Szolgáltatások - 573779-2018
Magyarország-Debrecen: Építészeti, építési, mérnöki és vizsgálati szolgáltatások
2018/S 248-573779
Ajánlati/részvételi felhívás
Szolgáltatásmegrendelés
Jogalap:
2014/24/EU irányelv
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Közúthálózat fejlesztés vonatkozó tervezés
Hivatkozási szám: EKR001162222018
II.1.2)Fő CPV-kód
71000000 Építészeti, építési, mérnöki és vizsgálati szolgáltatások
II.1.4)Rövid meghatározás:
Debreceni Észak-nyugati Gazdasági Övezethez kapcsolódó állami közúthálózat fejlesztés vonatkozó engedélyezési terveinek és közlekedés forgalmi szimulációjának, valamint kiviteli terveinek elkészítése.
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Tervezési feladat meghatározása:
— 1 db, új autópálya csomópont kialakításának tervezése
— 1 db autópálya csomópont áttervezése
— meglévő főút nyomvonalának 4,2 km hosszban 2x2 sávossá történő bővítése, 4 db csomópont kialakításával és 1 db vasút külön szintű keresztezésével
Rövid szakmai leírás:
— M35 autópálya 33 +203km sz. környezetében új külön szintű csomópont kialakítás és Debrecen Józsa városrész bekötése
— M35 autópálya - 354 sz. főút meglévő külön szintű csomópont átépítése
— 33 sz. főút és 3316 j. ök. út korrekciója
Az engedélyes és kiviteli tervdokumentációt 5-5 példányban kell szállítani Ajánlatkérő részére papír alapon és digitális formában (CD-n/DVD-n/pendrive-on).
A tervdokumentációknak a jogszabályokban előírt munkarészeket kell tartalmaznia. Az engedélyezési és kivitelezési tervdokumentációnak minden az engedélyezéshez és a kivitelezéshez szükséges szakági munkarészt tartalmaznia kell.
A terveket .pdf/A, .dwg és .pla formátumban, a szöveges dokumentumokat digitális aláírással ellátott .pdf/A formátumban, szerkeszthető word formátumban, valamint az árazott és árazatlan költségvetést .pdf és szerkeszthető excel formátumban kell szállítani.
Az átadott tervdokumentációk tartalmának és digitális formázásának (méret, felbontás) meg kell felelnie az átadáskor hatályos 312/2012. Kormányrendelet 8. mellékletében, a 306/2011. (XII.23.) és a 191/2009. (IX.15.) Kormányrendeletben foglaltaknak, úgy, hogy az minden további átalakítás, kiegészítés nélkül benyújtható legyen az ÉTDR rendszeren keresztül engedélyezésre. A költségvetést méret és mennyiség számítással kell alátámasztani. A teljes tervdokumentációt tehát elektronikusan szerkeszthető formátumban kell átadni (tervlapok, műszaki leírások, megalapozó számítások stb.).
A további információkat, a részletes és teljes műszaki tartalmat a további közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák.
Szerződést megerősítő kötbérek:
— Késedelmi kötbér: a késedelemmel érintett nettó tervezési díj 2 %-a naptári naponként. A kötbér maximuma 15 napi tétel,
— Meghiúsulási kötbér: a nettó tervezési díj 30 %-a,
— Hibás teljesítési kötbér: a hibás teljesítéssel érintett nettó tervezési díj 5 %-a / hibás teljesítés. Hibás teljesítési kötbér legfeljebb 3 alkalommal érvényesíthető,
— Jótállás: 24 hónap. A jótállás kezdő időpontja a szerződés tárgyát képező tervdokumentáció leszállítását és az építési, létesítési engedélyek megszerzését követően Megrendelő által aláírt teljesítés igazolás kiállításának időpontja.
A kötbéreket részletesen lásd a további közbeszerzési dokumentumokban.