Aufgrund eines technischen Fehlers werden die URLs in den elektronischen Formularen nicht korrekt angezeigt. Wir arbeiten an einer Lösung. Vorerst empfehlen wir Ihnen, das Komma oder andere Sonderzeichen, die fälschlicherweise am Ende der URL erscheinen, zu löschen. Bitte entschuldigen Sie die Unannehmlichkeiten.
Bauleistung - 582575-2022
Rumänien-Iași: Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen
2022/S 204-582575
Auftragsbekanntmachung – Sektoren
Bauauftrag
Rechtsgrundlage:
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
IS-CL-05 - Extinderea sistemului de apa si canalizare in judetul Iasi- axa 3 - Iasi-Comarna-Costuleni-Dobrovat-Ciortesti-Cozmesti
Referenznummer der Bekanntmachung: 1959768_2022_PAAPD1351672
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen
II.1.4)Kurze Beschreibung:
AActivitatile din cadrul Contractului de lucrari „Extinderea sistemului de apa si canalizare in judetul Iasi- axa 3 - Iasi-Comarna-Costuleni-Dobrovat-Ciortesti-Cozmesti” sunt grupate pe 2 loturi astfel:
LOT 1:
OBIECT 1 - CONDUCTA DE ADUCTIUNE APA POTABILA COMARNA-SCHITU DUCA-CIORTESTI
OBIECT 2 – GOSPODARIE DE APA
OBIECT 3 – INFIINTARE RETEA DE ALIMENTARE CU APA SI RETEA DE CANALIZARE IN LOCALITATEA DOBROVAT (UAT DOBROVAT)
OBIECT 4 – INFIINTARE RETEA DE ALIMENTARE CU APA SI RETEA DE CANALIZARE IN LOCALITATEA COMARNA (UAT COMARNA)
OBIECT 5 – INFIINTARE RETEA DE ALIMENTARE CU APA SI RETEA DE CANALIZARE IN LOCALITATILE COSTULENI, COVASNA, HILITA (UAT COSTULENI)
OBIECT 6–COLECTOR/CONDUCTĂ REFULARE CATRE SEAU PRISECANI (CONSILUL JUDEȚEAN)
OBIECT 7 – INFIINTARE RETEA DE ALIMENTARE CU APA SI RETEA DE CANALIZARE IN LOCALITATILE POIANA SI SATU NOU (UAT SCHITU DUCA)
OBIECT 8 – INFIINTARE RETEA DE ALIMENTARE CU APA SI RETEA DE CANALIZARE IN LOCALITATEA COROPCENI (UAT CIORTESTI)
LOT 2:
OBIECT 9 - CONDUCTA DE ADUCTIUNE APA POTABILA GORBAN - PODOLENII DE SUS
OBIECT 10 – CONDUCTA DE ADUCTIUNE APA POTABILA PODOLENII DE SUS – COZMESTI
OBIECT 11 – GOSPODARIE DE APA
OBIECT 12 – INFIINTARE RETEA DE ALIMENTARE CU APA SI RETEA DE CANALIZARE IN LOCALITATILE COZMESTI si PODOLENII DE SUS (UAT COZMESTI)
Valoarea contractului include sume provizionate in valoare de este 1.591.500 lei, (impartita pe loturi astfel: LOT 1 = 1.328.800 lei, LOT 2 = 262.700 lei), dar nu include cheltuieli diverse și neprevăzute. Sumele provizionate vor fi evidentiate la nivelul nivelul listelor de pret ce vor insoti formularul de propunere financiara in suma fixa nominala, nemodificabila, in varianta data de Entitatea Contractanta.
Numarul de zile până la care Operatorii economici interesati pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor /candidaturilor este de 19 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari / informatiilor suplimentare astfel:
- cu 25 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor pentru solicitarile de clarificari depuse cu 34 de zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor;
- cu 11 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor pentru solicitarile de clarificari depuse cu 19 de zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 197 175 659.00 RON
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für maximale Anzahl an Losen: 2
Maximale Anzahl an Losen, die an einen Bieter vergeben werden können: 2
Der öffentliche Auftraggeber behält sich das Recht vor, Aufträge unter Zusammenfassung der folgenden Lose oder Losgruppen zu vergeben:
Autoritatea contractanta isi rezerva dreptul de a atribui contracte prin combinarea urmatoarelor loturi sau grupuri de loturi: Ofertele vor fi intocmite si depuse pentru fiecare lot in parte. Operatorii economici pot depune oferte pentru unul sau mai multe loturi.
