Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Sitra - IT-konsultointi 2021-2025 (DPS) - IHAN -kokeilualustalla toteutettavien pilottihankeiden tuki II
II.1.2)CPV-Code Hauptteil72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Hankintayksikkö pyysi tarjousta IHAN-kokeilualustalla toteutettavien pilottihankkeiden tukeen ja kokeilualustan komponenttien hallinnointiin ja ylläpitoon pilottikäytön tarpeiden kattamiseksi.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Hankintayksikkö pyysi tarjousta IHAN-kokeilualustalla toteutettavien pilottihankkeiden tukeen ja kokeilualustan komponenttien hallinnointiin ja ylläpitoon pilottikäytön tarpeiden kattamiseksi tämän tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisesti.
IHAN-kokeilualusta perustuu Lifeengine -datatalouden runkoverkkoteknologiaan ja sen puitteissa kehitettyihin datan tuotteistuksen ja vaihdannan standardeihin, Frends-integraatioteknologialla toteutettuun SaaS-ratkaisuun, sekä SisuID- ja Okta -identiteetti- ja tunnistusratkaisuun ja luvituspalveluun.
Pilottihankkeiden tyypilliset tehtäväkokonaisuudet ovat
o projektien evaluointi ja liiketoimintamallinnus
o datatuotteiden mallintaminen
o projektin toteutus valituilla datatuotteilla
o viestintä
o yleinen tekninen tuki
Työ tullaan toteuttamaan yhdessä muiden toteuttajien kanssa. Nyt kilpailutettava työ koostuu datan tuotteistamisen ratkaisusta IHAN -Testbedin arkkitehtuuria ja standardeja noudattaen.
Kilpailutettava kokonaisuus on 202 htp.
Ilmoitus tehdystä sopimuksesta
Hankintamenettelyn tulokset
Oikeusperusta:
Direktiivi 2014/24/EU
I kohta: Hankintaviranomainen
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi72000000 Tietotekniset palvelut: neuvonta, ohjelmistojen kehittäminen, Internet ja tuki
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
II.1.6)Osia koskevat tiedotTämä sopimus on jaettu osiin: ei
II.2)Kuvaus
II.2.2)CPV-lisäkoodi(t)48000000 Ohjelmatuotteet ja tietojärjestelmät
II.2.4)Kuvaus hankinnasta: