II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Staszów w roku 2023
Numer referencyjny: SA.270.71.2022
II.1.2)Główny kod CPV77200000 Usługi leśnictwa
II.1.4)Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tj. z dnia 10 marca 2022 r. (Dz.U. z 2022 r. poz. 672) – : „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz szkółkarstwa i nasiennictwa, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Staszów w roku 2023.
II.1.5)Szacunkowa całkowita wartość
II.1.6)Informacje o częściachTo zamówienie podzielone jest na części: tak
Oferty można składać w odniesieniu do wszystkich części
II.2)Opis
II.2.1)Nazwa:
Wykonywanie usług leśnych z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna na terenie leśnictwa: Golejów, Wiśniówka
Część nr: Pkiet nr I.
II.2.2)Dodatkowy kod lub kody CPV77200000 Usługi leśnictwa
75251120 Usługi ochrony przeciwpożarowej lasów
77210000 Usługi pozyskiwania drewna
77211000 Usługi uboczne związane z pozyskiwaniem drewna
77211100 Usługi cięcia drewna
77211200 Transport dłużyc na terenie lasów
77211300 Usługi selekcji drzew
77211400 Usługi wycinania drzew
77211500 Usługi pielęgnacji drzew
77211600 Sadzenie drzew
77230000 Usługi doraźne dotyczące leśnictwa
77231000 Usługi gospodarki leśnej
77231200 Usługi zwalczania szkodników leśnych
77231600 Usługi zalesiania
77300000 Usługi ogrodnicze
II.2.4)Opis zamówienia:
Golejów
Pozyskanie i zrywka drewna M3 – 10 043
Dopłata do pozyskania drewna z tytułu wydłużonej zrywki za każde następne rozpoczęte 100m M3 270,00
Podwóz drewna do 1000 m M3 90,00
Podwóz drewna - za każde następne rozpoczęte 1000 m M3 90,00
Sadzenie wielolatek z odkrytym systemem korzeniowym TSZT 61,80
Sadzenie jednolatek i wielolatek w poprawkach i uzupełnieniach TSZT
Sadzenie sadzonek z zakrytym systemem korzeniowym TSZT 14,70
Dowóz sadzonek TSZT 76,50
Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności I i II HA 63,95
Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności III i IV HA 11,04
Czyszczenia wczesne HA 15,85
Czyszczenia późne HA 4,49
Zabezpieczenie upraw przed zwierzyną przy użyciu repelentów HA 13,91
Wykładanie pułapek na ryjkowce - dołki chwytne, wałki itp. SZT 270,00
Badanie zapędraczenia gleby - dół o objętości 0,5 m3 SZT 287,00
Próbne poszukiwania owadów w ściółce SZT 5,00
Naprawa (konserwacja) ogrodzeń upraw leśnych H 253,00
Spalanie gałęzi ułożonych w stosy M3P 65,00
Wynoszenie i układanie pozostałości w stosy niewymiarowe M3P 65,00
Wywieszanie nowych budek lęgowych i schronów dla nietoperzy SZT 10,00
Czyszczenie budek lęgowych i schronów dla nietoperzy SZT 60,00
Kontrola i utrzymanie pułapek w sprawności, wybieranie i usuwanie ryjkowców SZT 2 160,00
Prace wykonywane ręcznie przy dogaszaniu i dozorowaniu pożarzysk H 48,00
Prace godzinowe ręczne (8% VAT) H 636,00
Prace wykonywane ręcznie z użyciem pilarki H 10,00
Prace godzinowe ręczne z urządzeniem H 46,00
Prace wykonywane ciągnikiem (8% VAT) H 133,00
Wiśniówka
Pozyskanie i zrywka drewna M3 – 7 766
Dopłata do pozyskania drewna z tytułu wydłużonej zrywki za każde następne rozpoczęte 100m M3 210,00
Podwóz drewna do 1000 m M3 70,00
Podwóz drewna - za każde następne rozpoczęte 1000 m M3 70,00
Sadzenie wielolatek z odkrytym systemem korzeniowym TSZT 1,80
Sadzenie jednolatek i wielolatek w poprawkach i uzupełnieniach TSZT 1,00
Sadzenie sadzonek z zakrytym systemem korzeniowym TSZT 63,00
Sadzenie sadzonek z zakrytym systemem korzeniowym w poprawkach i uzupełnieniach TSZT 6,90
Dowóz sadzonek TSZT 72,70
Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności I i II HA 74,44
Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności III i IV HA 5,78
Czyszczenia wczesne HA 4,65
Czyszczenia późne HA 30,75
Zabezpieczenie upraw przed zwierzyną przy użyciu repelentów HA 8,95
Wykładanie pułapek na ryjkowce - dołki chwytne, wałki itp. SZT 368,00
Badanie zapędraczenia gleby - dół o objętości 0,5 m3 SZT 120,00
Naprawa (konserwacja) ogrodzeń upraw leśnych H 338,00
Wywieszanie nowych budek lęgowych i schronów dla nietoperzy SZT 20,00
Czyszczenie budek lęgowych i schronów dla nietoperzy SZT 160,00
Kontrola i utrzymanie pułapek w sprawności, wybieranie i usuwanie ryjkowców SZT 3 680,00
Prace wykonywane ręcznie przy dogaszaniu i dozorowaniu pożarzysk H 10,00
Prace godzinowe ręczne (8% VAT) H 458,00
Prace godzinowe ręczne z urządzeniem H 40,00
Prace godzinowe ręczne (23% VAT) H 20,00
Prace wykonywane ciągnikiem (8% VAT) H 103,00
Prace wykonywane ciągnikiem (23% VAT) H 10,00
Wykonywanie usług leśnych z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna na terenie leśnictwa: Szczeka, Strużki
Część nr: Pakiet nr II
Szczeka:
Pozyskanie i zrywka drewna M3 –8 746
Dopłata do pozyskania drewna z tytułu wydłużonej zrywki za każde następne rozpoczęte 100m M3 237,00
Podwóz drewna do 1000 m M3 79,00
Podwóz drewna - za każde następne rozpoczęte 1000 m M3 79,00
Sadzenie wielolatek z odkrytym systemem korzeniowym TSZT 27,60
Sadzenie sadzonek z zakrytym systemem korzeniowym TSZT 25,20
Dowóz sadzonek TSZT 48,00
Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności I i II HA 22,90
Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności III i IV HA 46,86
Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności V i VI HA 11,19
Czyszczenia wczesne HA 10,47
Czyszczenia późne HA 15,25
Zabezpieczenie upraw przed zwierzyną przy użyciu repelentów HA 15,98
Badanie zapędraczenia gleby - dół o objętości 0,5 m3 SZT 110,00
Próbne poszukiwania owadów w ściółce SZT 4,00
Spalanie gałęzi ułożonych w stosy M3P 45,00
Wynoszenie i układanie pozostałości w stosy niewymiarowe M3P 45,00
Czyszczenie budek lęgowych i schronów dla nietoperzy SZT 40,00
Prace wykonywane ręcznie przy dogaszaniu i dozorowaniu pożarzysk H 20,00
Prace godzinowe ręczne (8% VAT) H 324,00
Prace godzinowe ręczne z urządzeniem H 70,00
Prace wykonywane ciągnikiem (8% VAT) H 107,50
Strużki
Pozyskanie i zrywka drewna M3 – 7 688
Dopłata do pozyskania drewna z tytułu wydłużonej zrywki za każde następne rozpoczęte 100m M3 207,00
Podwóz drewna do 1000 m M3 69,00
Podwóz drewna - za każde następne rozpoczęte 1000 m M3 69,00
Sadzenie wielolatek z odkrytym systemem korzeniowym TSZT 25,40
Dowóz sadzonek TSZT 25,40
Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności I i II HA 14,70
Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności III i IV HA 34,49
Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności V i VI HA 17,40
Czyszczenia wczesne HA 1,00
Czyszczenia późne HA 24,62
Zabezpieczenie upraw przed zwierzyną przy użyciu repelentów HA 9,15
Badanie zapędraczenia gleby - dół o objętości 0,5 m3 SZT 107,00
Demontaż (likwidacja) ogrodzeń HM 10,08
Naprawa (konserwacja) ogrodzeń upraw leśnych H 168,00
Spalanie gałęzi ułożonych w stosy M3P 30,00
Wynoszenie i układanie pozostałości w stosy niewymiarowe M3P 30,00
Czyszczenie budek lęgowych i schronów dla nietoperzy SZT 56,00
Odnowienie bruzdy na pasach przeciwpożarowych KMTR 1,20
Porządkowanie terenów na pasach przeciwpożarowych HA 4,00
Prace godzinowe ręczne (8% VAT) H 903,00
Prace wykonywane ręcznie z użyciem pilarki H 56,00
Prace godzinowe ręczne z urządzeniem H 90,00
Prace wykonywane ciągnikiem (8% VAT) H 155,00
