Sociale og andre specifikke tjenesteydelser – offentlige kontrakter
Retsgrundlag:
Direktiv 2014/24/EU
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Markedsdialog om siddende patientbefordring
Sagsnr.: 22047662
II.1.2)Hoved-CPV-kode60130000 Specialiseret personbefordring ad vej
II.1.4)Kort beskrivelse:
Markedsdialog forud for kommende udbud af siddende patientbefordring
II.1.5)Anslået samlet værdiVærdi eksklusive moms: 840 000 000.00 DKK
II.1.6)Oplysninger om delkontrakterKontrakten er opdelt i delkontrakter: nej
II.2)Beskrivelse
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)60140000 Persontransport, ikke rutekørsel
60130000 Specialiseret personbefordring ad vej
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet:
Markedsdialog forud for kommende udbud af liggende patientbefordring