Építési beruházás - 583726-2022
Magyarország-Budapest: Teljes vagy részleges magas- és mélyépítési munka
2022/S 205-583726
Tájékoztató a szerződés módosításáról
Szerződés/koncesszió módosítása az érvényességi ideje alatt
Jogalap:
2014/24/EU irányelv
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Vállalkozási szerződés a KEHOP 2.2.2.-15-2016-00051 azonosítószámú projekt keretében Vác településenmegvalósítandó szennyvíztisztító telep fejlesztési feladatainak ellátására vonatkozóan
II.1.2)Fő CPV-kód
45200000 Teljes vagy részleges magas- és mélyépítési munka
II.2)Meghatározás
II.2.1)Elnevezés:
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45232400 Szennyvízcsatorna építése
45232411 Szennyvízcsővezeték építése
45231300 Víz- és szennyvízvezetékek építése
45233223 Úttest újraburkolása
45233228 Útburkolat építése
45252100 Szennyvíztisztító mű építési munkái
45252127 Szennyvízkezelő mű építési munkái
45252130 Szennyvíztelepi berendezések
39350000 Szennyvíztisztító telepi berendezések
71322000 Mély- és magasépítési kivitelezéssel kapcsolatos mérnöki tervezési szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése a szerződéskötés időpontjában:
A Kormány az Európai Unió vagy más nemzetközi
szervezet felé vállalt kötelezettséggel összefüggő, a 2007-2013 programozási időszakban a Kormány által a nemzeti fejlesztés i
miniszter hatáskörébe utalt beruházások, valamint a 2014-2020 programozási időszakban a szennyvízelvezetési és -tisztítási,
a hulladékgazdálkodási és az ivóvízminőség-javító beruházások megvalósításáról szóló 339/2014. (XII. 19.) rendeletében
Ajánlatkérő feladatai közé utalja többek között a szennyvízelvezetési és -tisztítási beruházások megvalósításához szükség es
közbeszerzési eljárások lebonyolítását.
Ennek megfelelően a jelen közbeszerzé si eljárás második részének tárgya: „Vállalkozási szerződés a KEHOP 2.2.2.-15-2016-
00051 azonosítószámú projekt keretében Vác településen megvalósítandó szennyvíztisztító telep fejlesztési feladatainak
ellátására vonatkozóan, a FIDIC Sárga Könyv feltételei szerint”
A kivitelezés főbb tájékoztató jellegű mennyiségei az alábbiak:
Szennyvíztisztító telep kiépítése:
A szennyvíztisztító telep Vác váro s déli részén, a 2.sz. főút és a Duna közötti területen helyezkedik el a Duna bal partján. A telep
pontos címe: Vác, Derecske dűlő 4/a, 4552/9 hrsz., (GPS koordináták: 47,62998, 19,138666). A tisztított szennyvíz befogadója a
Duna
1,677 +300 fkm szel vénye, sodorvonali bevezetéssel. A telep 100 %-ban állami tulajdonban van.
A szennyvíztisztító telepnek a jelenlegi terhelési adatait a 2010-2015 évi mérési eredmények alap ján az 1.számú táblázat
sorolja
fel.
1. t áblázat: Jelenlegi terhelési adatok:
Szennyvíz mennyiség m3/d 9 600
Lakos egyenérték terhelés LE 101 350
A szennyvíztisztító telep várható terhe lését a tervezett állapotban a 2. számú táblázat mutatja be.
2. táblázat: Tervezési terhelési adatok:
Szennyvíz mennyiség m3/d 15 138
Lakos egyenérték terhelés LE 130 8 33
Kommunális eredetű lakos egyenérték t erhelés LE 110 000
A tervezett terhelési adatok a jelenlegieken kívül a gödi Sam sung gyár lekötött napi 4000 m3-es kontingense, a
csatornahálózattal ellátott, de még rá nem kötött lakosok, valamint a csurgalékvíz okozta többletterheléseket ta r talmazzák.
A kommunális eredetű lakosegyenérték terhelés 110 000 LE
Az indikatív terv szintű mennyiségeket tartalmazó indikátor t áblázat, valamint a tervezési és kivitelezésifeladatokra vonatkozó
leírás az ajánlattételi dokumentáció III. kötetében található Megrendelői követelmények c. mellékletben kerültcsatolásra.
1. Az ajánlattételi dokumentáció részét képező műszaki tartalomhoz a kiviteli szintű tervek elkészítése a191/2009. (IX. 1 5.)
Korm. rendeletnek megfelelő tartalommal
A nyertes ajánlattevő feladatát képezi, ho gy az indikatív jelleggel rendelkezésre bocsátott tervekben foglaltak figyelembe
vételével a kivitelezéshez és az üzemeltetéshez szükséges minden további tervet (építéstechnológiai,gyártmány és
részlettervet), tervrajzot és dokumentációt, indikatív tervtől eltérő engedélyezési terveket, kiviteli terveket, próbaü zemi
terveket,
megvalósulási terveket, üzemeltetési és-karbantartási utasításokat teljes körűen elkészítsen, a kivitelezést megvalósítsa a
hatóság
által előí rt idejű próbaüzemmel, sikeres üzembe helyezési eljárás lefolytatásával együtt. A nyertes ajánlattevő teljes körű
felelősséggel tartozik az általa készített dokumentumokban és tervekben foglaltak helyességéért és a vonatkozó szabvány okban,
jogszabályokban és egyéb előírásokban foglaltak betartásáért.