Meddelande för ändringar eller ytterligare uppgifter
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:
Hygienartiklar, papper och plast.
Referensnummer: UC-2021-64
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4)Kort beskrivning:
Helt eller delat anbud
Anbud ska lämnas på hela uppdraget/omfattningen.
Upphandlande myndighet kommer att anta ett (1) anbud.
Beställaren har övervägt att dela upphandlingen i separata delar men har funnit att det inte är lämpligt för den aktuella upphandlingen mot bakgrund av att en uppdelning av upphandlingen riskerar att försvåra genomförandet av uppdraget på ett ej godtagbart sätt.