Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Építési beruházás - 57152-2019
Magyarország-Miskolc: Építési munkák
2019/S 026-057152
Tájékoztató az eljárás eredményéről
A közbeszerzési eljárás eredménye
Építési beruházás
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Miskolctapolcai Strandfürdő fejlesztése II. ütem
Hivatkozási szám: EKR000164212018
II.1.2)Fő CPV-kód
45000000 Építési munkák
II.1.4)Rövid meghatározás:
MVP – Miskolctapolcai Strandfürdő és környezetének fejlesztése II. ütem Miskolctapolcai Strandfürdő és környezetének fejlesztése II. ütem (Kivitelezés költsége + kiviteli terv készítése)
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45200000 Teljes vagy részleges magas- és mélyépítési munka
45262800 Épületbővítési munka
45212212 Uszoda vagy úszómedence kivitelezése
71220000 Építészeti tervezési szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
A lefolytatásra kerülő közbeszerzési eljárás tárgya tervezés és kivitelezés.
Vállalkozó feladatát képezi különösen:
— kiviteli tervek és vízjogi létesítési engedélyezési tervek elkészítése árazott és árazatlan költségvetéssel, vízjogi létesítési engedélyezési eljárás lebonyolítása
— az építési feladatok határidőre történő elvégzése a kiviteli tervek alapján,
— valamennyi kiviteli terv kidolgozásánál figyelembe kell venni az Építtető / Megbízó által meghatározott építési költség keretet,
— Vállalkozó feladatát képezi a területen lévő meglévő épületek, építmények bontása,
— a kapcsolódó eszközök beszerzése és beépítése a belső építészeti tervek alapján
— a munkákat oly módon kell megtervezni és kivitelezni, hogy az elkészült létesítmény kielégítse az előírt, illetve az Ajánlatban vállalt paramétereket,
— üzempróba elvégzése, betanítások lefolytatása, illetve dokumentálása, üzemeltetési engedélyek beszerzése,
— megvalósulási dokumentáció elkészítése és átadása a Megrendelő számára nyomtatott és digitális formában az előírt példányszámban,
— a létesítmény használatbavételi engedélyének megszerzéséhez szükséges teljes dokumentáció összeállítása.
Alapkoncepció ismertetése az építési engedélyes tervdokumentáció alapján
A helyszíni adottságait figyelembe véve terveztük meg az 5 ellipszis alakú épületegyüttest, melyek egymással is kapcsolatban állnak a nyaktagokon keresztül.
— Az 1-es ellipszis földszinti főbejárata az Aradi sétányról nyílik. Pinceszintjén a személyzeti öltöző, gépészet műhely és egyéb szociális helyiség került kialakításra. Emeleti részén irodák kerültek kialakításra
— A 2-es ellipszis földszintjén egy 500 adagos konyha kap helyet, látványkonyhával, melynek pinceszintjére az öltöző került,
— A 3-as ellipszis a fő fürdőcsarnok, pinceszintjén található az összes uszodatechnikához szükséges berendezés, elektromos, gépész helyiség. Sakkmedence, pezsgőmedence, élménymedence, wellnessmedence épül a beltérben, egy kültéri medencével,
— A 4-es ellipszis a tinédzsereknek épül: 3 csúszdával ellátott medence, és egy élmény medence készül,
— Az 5-ös ellipszis kizárólag csak kisgyermekeknek készült 2 kültéri gyermekmedencével, vizes játszótérrel kiegészítve,
— nyaktagok: az ellipsziseket összekötő nyaktagokban kávézó, vizes blokkok kerülnek kialakításra
Az épületen belüli közlekedést monolit vasbeton lépcsőkkel, és liftekkel kerül megoldásra.
Beépítés
— telek területe: 2 7692 m2
— tervezett bruttó terület: 6 638,61 m2
— tervezett nettó hasznos terület: 11 0338,43 m2 (pince-, földszint, 1 emelet)
— járda, úttest, parkoló 6 143,00 m2
— külső medence vízfelülete 291,00 m2
— terasz 236,00 m2
— térburkolatok 1 160,00 m2
— teljes takart terület 14 464,78 m2
— zöldfelület 12 061,22 m2
— beépítés mértéke: 25,04 % / beépítés megengedett mértéke: 40 %
— zöldfelület mértéke: 45,47 % / zöldfelület minimális mértéke: 40 %
— építmény magassága:11,69 m
Alkalmazott anyagok, szerkezetek:
— alapozás, vázszerkezet, födém: az épületek monolit vasbetonvázzal készültek. Alkalmazott alapozási mód 40 cm vasbeton lemezalap,
— medencék: alap és oldalfala vízzáró vasbetonból készül
— szigetelések: műszaki leírás alapján
— falazatok: válaszfalak Porotherm NF 10 cm vastagságban, 3,0 m magasság felett koszorú merevítéssel, ill. gipszkartonfalak
— nyílászárók: Külső homlokzati nyílászárók Schüco, belső ajtók: vegyes kivitelben
— burkolatok, felületképzések: műszaki leírás alapján (az építési beruházás, árubeszerzés vagy szolgáltatás jellege és mennyisége, illetve az igények és követelmények meghatározása)
A részletes feladatleírást az ajánlattételi felhívás és a dokumentáció részét képező jogerős építési engedélyes tervdokumentáció és műszaki leírás tartalmazza.
A 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet (továbbiakban: Kr.) 46. § (3) bekezdését alkalmazza. Ajánlatkérő felhívja a figyelmet, hogy, egyenértékű dolog megajánlása esetén az egyenértékűséget az ajánlattevőnek az ajánlatában igazolnia kell.