Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Servicios - 575891-2019
Suecia-Arlöv: Servicios de suministro de personal de enfermería
2019/S 235-575891
Anuncio de licitación
Servicios
Base jurídica:
II.1)Ámbito de la contratación
II.1.1)Denominación:
Bemanning legitimerade sjuksköterskor
Número de referencia: 19/11
II.1.2)Código CPV principal
79624000 Servicios de suministro de personal de enfermería
II.1.4)Breve descripción:
Uppdraget avser tillhandahållande av vikariebemanning med svensklegitimerade sjuksköterskor inom vård och omsorg i Burlövs kommun. Uppdraget avser vikarie-bemanning vid personalfrånvaro. Bemanning kan behövas vid sjukdom, ledighet eller korttidsfrånvaro under hela kalender-året.
II.1.5)Valor total estimado
II.1.6)Información relativa a los lotes
El contrato está dividido en lotes: no
II.2)Descripción
II.2.2)Código(s) CPV adicional(es)
85141200 Servicios prestados por enfermeros
II.2.4)Descripción del contrato: