Zakres zamówienia obejmuje:
1) dostawę energii elektrycznej dla potrzeb własnych Gminy Góra, jej jednostek organizacyjnych, spółek, instytucji kultury;
2) przygotowanie odpowiednich procedur, których konieczność przeprowadzenia wymagają obecnie obowiązujące umowy:
— poinformowanie OSD o zmianie dostawcy, przeprowadzenie procedury zmiany dostawcy energii dla punktów, dla których proces zmiany sprzedawcy następuje po raz kolejny, obejmujące przygotowanie i przedstawienie Zamawiającemu do podpisu wszelkich dokumentów służących przeprowadzeniu tych zmian. Wg Zamawiającego dotyczy to wszystkich PPEE objętych postępowaniem.
Większość podmiotów, w imieniu których Gmina Góra przeprowadza postępowanie, jest związana umową obejmującą dostawy energii, obowiązującą do 31.12.2020 (postępowanie z 2018 r.),
— przeprowadzenie procedury zmiany dostawcy energii dla punktów, dla których proces zmiany sprzedawcy następuje po raz pierwszy, obejmujące dokonanie w imieniu Zamawiającego wypowiedzenia dotychczasowych umów kompleksowych oraz przygotowanie i przedstawienie Zamawiającemu do podpisu wszelkich dokumentów służących przeprowadzeniu tych zmian, z wyłączeniem umów dystrybucyjnych, których wystawienie stanowi obowiązek OSD (na wypadek, gdyby ujawniono incydentalnie taki niezinwentaryzowany przypadek).
Energia elektryczna powinna spełniać standardy techniczne zgodnie z zapisami ustawy Prawo energetyczne, rozporządzeniami wykonawczymi do tej ustawy i polskimi normami.
Szacunkowa ilość dostarczanej energii w okresie umownym prognozowana jest na 8 493 404,85 kWh i dotyczy 224 PPEE.
Podane wielkości stanowią odwzorowanie wielkości zużycia przeliczone na podstawie analogicznego okresu przeszłego i nie stanowią zobowiązania Zamawiającego do zakupu dokładnie tych ilości. Oznacza to, że Zamawiający odbierze ilość energii wynikającej z rzeczywistych wskazań układów pomiarowych w okresie zamówienia, rozliczenie nastąpi według wielkości wykazanych w całości, a kwestia ewentualnych rozbieżności z wielkościami wykazanymi w przetargu nie może stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń Wykonawcy, niezależnie od tego, czy wielkości te będą wyższe, czy niższe od zakładanych.
W materiałach uszczegóławiających opis przedmiotu zamówienia podano moce zamawiane. Zastrzega się, iż one mogą ulegać zmianom.
Zamawiający dopuszcza również możliwość zmiany ilości punktów poboru energii wskazanych w Załącznikach do SIWZ. Zmiana ilości punktów poboru energii elektrycznej wynikać może z likwidacji lub przekazania punktu poboru innemu właścicielowi. Zmiana wynikać może również ze zwiększenia ilości punktów poboru energii, o których mowa w załączniku nr 1 do SIWZ przy założeniu, że łączna ilość tych punktów nie wzrośnie o ilość większą niż 10 % wielkości początkowej. Rozliczenie ewentualnych dodatkowych punktów poboru będzie się odbywać według tej samej stawki rozliczeniowej, która została zaoferowana w przetargu, a końcem okresu umowy zawieranej dla takiego punktu będzie ostateczny termin zakończenia dostaw, określony w przetargu.
Rozpoczęcie świadczenia dostaw będzie możliwe nie wcześniej, niż po skutecznym przeprowadzeniu procedur związanych ze zmianą dostawcy. Zakłada się, że wybrany w postępowaniu Wykonawca przystąpi odpowiednio niezwłocznie do czynności, mających na celu rozpoczęcie świadczenia dostaw w zakładanym w postępowaniu terminie. Podpisanie umowy z Wykonawcą jest tożsame z gotowością wystawienia przez Zamawiającego stosownych pełnomocnictw.
Dla większości podmiotów wchodzących w skład grupy zakupowej to kolejna zmiana dostawcy, gdyby incydentalnie ujawniły się niezinwentaryzowane odpowiednio przypadki, w których podmioty posiadają umowy promocyjne, praktycznie uniemożliwiające zmianę dostawcy przed datą ich zakończenia termin rozpoczęcia dostaw wypada dnia następnego po dacie ich zakończenia.
Wybrany Wykonawca jest zobligowany do wypełnienia i przedstawienia do podpisu wszelkich druków służących skutecznemu przeprowadzeniu procedur.