Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Meddelande om upphandling
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:
Upphandling av måltidsservice Farstas kommunala förskolor
Referensnummer: FAR 2023/265
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod55521200 Måltidsleveranser
II.1.4)Kort beskrivning:
Upphandlingen avser tillagning och distribution av lunchmåltider till 14 förskolor inom Farsta stadsdelsnämnd. Staden avser teckna avtal med en leverantör.
II.1.5)Uppskattat totalt värdeVärde exkl. moms: 30 000 000.00 SEK
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)55322000 Tillagning av måltider
55521200 Måltidsleveranser
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen:
Upphandlingen avser tillagning och distribution av lunchmåltider till barn i förskoleverksamhet inom Farsta stadsdelsnämnd.