II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
“Furnizare Alimente Diverse”
Reference number: 3963722_2022_PAAPD1376503
II.1.2)Main CPV code15100000 Animal products, meat and meat products
II.1.4)Short description:
Avand in vedere faptul ca Spitalul Judetean de Urgenta Satu Mare este un spital care asigura asistenta medicala de specialitate, preventiva, curativa, de urgenta , de recuperare, necesitatea asigurarii cu “Furnizare Alimente Diverse” in functie de numarul de pacienti si diversitatea cazuisticii medicale ,in baza referatului de necesitate nr. 24695/08.11.2022 a fost stabilita si asumata necesitatea achizitionarii alimentelor diverse.
Produsele alimentare care fac obiectul licitatiei sunt absolut necesare pentru asigurarea hranei zilnice pe categorii de diete/meniuri si regimuri alimentare.
Avand in vedere faptul ca blocul alimentar care apartine SJUSM asigura trei mese principale pe zi (mic dejun, pranz si cina) care cuprind preparate lichide si preparate de baza+ garnitura si in unele cazuri si desert sau suplimente nutritionale, este imperios necesar a se achizitiona alimentele enumerate in caietul de sarcini.
Referatul de necesitate cuprinde cantitati minime si maxime deoarece nu se cunosc in momentul de fata cantitatile exacte ce urmeaza a fi cumparate pe o perioada de 12 luni, deorece nu se cunoaste in momentul de fata numarul de pacienti si felurile de diete/meniuri in urmatoarele 12 luni.
Avand in vedere faptul ca aprovizionarea cu aceste alimente se face pe o perioada de 12 luni (respectiv 12 luni), autoritatea contractanta a decis ca procedura sa se finalizeze prin incheierea unui acord cadru cu mai multi ofertanti, numarul maxim 3 , pentru o perioada de 12 luni;
Frecventa si valoarea contractelor ce vor fi atribuite:
Frecventa CS: lunar/trimestrial/anual sau ori de cate ori este necesar, in functie necesitatile autoritatii contractante.
AC: Pentru fiecare lot in parte, cant est min si cant est max in conformitate cu prevederile Caietului de sarcini- Anexa1;
CS: Pentru fiecare lot in parte, cant est min si cant est max in conformitate cu prevederile Caietului de sarcini-Anexa 1;
CS: Pentru fiecare lot in parte, val est min si max a unui CS in conformitate cu prevederile Anexei la strategia de contractare;
Pentru fiecare lot in parte, Cantitatea celui mai mare contract subsecvent = cant max a CS de mai sus pe 12 luni, in conformitate cu prevederile Caietului de sarcini-Anexa1;
Achizitorul nu se obligă a achizitiona nici cantitatea minima nici cea maxima pe parcursul acordului-cadru, specificata in anexa.
Cantitatea ce se preconizeaza a fi achizitionata pe parcursul acordului-cadru si specificata in documentatia de atribuire va fi achizitionata in functie de existenta fondurilor alocate cu aceasta destinatie si de necesitatile autoritatii contractante.Contractele subsecvente vor fi incheiate lunar/trimestrial, anual sau ori de cate ori este necesar, in functie de necesitatile autoritatii contractante si de disponibilul bugetar.
Termenul limita in care AC va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari /informatii suplimentare va fi a 11 a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor conform art.160 coraborat cu art.161 din Legea 98/2016 cu modificarile si completarile ulterioare.
Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor : 20 zile.
