Доставки - 580933-2019
България-София: Електрическа енергия
2019/S 237-580933
Обявление за поръчка
Доставки
Правно основание:
Директива 2014/24/ЕС
II.1)Обхват на обществената поръчка
II.1.1)Наименование:
Доставка на нетна активна електрическа енергия на ниво средно и ниско напрежение от координатор на стандартна балансираща група, пълно администриране на информационния поток с ЕСО и поемане на разходи
II.1.2)Основен CPV код
09310000 Електрическа енергия
II.1.4)Кратко описание:
Избор на доставчик на електрическа енергия и координатор на балансираща група за нуждите на ИАОС — 52 бр. обекти, за срок от 24 (двадесет и четири) месеца, считано от датата на регистрация на първата доставка.
Прогнозното количество електрическа енергия за 24 (двадесет и четири) месеца е приблизително 3000 MWh ± 30 % нетна активна електрическа енергия. Цената да е с включени небаланси за сметка на доставчика, ИАОС следва да бъде включен в балансираща група. Поради спецификата и естеството на работа на възложителя се изисква предложената от участника цена да включва единна цена на доставка на нетна активна електрическа енергия, без в балансираща група допълнително да се начисляват суми за излишък и недостиг на небалансите. Качеството на доставената електрическа енергия да отговаря на актуалните в страната стандарти и нормативи.
II.1.5)Прогнозна обща стойност
Стойност, без да се включва ДДС: 630 000.00 BGN
II.1.6)Информация относно обособените позиции
Настоящата поръчка е разделена на обособени позиции: не
II.2)Описание
II.2.2)Допълнителни CPV кодове
II.2.4)Описание на обществената поръчка:
Доставчикът на електрическа енергия и координатор на балансираща група доставя за нуждите на ИАОС за срок от 24 (двадесет и четири) месеца, считано от датата на регистрация на първата доставка, електрическа енергия средно и ниско напрежение. Прогнозното количество електрическа енергия за 24 месеца е приблизително 3000 MWh ± 30 % нетна активна електрическа енергия. Цената да е с включени небаланси за сметка на доставчика, като име на възложител следва да бъде включен в балансираща група. Поради спецификата и естеството на работа на възложителя се изисква предложената от участника цена да включва единна цена на доставка на нетна активна електрическа енергия, без в балансираща група допълнително да се начисляват суми за излишък и недостиг на небалансите. Качеството на доставената електрическа енергия да отговаря на актуалните в страната стандарти и нормативи. При доставката следва да се осигури непрекъснатост на електроснабдяването и да се доставя електрическа енергия с качество и по ред съгласно предвиденото в Закона за енергетиката (ЗЕ) и останалите нормативни актове, които уреждат обществените отношения, свързани с доставката на електрическа енергия (в т.ч. наредбите към ЗЕ, Правилата за търговия с електрическа енергия (ПТЕЕ) и Правилата за измерване на количеството електрическа енергия (ПИКЕЕ).