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
2 – IS-CL-05 - Extinderea sistemului de apa si canalizare in judetul Iasi- axa 3 - Iasi-Comarna-Costuleni-Dobrovat-Ciortesti-Cozmesti
Los-Nr.: 2
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
45232150 Arbeiten für Wasserversorgungsrohrleitungen
45232152 Bau von Pumpstationen
45232154 Bau von Hochbehältern für Trinkwasser
45232400 Bauarbeiten für Abwasserkanäle
45232431 Abwasserpumpstation
45310000 Installation von elektrischen Leitungen
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Lucrarile din cadrul contractului - „IS-CL-05 - Extinderea sistemului de apa si canalizare in judetul Iasi- axa 3 - Iasi-Comarna-Costuleni-Dobrovat-Ciortesti-Cozmesti – LOT 2” presupun:
Sub-obiect 9.1 Conducta de aductiune apa potabila GORBAN- PODOLENII DE SUS, L = 9.497 m,
Sub-obiect 9.2 Statie de pompare apa potabila
Sub-obiect 10.1 Conducta de aductiune apa potabila PODOLENII DE SUS – COZMESTI, L = 6.689 m,
Sub-obiect 10.2 Statie de pompare apa potabila
Sub-obiect 11.1 Gospodarie de Apa Podolenii de Sus, Rezervor Inmagazinare Apa Potabila V=250MC
Statie Clorinare
Sub-obiect 11.2 Gospodarie de Apa Cozmesti, Rezervor Inmagazinare Apa Potabila V=300MC
Sub-obiect 12.1 Infiintare retea de alimentare cu apa, L = 8.022 m;
Sub-obiect 12.2 Statii de pompare apa potabila
Sub-obiect 12.3 Infiintare retea de canalizare menajera, L = 8.492 m;
Sub-obiect 12.4 Statii de pompare apa uzata (3 buc SPAU si conducte de refulare aferente)
Lucrarile se refera la:
a) Lucrari de constructie
b) Furnizarea si montarea utilajelor si echipamentelor tehnologice
c) Testare si punere in functiune
d) Monitorizarea si acordarea de asistenta/consultanta personalului responsabil pe parcursul Perioadei de Notificare a Defectelor, atunci cand este necesar
e) Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada de Notificare a Defectelor (perioada de garantie) de 36 luni, respectiv 1095 zile
f) Instruirea personalului Beneficiarului si/sau Operatorului
Contractul aferent lotului 1 se compune din perioada de executie a lucrarilor care este de 22 de luni de la ordinul de incepere a lucrarilor, la care se adauga perioada de notificare a defectelor/perioada de garantie care este de minim 36 de luni de la semnarea procesului verbal de receptie la terminarea lucrarilor.
1 – IS-CL-05 - Extinderea sistemului de apa si canalizare in judetul Iasi- axa 3 - Iasi-Comarna-Costuleni-Dobrovat-Ciortesti-Cozmesti
Los-Nr.: 1
Lucrarile din cadrul contractului - „IS-CL-05 - Extinderea sistemului de apa si canalizare in judetul Iasi- axa 3 - Iasi-Comarna-Costuleni-Dobrovat-Ciortesti-Cozmesti – LOT 1” presupun:
Sub-obiect 1.1 Conducta de aductiune apa potabila Comarna-Schitu Duca-Poiana-Ciortesti
1.1.1 Conducta de aductiune apa potabila Comarna-Schitu Duca-Ciortesti, L = 20.946 m,
1.1.2 Conducta de aductiune apa potabila – alimentare rezervor Comarna, L = 3.523 m,
1.2.3 Conducta de aductiune apa potabila – alimentare rezervor Dobrovat, L = 9.445 m,
1.2.4 Conducta de aductiune apa potabila – alimentare rezervor Coropceni (Schitu Duca), L = 3127 m,
1.2.5 Conducta de aductiune apa potabila – alimentare rezervor Costuleni, L = 1.160 m,
Sub-obiect 1.2 Statie de pompare apa potabila (6 buc SPA)
Sub-obiect 2.1 Gospodarie de apa Comarna, Rezervoare V =2 x 300 mc, Statie de clorinare
Sub-obiect 2.2 Gospodarie de apa Dobrovat, Rezervoare V =2 x 300 mc, Statie de clorinare
Sub-obiect 2.3 Gospodarie de apa Costuleni, Rezervoare V =2 x 500 mc, Statie de clorinare
Sub-obiect 2.4 Gospodarie de apa Coropceni, Rezervoare V =2 x 500 mc, Statie de clorinare
Sub-obiect 3.1 Infiintare retea de alimentare cu apa, L = 9.799 m;
Sub-obiect 3.2 Infiintare retea de canalizare menajera, L = 8868 m;
Sub-obiect 3.3 Statii de pompare apa uzata (4 buc SPAU si conducte de refulare aferente)
Sub-obiect 4.1 Infiintare retea de alimentare cu apa, L = 6.169 m;
Sub-obiect 4.2 Infiintare retea de canalizare menajera, L = 7.438 m;
Sub-obiect 4.3 Statii de pompare apa uzata (5 buc SPAU si conducte de refulare aferente)
Sub-obiect 5.1 Infiintare retea de alimentare cu apa L = 15.513 m;
Sub-obiect 5.2 Infiintare retea de canalizare menajera L = 14.274 m;
Sub-obiect 5.3 Statii de pompare apa uzata (7 buc SPAU si conducte de refulare aferente)
Sub-obiect 6.1.2 Colector/conducta refulare+statie de pompare SPAU 1 Comarna-CL1/CD1
Sub-obiect 6.1.3 Colector/conducta refulare+statie de pompare SPAU 2 Costuleni-CL2/CD2
Sub-obiect 6.1.1 Colector/conducta refulare+statie de pompare SPAU 3-CL2-SEAU Prisacani
Sub-obiect 7.1 Infiintare retea de alimentare cu apa, L = 9.998 m;
Sub-obiect 7.2 Infiintare retea de canalizare menajera L = 9.461m;
Sub-obiect 7.3 Statii de pompare apa uzata (6 buc SPAU si conducte de refulare aferente)
Sub-obiect 8.1 Infiintare retea de alimentare cu apa L = 6.400 m
Sub-obiect 8.2 Infiintare retea de canalizare menajera L = 4.728m
Sub-obiect 8.3 Statii de pompare apa uzata (4 buc SPAU si conducte de refulare aferente)
Contractul aferent lotului 1 se compune din perioada de executie a lucrarilor care este de 25 de luni de la ordinul de incepere a lucrarilor, la care se adauga perioada de notificare a defectelor/perioada de garantie care este de minim 36 de luni de la semnarea procesului verbal de receptie la terminarea lucrarilor.