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: yes
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)15100000 Animal products, meat and meat products
15851200 Prepared pasta and couscous
II.2.4)Description of the procurement:
CANTITATE MINIMA A ACORDULUI CADRU/ 12 LUNI= in conformitate cu ANEXA 1 LA CAIETUL DE SARCINI
CANTITATE MAXIMA A ACORDULUI CADRU/ 12 LUNI=in conformitate cu ANEXA 1 LA CAIETUL DE SARCINI
CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini;
Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 100,800.00 lei fara TVA
Garantia de participare reprezinta 1 % din valoarea celui mai mare contract subsecvent ( 12 luni )
15500000 Dairy products
CANTITATE MINIMA A ACORDULUI CADRU/ 12 LUNI= 156000 buc
CANTITATE MAXIMA A ACORDULUI CADRU/ 12 LUNI=180000 buc
Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 648,000.00 lei fara TVA
II.2.1)Title:
SUNCA DE PUI VID/120-150 gr
Lot No: 7
CANTITATE MINIMA A ACORDULUI CADRU/ 12 LUNI= 96000 buc
CANTITATE MAXIMA A ACORDULUI CADRU/ 12 LUNI=120000 buc
Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 408,000.00 lei fara TVA
CANTITATE MINIMA A ACORDULUI CADRU/ 12 LUNI= 12000 l
CANTITATE MAXIMA A ACORDULUI CADRU/ 12 LUNI=18000 l
Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 79,200.00 lei fara TVA
15612210 Corn flour
CANTITATE MINIMA A ACORDULUI CADRU/ 12 LUNI= 2400 kg
CANTITATE MAXIMA A ACORDULUI CADRU/ 12 LUNI=4800 kg
Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 15,360.00 lei fara TVA
BRANZA DE VACI PROASPATA/ baton
Lot No: 12
CANTITATE MINIMA A ACORDULUI CADRU/ 12 LUNI= 120000 buc
CANTITATE MAXIMA A ACORDULUI CADRU/ 12 LUNI=144000 buc
Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 432,000.00 lei fara TVA
PULPE DE PUI INFERIOARE CONGELATE
Lot No: 3
CANTITATE MINIMA A ACORDULUI CADRU/ 12 LUNI= 24000 kg
CANTITATE MAXIMA A ACORDULUI CADRU/ 12 LUNI=36000kg
15863000 Tea
CANTITATE MINIMA A ACORDULUI CADRU/ 12 LUNI= 12000 buc
CANTITATE MAXIMA A ACORDULUI CADRU/ 12 LUNI=14400 buc
Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 28,800.00 lei fara TVA
03222300 Non-tropical fruit
CANTITATE MINIMA A ACORDULUI CADRU/ 12 LUNI= 9600 buc
CANTITATE MAXIMA A ACORDULUI CADRU/ 12 LUNI=12000 buc
Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 84,000.00 lei fara TVA
CANTITATE MAXIMA A ACORDULUI CADRU/ 12 LUNI=3600kg
Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 36,000.00 lei fara TVA
BRANZA DE VACI PROASPATA CU SMANTANA
Lot No: 13
CANTITATE MINIMA A ACORDULUI CADRU/ 12 LUNI= 72000 cutie
CANTITATE MAXIMA A ACORDULUI CADRU/ 12 LUNI=96000 cutie
Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 528,000.00 lei fara TVA
15331100 Fresh or frozen vegetables
Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 530,400.00 lei fara TVA
03142500 Eggs
CANTITATE MAXIMA A ACORDULUI CADRU/ 12 LUNI=30000 buc
Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 30,000.00 lei fara TVA
Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 40,800.00 lei fara TVA
CANTITATE MINIMA A ACORDULUI CADRU/ 12 LUNI= 144000 buc
Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 468,000.00 lei fara TVA
15331000 Processed vegetables
CANTITATE MAXIMA A ACORDULUI CADRU/ 12 LUNI= 3600 kg
Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 25,200.00 lei fara TVA
15810000 Bread products, fresh pastry goods and cakes
Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 1,026,000.00 lei fara TVA
Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 374,400.00 lei fara TVA
15871200 Sauces, mixed condiments and mixed seasonings
Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 56,640.00 lei fara TVA
