Ne bucurăm să vă anunțăm că veți putea utiliza noua versiune a portalului TED începând cu 29.1.2024 (dată orientativă, care rămâne de confirmat). Citiți-ne articolul pentru a afla care sunt îmbunătățirile și noile funcționalități și ce înseamnă acestea pentru utilizatori!
Există unele erori care afectează modul în care sunt afișate anunțurile din formularele electronice. Încercăm să rezolvăm problema. Între timp, vă rugăm să consultați pagina noastră dedicată pentru mai multe informații și îndrumări.
Au început înscrierile la cel de-al 4-lea atelier cu reutilizatorii TED, care va avea loc la 14 decembrie 2023.
Bunuri - 582487-2023
Submission deadline has been amended by:  663730-2023
România-București: Aeronave fără pilot
2023/S 186-582487
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Sistem aeronavă fără pilot tip Dronă pentru dotarea Facultății de Geografie din cadrul Universității din București
Număr de referinţă: PAAPD1428704
II.1.2)Cod CPV principal
34711200 Aeronave fără pilot
II.1.4)Descriere succintă:
Sistem aeronavă fără pilot tip Dronă pentru dotarea Facultății de Geografie din cadrul Universității din București, conform specificațiilor din caietul de sarcini.
Facultatea de Geografie va utiliza această dronă pentru a efectua cercetări sau studii specifice în domeniul geografiei, cum ar fi cartografiere aeriană, monitorizarea schimbărilor de mediu, evaluarea terenului sau identificarea modificărilor în utilizarea terenurilor, care să contribuie la o mai bună documentare și analiză a proiectelor de cercetare în care este implicată Facultatea. De asemenea, drona va fi utilizată și în scopuri educaționale, pentru a oferi studenților oportunitatea de a învăța și experimenta tehnologia și aplicațiile sale în domeniul geografiei.
Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 17 zile. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
II.1.5)Valoarea totală estimată
Valoare fără TVA: 179 573.18 RON
II.1.6)Informații privind loturile
Contractul este împărțit în loturi: nu
II.2)Descriere
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Sistem aeronavă fără pilot tip dronă - 1 bucata