Anuncio de adjudicación de contrato
Resultados del procedimiento de contratación
Base jurídica:
Directiva 2014/24/UE
II.1)Ámbito de la contratación
II.1.1)Denominación:
Helsingin yliopisto - Palvelinlaitteistot sekä niiden huolto- ja tukipalvelut
Número de referencia: 364787
II.1.2)Código CPV principal48820000 Servidores
II.1.4)Breve descripción:
Hankintasopimuksen kohteena ovat Helsingin yliopistolle hankittavat palvelinlaitteistot sekä niiden huolto- ja tukipalvelut tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisesti.
Tämä hankinta on tehty Hansel Oy:n perustaman dynaamisen hankintajärjestelmän "Konesali-infrastruktuurilaitteet 2021-2025" sisäisenä minikilpailutuksena.
II.1.6)Información relativa a los lotesEl contrato está dividido en lotes: no
II.2)Descripción
II.2.4)Descripción del contrato:
Hankinnan kohteena ovat ensisijaisesti HY:n keskitetyn infrastruktuurin palvelinlaitteistot sekä niihin liittyvät huolto- ja tukipalvelut varaosineen.