendő szerződések tervezetét Ajánlatkérő az ajánlattételi felhívásokkal együtt bocsátja a DBR-be felvett gazdasági szereplők rendelkezésére.
12) Ajánlatkérő az egyedi ajánlattételi eljárásokban nem kíván ajánlati biztosítékot alkalmazni.
13) Ajánlatkérő sem a közbeszerzési eljárás részvételi szakaszában, sem az egyedi ajánlattételi eljárások tekintetében nem alkalmazza a Kbt. 75.§ (2) bek e) pont szerinti eredménytelenségi okot.
14) A felhívás IV.2.6. pontjában megjelölt 1 hónapos ajánlattételi kötöttség alatt Ajánlatkérő 30 napot ért, amely az egyedi ajánlattételi eljárásokra vonatkozóan irányadó; a részvételi szakaszban nem lehet ajánlatot tenni.
15) Ajánlatkérő nem követeli meg és nem is teszi lehetővé projekttársaság létrehozását jelen közbeszerzési eljárás eredményeként kötendő szerződés teljesítésének érdekében.
16) Részvételre jelentkezőknek a jelentkezéshez csatolniuk kell a 833/2014/EU tanácsi rendeletre vonatkozó nyilatkozatot, cégszerűen aláírva.
17) Az eljárásban részt vevő FAKSZ: Dr Dull Attila (00292).
18) Ajánlatkérő a Kbt. 65. § (2) bekezdése alapján nem ír elő műszaki-szakmai alkalmassági követelményt, tekintettel arra, hogy a teljesítés megfelelősége szempontjából alkalmassági feltétel előírása nem szükséges. Ajánlatkérő csak a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal által kiadott érvényes, energia kereskedelemre vonatkozó engedéllyel rendelkező gazdasági szereplők részvételi jelentkezését nyilvánítja érvényesnek, és ezen engedély megléte megfelelően igazolja a szerződés teljesítésére vonatkozó alkalmasságot.