15612100 Wheat flour
CANTITATE MINIMA A ACORDULUI CADRU/ 12 LUNI= 1200 kg
CANTITATE MAXIMA A ACORDULUI CADRU/ 12 LUNI=2400 kg
Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 10,800.00 lei fara TVA
03142100 Natural honey
CANTITATE MINIMA A ACORDULUI CADRU/ 12 LUNI= 192000 buc
CANTITATE MAXIMA A ACORDULUI CADRU/ 12 LUNI=216000 buc
Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 216,000.00 lei fara TVA
15981000 Mineral water
CANTITATE MINIMA A ACORDULUI CADRU/ 12 LUNI= 14400 buc
CANTITATE MAXIMA A ACORDULUI CADRU/ 12 LUNI=18000 buc
CANTITATE MINIMA A ACORDULUI CADRU/ 12 LUNI=24000 cutii
CANTITATE MAXIMA A ACORDULUI CADRU/ 12 LUNI=36000 cutii
Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 131,040.00 lei fara TVA
CANTITATE MAXIMA A ACORDULUI CADRU/ 12 LUNI=15600 buc
Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 70,200.00 lei fara TVA
15332100 Processed fruit
Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 288,000.00 lei fara TVA
15431100 Margarine
CANTITATE MINIMA A ACORDULUI CADRU/ 12 LUNI= 960 kg
CANTITATE MAXIMA A ACORDULUI CADRU/ 12 LUNI=1200 kg
Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 14,400.00 lei fara TVA
Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este =93,600.00 lei fara TVA
CANTITATE MINIMA A ACORDULUI CADRU/ 12 LUNI= 2400 buc
CANTITATE MAXIMA A ACORDULUI CADRU/ 12 LUNI=3600 buc
Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 518,400.00 lei fara TVA
CANTITATE MINIMA A ACORDULUI CADRU/ 12 LUNI= 168000 buc
CANTITATE MAXIMA A ACORDULUI CADRU/ 12 LUNI=192000 buc
Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 384,000.00 lei fara TVA
PULPA DE PORC FARA OS CONGELATA
Lot No: 35
CANTITATE MINIMA A ACORDULUI CADRU/ 12 LUNI= 30000 kg
Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 720,000.00 lei fara TVA
03211300 Rice
Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 54,000.00 lei fara TVA
15811100 Bread
Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 452,400.00 lei fara TVA
15831000 Sugar
CANTITATE MINIMA A ACORDULUI CADRU/ 12 LUNI= 6000 kg
CANTITATE MAXIMA A ACORDULUI CADRU/ 12 LUNI=7200kg
Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 32,400.00 lei fara TVA
CANTITATE MAXIMA A ACORDULUI CADRU/ 12 LUNI=3600 kg
PULPE DE PUI DEZOSATE CONGELATE
Lot No: 4
CANTITATE MINIMA A ACORDULUI CADRU/ 12 LUNI= 12000 kg
CANTITATE MAXIMA A ACORDULUI CADRU/ 12 LUNI=24000kg
Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 504,000.00 lei fara TVA
CANTITATE MAXIMA A ACORDULUI CADRU/ 12 LUNI=6000kg
Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 496,800.00 lei fara TVA
Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 547,200.00 lei fara TVA
CANTITATE MAXIMA A ACORDULUI CADRU/ 12 LUNI=2400kg
Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 72,000.00 lei fara TVA
Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 576,000.00 lei fara TVA
15625000 Semolina
15411200 Cooking oil
CANTITATE MINIMA A ACORDULUI CADRU/ 12 LUNI= 7200 l
CANTITATE MAXIMA A ACORDULUI CADRU/ 12 LUNI=8400 l
Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 842,400.00 lei fara TVA
Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 53,640.00 lei fara TVA
CANTITATE MINIMA A ACORDULUI CADRU/ 12 LUNI= 9600 kg
CANTITATE MAXIMA A ACORDULUI CADRU/ 12 LUNI=12000 kg
Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 168,000.00 lei fara TVA
CANTITATE MINIMA A ACORDULUI CADRU/ 12 LUNI= 216000 buc
CANTITATE MAXIMA A ACORDULUI CADRU/ 12 LUNI=240000 buc
Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 240,000.00 lei fara TVA
Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este =662,400.00 lei fara TVA