Base jurídica:
Directiva 2014/24/UE
II.1)Ámbito de la contratación
II.1.1)Denominación:
Kreditupplysningstjänster
Número de referencia: ID 2019-0043
II.1.2)Código CPV principal66170000 Servicios de asesoramiento financiero, de procesamiento de transacciones financieras y de cámara de compensación
II.1.4)Breve descripción:
Svenska Spel-koncernen söker en leverantör som kan leverera kreditupplysningstjänster enligt de krav som ställs i Förfrågningsunderlaget.
II.1.5)Valor total estimado
II.1.6)Información relativa a los lotesEl contrato está dividido en lotes: no
II.2)Descripción
II.2.2)Código(s) CPV adicional(es)66171000 Servicios de asesoramiento financiero
79412000 Servicios de consultoría en gestión financiera
II.2.4)Descripción del contrato:
576160-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Finansiell rådgivning, hantering av finansiella transaktioner och clearinghouse-tjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Referensnummer: ID 2019-0043
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66170000 Finansiell rådgivning, hantering av finansiella transaktioner och clearinghouse-tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
66171000 Finansiell rådgivning, 79412000 Finansiella konsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen