Dienstleistungen - 575299-2022
Polen-Białogard: Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
2022/S 202-575299
Auftragsbekanntmachung
Dienstleistungen
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
"Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Białogard w roku 2023"
Referenznummer der Bekanntmachung: SA.270.1.10.2022
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Przedmiotem zam. są usługi z zakresu gosp. leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28.09.1991 r. o lasach (tj.: Dz. U. z 2022 r. poz. 672 ze zm. – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony ppoż., pozyskania i zrywki drewna, utrzymania turystycz. oraz gospodarki szkółkarskiej i nasiennictwa, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Białogard w roku 2023. Przedmiot zam. został podzielony na części -„Pakiet”: Pakiet I - leśn. Nosowo; II- leśn. Białogórzyno; III- leśn. Redlino; IV- leśn. Słonino; V- leśn. Dargikowo; VI- leśn. Modrolas; VII- leśn. Dobrowo; VIII- leśn. Podborsko; IX-leśn. Przegonia; X- leśn. Stanomino; XI- leśn. Czarnowęsy; XII- leśn. Gąsków; XIII- leśn. Zbytki; XIV- leśn. Świerznica; XV-Gospodarstwo Szkółkarskie Białogórzyno. Post. prow. jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 129 ust. 1 pkt 1) w zw. z art. 129 ust. 2 oraz art. 132-139 ustawy z dnia 11.09.2019 r. PZP oraz aktów wykonawczych do PZP
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 26 918 115.73 PLN
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für alle Lose
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Pakiet I Leśnictwo Nosowo
Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
75251120 Waldbrandbekämpfung
77210000 Holzgewinnung
77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung
77211100 Holzfällung
77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald
77211300 Rodung
77211400 Fällen von Bäumen
77211500 Baumpflege
77211600 Aussaat von Baumsamen
77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft
77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft
77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen
77231600 Aufforstung
90620000 Schneeräumung
90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2022 r. poz. 672 ze zm. – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, utrzymania turystycznego oraz gospodarki szkółkarskiej i nasiennictwa, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Białogard w roku 2023.Zakres rzeczowy przed. zam. obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony ppoż., pozyskania i zrywki drewna, utrzymania turystycznego oraz gospodarki szkółkarskiej i nasiennictwa wynikające z Zał. nr 2 do SWZ, na który składają się:
Zał. nr 2.1. – planowany rozmiar prac;
Zał. nr 2.2. -szczegółowy rozmiar prac według grup czynności, czynności i lokalizacji;
Zał.nr 2.3.1. – charakterystyka leśnictwa w zakresie pozyskania drewna;
Zał. nr 2.3.2. – układ sortymentowy pozyskania drewna w leśnictwie;
Zał. nr 2.3.3. – zestawienie odległości i warunków zrywki drewna;
Zał. nr 2.3.4. – zestawienie pozycji z dodatkowymi utrudnieniami w zakresie pozyskania i zrywki;
Załącznik nr 2.3.5. – zestawienie pozycji nieudostępnionych dla pozyskania maszynowego;
Załącznik nr 2.3.6. – informacja o optymalnej technologii pozyskania drewna (potencjał);
Załącznik nr 2.4.1. - informacja o charakterze pielęgnacji lasu (strefy dla wykaszania chwastów);
Załącznik nr 2.4.2. - zestawienie pozycji nieudostępnionych do odnowień wykonywanych przy pomocy sadzarki;
Zakresy rzeczowe zestawione w załącznikach wchodzących w skład załącznika nr 2 mają charakter szacunkowy.Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 3 do SWZ, na który składają się:
Zał. nr 3.1. oraz Zał. nr 3.2.Określony Zał. nr. 3.1. do SWZ i w Zał. nr 3.2. do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonywania poszczególnych prac leśnych (czynności) stanowi podstawę określenia wymagań jakościowych odnoszących się do elementów składających się na przedmiot zamówienia (Załącznik nr 2 do SWZ). Jeżeli czynność opisana w ww. zał. nie została przewidziana w opisie przedmiotu zamówienia (Zał. nr 2 do SWZ), to w tym zakresie postanowień Zał. nr. 3.1. do SWZ i w Zał.nr 3.2. do SWZ nie stosuje się. Opisy kodów czynności opisujących poszczególne prace leśne (czynności) wchodzące w skład przedmiotu zamówienia zostały opisane w Zał. nr 3 do SWZ.Opis zasad procedury dokonywania odbiorów prac leśnych został zawarty w Zał. nr 3 do SWZ. Miejscem realizacji przedmiotu zamówienia będzie obszar administracyjny Nadleśnictwa Białogard. Realizacja prac wchodzących w skład przedmiotu zamówienia dla poszczególnych Pakietów będzie się odbywała na obszarze leśnictw – właściwych dla danego Pakietu („Obszar Realizacji Pakietu”). Wskazana w zał. wchodzących w skład Zał. nr 2 lokalizacja (adres leśny) poszczególnych prac leśnych wchodzących w zakres Przedmiotu Umowy ma charakter wstępny. Lokalizacja (adres leśny) poszczególnych prac wchodzących w zakres Przedmiotu Umowy zostanie określona w Zleceniu, o którym mowa w pkt 3.3. ppkt 1), z zastrzeż., iż zawsze będzie to Obszar Realizacji Pakietu.Zamawiający zgodnie z art. 95 PZP wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia polegające na pozyskaniu i zrywce surowca drzewnego, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (tekst jedn.: Dz. U. z 2022 r. poz. 1510 z późn. zm.) . Obowiązek zatrudnienia dotyczy wyłącznie pakietów leśnych nr I-XIV.
Pakiet II Leśnictwo Białogórzyno
Los-Nr.: 2
Pakiet III Leśnictwo Redlino
Los-Nr.: 3
Pakiet IV Leśnictwo Słonino
Los-Nr.: 4
Pakiet V Leśnictwo Dargikowo
Los-Nr.: 5
Pakiet VI Leśnictwo Modrolas
Los-Nr.: 6
Pakiet VII Leśnictwo Dobrowo
Los-Nr.: 7
Pakiet VIII Leśnictwo Podborsko
Los-Nr.: 8
Pakiet IX Leśnictwo Przegonia
Los-Nr.: 9
Pakiet X Leśnictwo Stanomino
Los-Nr.: 10
Pakiet XI Leśnictwo Czarnowęsy
Los-Nr.: 11
Pakiet XII Leśnictwo Gąsków
Los-Nr.: 12
Pakiet XIII Leśnictwo Zbytki
Los-Nr.: 13
Pakiet XIV Leśnictwo Świerznica
Los-Nr.: 14
Pakiet XV Gospodarstwo Szkółkarskie Białogórzyno
Los-Nr.: 15
03450000 Erzeugnisse von Forstbaumschulen
Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2022 r. poz. 672 ze zm. – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu gospodarki szkółkarskiej i nasiennictwa, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Białogard w roku 2023.Zakres rzeczowy przed. zam. obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej i nasiennictwa wynikające z Zał. nr 2 do SWZ.
Zakresy rzeczowe zestawione w załącznikach wchodzących w skład załącznika nr 2 mają charakter szacunkowy.
Miejscem realizacji przedmiotu zamówienia będzie obszar administracyjny Nadleśnictwa Białogard (głównie Gospodarstwo Szkółkarskie Białogórzyno). Wskazana w zał. wchodzących w skład Zał. nr 2 lokalizacja (adres leśny) poszczególnych prac leśnych wchodzących w zakres Przedmiotu Umowy ma charakter wstępny.
Z uwagi na faktyczną sytuację przyrodniczo-pogodową, która może zaistnieć w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia, a także nieprzewidzianą w tej chwili sytuację gospodarczo-ekonomiczną, Zamawiający zastrzega sobie prawo do dokonania korekt zmniejszających, korekt zwiększających, ustaleń nowych lokalizacji, jak również wstrzymania dokonania czynności wskazanych w poszczególnych wierszach tabel opisujących przedmiot zamówienia. Korekty zwiększające nie oznaczają wprowadzenia nowych prac, nieobjętych zakresem zamówienia, a korekty zmniejszające nie oznaczają całkowitej rezygnacji z części prac. Należy je rozumieć jako zwiększenie ilości prac w jednej lokalizacji (adresie leśnym) na Obszarze Realizacji Pakietu (w tym również w lokalizacjach na Obszarze Realizacji Pakietu niewskazanych wstępnie w SWZ), przy jednoczesnym zmniejszeniu ilości prac w innej lokalizacji (adresie leśnym) na Obszarze Realizacji Pakietu, w ramach sumarycznych ilości poszczególnych prac wchodzących w zakres Przedmiotu Umowy określonych w SWZ, przypadających do wykonania na całym Obszarze Realizacji Pakietu. Konieczność zwiększenia rozmiaru niektórych elementów realizowanego zamówienia w toku wykonywania przedmiotu zamówienia może wystąpić również po to, aby zrealizować pełny zakres prac opisany w przedmiocie zamówienia. Ustalenie nowej lokalizacji odbywa się w ramach przedmiotu zamówienia, przy czym zawsze wyłącznie na Obszarze Realizacji Pakietu.Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia, określają: Decyzja nr 34 Dyrektora Generalnego LP z 12.05.2022 r. zmieniona Decyzją nr 86 Dyrektora Generalnego LP z 19.07.2022 r. w sprawie wprowadzenia do stosowania „Opisu standardu technologii wykonawstwa prac leśnych",Decyzja nr 24 Dyrektora Regionalnego LP w Szczecinku z dnia 15.06.2022 r. zmieniona Decyzją nr 58 Dyrektora Regionalnego LP w Szczecinku z 05.08.2022 r. w sprawie wprowadzenia do stosowania „Regionalnego opisu standardu technologii wykonawstwa prac leśnych" .Określony w ww. decyzjach szczegółowy opis standardu technologii wykonywania poszczególnych prac leśnych (czynności) stanowi podstawę określenia wymagań jakościowych odnoszących się do elementów składających się na przedmiot zamówienia (Załącznik nr 2 do SWZ). Pozostałe regulacje dotyczące opisu przedmiotu zamówienia zostały określone w Rozdziale 3 SWZ oraz załącznikach do SWZ.