Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Valtiokonttori - Julkisten hankintojen kokonaisarkkitehtuuri
Referenznummer der Bekanntmachung: VK/72832/02.03.02.07/2022
II.1.2)CPV-Code Hauptteil72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Hankinta koskee kokonaisarkkitehtuurin asiantuntijapalveluita.
Asiantuntijan / asiantuntijoiden tehtävänä on koostaa yhdessä Valtiokonttorin ja valittavien sidosryhmien kanssa julkisen hankintatoimen kokonaisarkkitehtuuri. Tarkastelunäkökulmana kokonaisarkkitehtuurissa on hankintatoimen tiedon johtaminen. Työssä sovelletaan julkisen hallinnon kokonaisarkkitehtuurimenetelmää (https://dvv.fi/arkkitehtuuri). Arkkitehtuuri tarkastelee julkisen hankintatoimen tietovirtojen nykytilaa, määrittää tavoitetilan / vision julkisten hankintojen hankintatoimen tiedolla johtamiselle ja luo tiedolla johtamisen tiekartan tuleville vuosille. Kilpailutus koskee koskee julkisen hankintatoimen kokonaisarkkitehtuuri työtä, jonka lopputuotoksena syntyy julkishallinnon tiedolla johtamisen arkkitehtuuriraportti. Raportti julkaistaan osana Hankinta-Suomi -ohjelmaa vuoden 2023 aikana. Hankinnan arvioitu laajuus on noin 40-50 htp (henkilötyöpäivää)Selvyyden vuoksi todetaan, että edellä esitetyt arviot työmääristä ovat suuntaa antavia eivätkä sellaisenaan sido hankintayksikköä tai edusta tilausmääriä. Tilausmäärät tarkentuvat sopimuskauden aikana. Hankinnan kohteen kuvaus ja vähimmäisvaatimukset on kuvattu tässä tarjouspyynnössä ja sen liitteissä.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Hankintayksikkö pyytää tarjoustanne kokonaisarkkitehtuurin asiantuntijapalveluista. Asiantuntijan / asiantuntijoiden tehtävänä on koostaa yhdessä Valtiokonttorin ja valittavien sidosryhmien kanssa julkisen hankintatoimen kokonaisarkkitehtuuri. Tarkastelunäkökulmana kokonaisarkkitehtuurissa on hankintatoimen tiedon johtaminen. Työssä sovelletaan julkisen hallinnon kokonaisarkkitehtuurimenetelmää (https://dvv.fi/arkkitehtuuri).
Arkkitehtuuri tarkastelee julkisen hankintatoimen tietovirtojen nykytilaa, määrittää tavoitetilan / vision julkisten hankintojen hankintatoimen tiedolla johtamiselle ja luo tiedolla johtamisen tiekartan tuleville vuosille.
Kilpailutus koskee julkisen hankintatoimen kokonaisarkkitehtuurityötä, jonka lopputuotoksena syntyy julkishallinnon tiedolla johtamisen arkkitehtuuriraportti. Raportti julkaistaan osana Hankinta-Suomi -ohjelmaa vuoden 2023 aikana.
Hankinnan arvioitu laajuus on noin 40-50 htp (henkilötyöpäivää)
Selvyyden vuoksi todetaan, että edellä esitetyt arviot työmääristä ovat suuntaa antavia eivätkä sellaisenaan sido hankintayksikköä tai edusta tilausmääriä.
Tilausmäärät tarkentuvat sopimuskauden aikana.
Hankinnan kohteen kuvaus ja vähimmäisvaatimukset on kuvattu tässä tarjouspyynnössä ja sen liitteissä.
Results of the procurement procedure
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Reference number: VK/72832/02.03.02.07/2022
II.1.2)Main CPV code72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support
II.1.4)Short description:
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.4)Description of the procurement: