Notice for changes or additional information
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Operationsartiklar, tilläggsupphandling, SLL583
Reference number: FSN 2021-0521
II.1.2)Main CPV code33140000 Medical consumables
II.1.4)Short description:
Operationsartiklar tilläggsupphandling omfattar positioner där regionen inte fick godkända anbud i huvudupphandlingarna SLL583, SLL578 och SLL579.
De delområden som omfattas är:
• Delområde 1. Drapering
• Delområde 2. Dränage
• Delområde 3. Röntgentrådsprodukter
• Delområde 4. Skalpeller
• Delområde 5. Sugar och sugset
• Delområde 6. Övrigt
• Delområde 7. Rena engångstextilier
• Delområde 8. Munskydd
57669-2022 - ÄndringSverige-Stockholm: Medicinska förbrukningsartiklar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Referensnummer: FSN 2021-0521
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning