Ilmoitus tehdystä sopimuksesta
Hankintamenettelyn tulokset
Oikeusperusta:
Direktiivi 2014/24/EU
I kohta: Hankintaviranomainen
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
PALKEET Viestintä- ja markkinointipalvelut 2020-2026 (DPS)
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi79340000 Mainonta- ja markkinointipalvelut
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
Viestintä- ja markkinointipalvelut sopimuskaudelle.
II.1.6)Osia koskevat tiedotTämä sopimus on jaettu osiin: ei
II.2)Kuvaus
II.2.2)CPV-lisäkoodi(t)79413000 Markkinointijohdon konsulttipalvelut
79342000 Markkinointi
79341400 Mainoskampanjapalvelut
79800000 Painatus ja siihen liittyvät palvelut
39294100 Viestintä- ja mainostuotteet
48500000 Viestintä- ja multimediaohjelmatuotteet
II.2.4)Kuvaus hankinnasta:
Viestintä- ja markkinointipalvelut tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisesti.
Tarjouskilpailut perustui Hansel Oy:n Viestintä- ja markkinointipalvelut 2020-2026 (DPS) dynaamiseen hankintajärjestelmään (jäljempänä ”DPS”).
DPS:n sisäinen kilpailutus on tehty luokassa 1 Kokonaispalvelu.
Asiakas valitsi dynaamisen hankintajärjestelmän sisäisen kilpailutuksen perusteella toimittajan ja teki voittaneen tarjoajan kanssa hankintasopimuksen.
Hankittavien palveluiden vähimmäisvaatimukset on kuvattu liitteessä "DPS:n kohde ja ehdot" sekä liitteessä "Asiakkaan hankinnan kohteen kuvaus". Asiantuntijoille asetetut vähimmäisvaatimukset on kuvattu liitteessä "Asiantuntijat".