Meddelande om upphandling
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:
Resurskonsult, projektadministratör för projekt Västlänken
Referensnummer: KOM-413591
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4)Kort beskrivning:
II.1.5)Uppskattat totalt värdeVärde exkl. moms: 5 500 000.00 SEK
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för högsta antal delkontrakt: 1
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 1
II.2)Beskrivning
II.2.1)Benämning på upphandlingen:
Del nr: 1
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen: