Доставки - 581020-2019
България-София: Топографо-геодезични измервания и заснемания
2019/S 237-581020
Обявление за поръчка
Доставки
Правно основание:
Директива 2014/24/ЕС
II.1)Обхват на обществената поръчка
II.1.1)Наименование:
Доставка на специализирано оборудване за Централна научноизследов. лаборатория за документиране и моделиране на недв. културно наследство (ЦНИЛ — ДМ — НКН) по проект BG05M2OP001- 1.001-0001 по 2 обос. пози
II.1.2)Основен CPV код
71353000 Топографо-геодезични измервания и заснемания
II.1.4)Кратко описание:
Доставка на специализирано оборудване за Централна научноизследователска лаборатория за документиране и моделиране на недвижимото културно наследство (ЦНИЛ — ДМ — НКН) по проект BG05M2OP001-1.001-0001 „Изграждане и развитие на център за върхови постижения „Наследство БГ“:
— обособена позиция № 1 „Доставка на фотограметрична работна станция и софтуер за обработка на данни от лазерно сканиране и цифрови изображения получени от дрони“,
— обособена позиция № 2 „Доставка на специализирано геодезическо оборудване — наземна лазерна сканираща система, GNSS оборудване, автоматизирана сканираща тотална станция, лазерна ролетка, оборудване за стабилизиране на геодезически знаци и точки, геодезически трайни знаци“.
Изпълнението на обществената поръчка се осъществява на следните етапи:
1. Доставка на оборудването.
2. Извършването на тестване на доставеното оборудване.
3. Обучение на служители на възложителя.
4. Гаранционно обслужване (гаранционна поддръжка) и сервизно обслужване.
II.1.5)Прогнозна обща стойност
Стойност, без да се включва ДДС: 513 600.00 BGN
II.1.6)Информация относно обособените позиции
Настоящата поръчка е разделена на обособени позиции: да
Оферти могат да бъдат подавани за всички обособени позиции
II.2)Описание
II.2.1)Наименование:
Доставка на фотограметрична работна станция и софтуер за обработка на данни от лазерно сканиране и цифрови изображения получени от дрони
Обособена позиция №: 1
II.2.2)Допълнителни CPV кодове
II.2.4)Описание на обществената поръчка:
Предметът вкл. доставка, инсталиране/тестване, обучение и гаранционно обслужване на:
1. Фотограметрична работна станция и софтуер за обработка на данни от лазерно сканиране и цифрови изображения получени от дрони — доставка на комплекс от специализирана работна станция, стереомонитор, 3D мишка, допълнителен монитор.
2. Доставка на комплекс от безпилотни системи за въздушна фотограметрия, който да включва: безпилотен летателен апарат с фиксирани крила за заснемане на големи територии, безпилотен летателен апарат за инспекция и контрол от близко разстояние, софтуер за обработка на аерофото изображения;
Минималните технически изисквания към специализираното оборудване са описани в технически спецификации, съставляващи неразделна част от документацията на обществената поръчка.
Доставка на специализирано геодезическо оборудване — наземна лазерна сканираща система; GNSS оборудване; автоматизирана сканираща тотална станция; лазерна ролетка; оборудване за стабилизиране на геоде
Обособена позиция №: 2
Предметът вкл. доставка, инсталиране и тестване, обучение и гаранционно обслужване на:
1. Наземна лазерна сканираща система, състояща се от 3D лазерен скенер и софтуер за обработка на данните.
2. GNSS оборудване — минимум 4 комплекта — геодезическа GNSS система от висок клас и геодезически GNSS приемник.
3. Автоматизирана сканираща тотална станция, представляваща геодезическа система — интегрирана високоточна роботизирана тотална станция за геодезически и фотограметрични измервания и лазерно сканиране, която да включва: сканираща тотална станция и таблет/лаптоп с полеви софтуер.
4. Лазерна ролетка.
5. Оборудване за стабилизиране на геодезически знаци и точки.
6. Геодезически трайни знаци.
Минималните технически изисквания към специализираното оборудване са описани в техническата спецификация към документацията за участие в обществената поръчка.