Lieferungen - 568471-2019
Rumänien-Oradea: Verabreichungsausrüstung
2019/S 232-568471
Auftragsbekanntmachung
Lieferauftrag
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Materiale sanitare 5 (2019)
Referenznummer der Bekanntmachung: 42084982019263
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
33141624 Verabreichungsausrüstung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Materiale sanitare 5 (2019) – conform specificatiilor din caietul de sarcini care face parte integranta din documentatia de atribuire si constituie ansamblul cerintelor pe baza carora se elaboreaza de catre fiecare ofertant propunerea tehnica.
Numar de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 13 zile.
Data limita de transmitere a raspunsului la solicitarile de clarificari: cu 10 (zece) zile inainte de data limita de depunere a ofertelor specificata in anuntul de participare [conform art. 160 alin. (2) si art. 161 din Legea 98/2016, modificate prin OUG 107/2017].
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 2 016 392.00 RON
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für maximale Anzahl an Losen: 11
Maximale Anzahl an Losen, die an einen Bieter vergeben werden können: 11
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Cateter venos central codat color și linie înaltă de presiune
Los-Nr.: 5
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Cant. min. si max. sunt specificate in caietul de sarcini al prezentei documentatii.
Ace anestezie plexală 100 mm
Los-Nr.: 3
Tub în T Montgomery
Los-Nr.: 9
Sistem colector Beckler
Los-Nr.: 8
Prelungitoare pe borcanele colectoare
Los-Nr.: 7
Pipe Guedel
Los-Nr.: 11
Tub kerr silicon
Los-Nr.: 10
Rampă cu 3 robineți cu prelungitor
Los-Nr.: 4
Pansament fixare cateter arterial tip on-off
Los-Nr.: 6
Ace anestezie plexală 50 mm
Los-Nr.: 2
Truse originale pentru administrarea nutriției enterale
Los-Nr.: 1
Bunuri - 568471-2019
România-Oradea: Truse de administrare
Anunț de participare
Produse
Temei juridic:
Directiva 2014/24/UE
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Număr de referinţă: 42084982019263
II.1.2)Cod CPV principal
33141624 Truse de administrare
II.1.4)Descriere succintă:
II.1.5)Valoarea totală estimată
Valoare fără TVA: 2 016 392.00 RON
II.1.6)Informații privind loturile
Contractul este împărțit în loturi: da
Pot fi depuse oferte pentru numărul maxim de loturi: 11
Numărul maxim de loturi care pot fi atribuite unui singur ofertant: 11
II.2)Descriere
II.2.1)Titlu:
Lot nr.: 5
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Lot nr.: 3
Lot nr.: 9
Lot nr.: 8
Lot nr.: 7
Lot nr.: 11
Lot nr.: 10
Lot nr.: 4
Lot nr.: 6
Lot nr.: 2
Lot nr.: 1