Services - 568944-2021
Polska-Bydgoszcz: Usługi w zakresie konserwacji sygnalizacji ulicznej
2021/S 216-568944
Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Podstawa prawna:
Dyrektywa 2014/24/UE
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
Konserwacja i naprawy awaryjne urządzeń sygnalizacji świetlnych zlokalizowanych na terenie Miasta Bydgoszczy w 2022 roku
Numer referencyjny: 031/2021
II.1.2)Główny kod CPV
50232200 Usługi w zakresie konserwacji sygnalizacji ulicznej
II.1.4)Krótki opis:
1. Przedmiotem zamówienia jest usługa konserwacji urządzeń sygnalizacji świetlnych oraz roboty budowlane w zakresie awaryjnych napraw tych urządzeń po dewastacjach i kolizjach drogowych, wykonywane w celu całodobowego utrzymania ich w stałej sprawności technicznej (ciągłej pracy). Konserwacja i naprawy awaryjne urządzeń sygnalizacji świetlnych zainstalowanych w ciągach komunikacyjnych w granicach administracyjnych Miasta Bydgoszczy będących w zarządzaniu Zamawiającego dotyczą: 127 sygnalizacji świetlnych ruchu drogowego przy działających sterownikach ASTERIT pracujących pod kontrolą systemu SCATS oraz ASR w wersji od 2008PL do 2010PL (w tym połączenia światłowodowe wraz z urządzeniami). W trakcie realizacji zamówienia ilość urządzeń podlegających konserwacji nie ulegnie zwiększeniu.
II.1.5)Szacunkowa całkowita wartość
II.1.6)Informacje o częściach
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.2)Opis
II.2.2)Dodatkowy kod lub kody CPV
45233294 Instalowanie sygnalizacji drogowej
II.2.4)Opis zamówienia:
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i warunki wykonania zamówienia opisane zostały w projektowanych postanowieniach umowy, stanowiący załącznik Nr 1 do SWZ - wzór Umowy z załącznikami, w tym:
1) wykaz sygnalizacji świetlnych, stanowiący załącznik Nr 2 do Umowy,
2) specyfikacja wykonania prac konserwacyjnych (zwana dalej SPK), stanowiącą załącznik Nr 3 do Umowy,
3) specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych związanych z naprawami awaryjnymi urządzeń sygnalizacji świetlnych (zwaną dalej SST), stanowiącą załącznik Nr 4 do Umowy,
oraz we wzorze wyceny prac konserwacyjnych zawierającej ilość przewidywanych prac, stanowiącym załącznik Nr 3 do SWZ i wzorze kosztorysu ofertowego zawierającego przedmiar przewidywanych napraw awaryjnych, stanowiącym załącznik Nr 4 do SWZ.
4. Zamawiający deklaruje, że w całym okresie trwania Umowy zleci usługi konserwacji urządzeń sygnalizacji na poziomie nie mniejszym niż 9 miesięcy, a roboty budowlane w zakresie awaryjnych naprawy tych urządzeń na poziomie nie mniejszym niż 85% wartości kosztorysu ofertowego.
5. Zamawiający, zgodnie z art.95 ust.1 Pzp, wymaga aby wykonawca lub podwykonawca przy realizacji zamówienia (w całym okresie obowiązywania umowy) zatrudnił na umowę o pracę w rozumieniu przepisów Kodeksu pracy (art.22 § 1), osoby które będą wykonywały czynności bezpośrednio związane z wykonywaniem usług lub robót budowlanych, czyli tzw. pracowników fizycznych. Wymóg ten nie dotyczy więc osób m.in.: kierujących robotami budowlanymi, dostawców urządzeń i materiałów budowlanych. Szczegółowy opis wymagań Zamawiającego w tym zakresie znajduje się w projektowanych postanowieniach umowy, które stanowią załącznik Nr 1 do SWZ.
6. Zamawiający nie przewiduje wymagań w zakresie zatrudnienia osób, o których mowa w art.96 ust.2 pkt 2 Pzp.
7. Zamawiający nie stawia bezwzględnego wymogu przeprowadzania wizji lokalnej, ale sugeruje przeprowadzenie jej w interesie Wykonawcy bez udziału Zamawiającego.
8. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy. Wykonawca jest zobowiązany wskazać, w ofercie oraz w JEDZ-u, części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani. Brak oświadczenia wykonawcy w tym zakresie oznaczać będzie, że wykonawca zamierza samodzielnie realizować całość zamówienia.
9.Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art.214 ust.1 pkt 7 Pzp,w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, polegających na powtórzeniu podobnych usług lub robót budowlanych, jeśli będzie posiadał środki finansowe na ich wykonanie.
10. Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części. Sygnalizacje świetlne jako urządzenia BDR pracują w koordynacji oraz w systemie ITS. Połączone są siecią światłowodową. Monitorowane oraz sterowane zdalnie są z centrum ITS. Specyfika ich pracy w systemie oraz wpływ na bezpieczeństwo oraz płynność ruchu użytkowników dróg nie pozwala na podział zamówienia na części. Jakikolwiek podział zamówienia groziłby nadmiernymi trudnościami technicznymi – brakiem koordynacji pomiędzy poszczególnymi sygnalizacjami działającymi w systemie. W przypadku usług konserwacji urządzeń oraz robót budowlanych polegających na ich awaryjnej naprawie po dewastacjach i kolizjach drogowych, realizowanych w celu całodobowego utrzymania całego systemy w stałej sprawności technicznej, potrzeba skoordynowania działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia, mogłaby poważnie zagrozić bezpieczeństwu oraz płynność ruchu użytkowników dróg. Brak podziału na części nie ogranicza dostępu do zamówienia wykonawcom z sektora MŚP.
11. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert w postaci katalogów elektronicznych.
12. Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej.
13. Zamawiający nie prowadzi postępowania w celu zawarcia umowy ramowej.
14. Zamawiający nie przewiduje składania przedmiotowych środków dowodowych.