Wykonywanie usług leśnych z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna na terenie leśnictwa: Sichów, Łubnice
Część nr: Pakiet nr III
Sichów
Pozyskanie i zrywka drewna M3 – 8 295
Dopłata do pozyskania drewna z tytułu wydłużonej zrywki za każde następne rozpoczęte 100m M3 224,00
Podwóz drewna do 1000 m M3 75,00
Podwóz drewna - za każde następne rozpoczęte 1000 m M3 75,00
Sadzenie wielolatek z odkrytym systemem korzeniowym TSZT 43,40
Dowóz sadzonek TSZT 43,40
Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności I i II HA 30,34
Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności III i IV HA 39,07
Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności V i VI HA 17,50
Czyszczenia wczesne HA 19,47
Czyszczenia późne HA 13,14
Zabezpieczenie upraw przed zwierzyną przy użyciu repelentów HA 16,94
Wykładanie pułapek na ryjkowce - dołki chwytne, wałki itp. SZT 20,00
Próbne poszukiwania owadów w ściółce SZT 8,00
Demontaż (likwidacja) ogrodzeń HM 6,39
Naprawa (konserwacja) ogrodzeń upraw leśnych H 764,00
Czyszczenie budek lęgowych i schronów dla nietoperzy SZT 21,00
Kontrola i utrzymanie pułapek w sprawności, wybieranie i usuwanie ryjkowców SZT 200,00
Prace wykonywane ręcznie przy dogaszaniu i dozorowaniu pożarzysk H 40,00
Prace godzinowe ręczne (8% VAT) H 304,00
Prace wykonywane ręcznie z użyciem pilarki H 30,00
Prace godzinowe ręczne z urządzeniem H 10,00
Prace godzinowe ręczne (23% VAT) H 50,00
Prace wykonywane ciągnikiem (8% VAT) H 80,00
Łubnice
Pozyskanie i zrywka drewna M3 – 7 420
Dopłata do pozyskania drewna z tytułu wydłużonej zrywki za każde następne rozpoczęte 100m M3 201,00
Podwóz drewna do 1000 m M3 67,00
Podwóz drewna - za każde następne rozpoczęte 1000 m M3 67,00
Sadzenie wielolatek z odkrytym systemem korzeniowym TSZT 18,60
Sadzenie sadzonek z zakrytym systemem korzeniowym TSZT 26,10
Dowóz sadzonek TSZT 44,70
Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności I i II HA 6,52
Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności III i IV HA 29,46
Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności V i VI HA 32,10
Czyszczenia wczesne HA 4,33
Czyszczenia późne HA 16,15
Zabezpieczenie upraw przed zwierzyną przy użyciu repelentów HA 8,01
Wykładanie pułapek na ryjkowce - dołki chwytne, wałki itp. SZT 160,00
Demontaż (likwidacja) ogrodzeń HM 20,42
Czyszczenie budek lęgowych i schronów dla nietoperzy SZT 20,00
Kontrola i utrzymanie pułapek w sprawności, wybieranie i usuwanie ryjkowców SZT 1 600,00
Koszenie trawy HA 2,93
Prace godzinowe ręczne (8% VAT) H 284,00
Prace wykonywane ręcznie z użyciem pilarki H 20,00
Prace wykonywane ciągnikiem (8% VAT) H 158,00
Wykonywanie usług leśnych z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna na terenie leśnictwa: Żyznów, Malkowice
Część nr: Pakiet nr IV
Żyznów
Pozyskanie i zrywka drewna M3 – 5 337
Dopłata do pozyskania z tytułu wydłużonej zrywki za każde następne rozpoczęte 100m M3 145,00
Podwóz drewna do 1000 m M3 48,00
Podwóz drewna - za każde następne rozpoczęte 1000 m M3 48,00
Oczyszczanie zrębów, gruntów porolnych, halizn i płazowin ze zbędnych podrostów, odrośli, krzewów i krzewinek poprzez wycinanie i wynoszenie wyciętego materiału - dla 100% pokrycia powierzchni HA 0,60
Zdarcie pokrywy na talerzach 40 cm x 40 cm TSZT 8,65
Przekop. gleby na talerzach w miejscu sadzenia TSZT 4,00
Sadzenie wielolatek z odkrytym systemem korz. TSZT 50,00
Sadzenie jednolatek i wielolatek w poprawkach i uzupełnieniach TSZT 4,65
Dowóz sadzonek TSZT 54,65
Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności III i IV HA 39,33
Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności V i VI HA 16,99
CW HA 5,35
Podkrzesywanie i formowanie drzewek na uprawach TSZT 4,30
CP HA 48,66
Zabezpieczenie upraw przed zwierzyną przy użyciu repelentów HA 29,53
Badanie zapędraczenia gleby - dół o objętości 0,5 m3 SZT 17,00
Próbne poszukiwania owadów w ściółce SZT 1,00
Demontaż ogrodzeń HM 16,73
Naprawa (konserwacja) ogrodzeń upraw leśnych H 117,00
Spalanie gałęzi ułożonych w stosy M3P 2,00
Wynoszenie i układanie pozostałości w stosy niewymiarowe M3P 2,00
Koszenie trawy HA 2,81
Prace godzinowe ręczne (8% VAT) H 296,00
Prace wykonywane ciągnikiem (8% VAT) H 116,00
Malkowice
Pozyskanie i zrywka drewna M3 – 9 471
Dopłata do pozyskania z tytułu wydłużonej zrywki za każde następne rozpoczęte 100m M3 258,00
Podwóz drewna do 1000 m M3 86,00
Podwóz drewna - za każde następne rozpoczęte 1000 m M3 86,00
Sadzenie 1-latek z odkrytym systemem korz. TSZT 68,90
Sadzenie wielolatek z odkrytym systemem korz. TSZT 65,30
Sadzenie sadzonek z zakrytym systemem korz. TSZT 3,90
Dowóz sadzonek TSZT 138,10
Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności I i II HA 45,05
Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności III i IV HA 15,77
Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności V i VI HA 1,10
CW HA 11,48
CP HA 14,26
Zabezpieczenie upraw przed zwierzyną przy użyciu repelentów HA 14,73
Wykładanie pułapek na ryjkowce - dołki chwytne, wałki itp. SZT 873,00
Badanie zapędraczenia gleby - dół o objętości 0,5 m3 SZT 30,00
Demontaż ogrodzeń HM 12,51
Czyszczenie budek lęgowych i schronów dla nietoperzy SZT 164,00
Kontrola i utrzymanie pułapek w sprawności, wybieranie i usuwanie ryjkowców SZT 8 730,00
Koszenie trawy HA 1,42
Prace godzinowe ręczne (8% VAT) H 260,00
Prace wykonywane ciągnikiem (8% VAT) H 53,00
Wykonywanie usług leśnych z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna na terenie leśnictwa: Smerdyna, Bukowa
Część nr: Pakiety nr V
Smerdyna
Pozyskanie i zrywka drewna M3 – 8 995
Dopłata do pozyskania drewna z tytułu wydłużonej zrywki za każde następne rozpoczęte 100m M3 241,00
Podwóz drewna do 1000 m M3 80,00
Podwóz drewna - za każde następne rozpoczęte 1000 m M3 80,00
Oczyszczanie zrębów, gruntów porolnych, halizn i płazowin ze zbędnych podrostów, odrośli, krzewów i krzewinek poprzez wycinanie i wynoszenie wyciętego materiału - dla 100% pokrycia powierzchni HA 0,25
Zdarcie pokrywy na talerzach 60 cm x 60 cm TSZT 43,10
Przekopanie gleby na talerzach w miejscu sadzenia TSZT 43,10
Sadzenie 1-latek z odkrytym systemem korzeniowym TSZT 21,30
Sadzenie wielolatek z odkrytym systemem korzeniowym TSZT 74,70
Sadzenie jednolatek i wielolatek w poprawkach i uzupełnieniach TSZT 19,20
Sadzenie sadzonek z zakrytym systemem korzeniowym w poprawkach i uzupełnieniach TSZT 22,30
Dowóz sadzonek TSZT 137,50
Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności I i II HA 80,76
Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności III i IV HA 18,61
Czyszczenia wczesne HA 9,10
Czyszczenia późne HA 23,73
Zabezpieczenie upraw przed zwierzyną przy użyciu repelentów HA 59,29
Wykładanie pułapek na ryjkowce - dołki chwytne, wałki itp. SZT 822,00
Badanie zapędraczenia gleby - dół o objętości 0,5 m3 SZT 58,00
Spalanie gałęzi ułożonych w stosy M3P 56,00
Wynoszenie i układanie pozostałości w stosy niewymiarowe M3P 56,00
Wywieszanie nowych budek lęgowych i schronów dla nietoperzy SZT 25,00
Czyszczenie budek lęgowych i schronów dla nietoperzy SZT 75,00
Kontrola i utrzymanie pułapek w sprawności, wybieranie i usuwanie ryjkowców SZT 8 220,00
Prace godzinowe ręczne (8% VAT) H 378,00
Prace wykonywane ciągnikiem (8% VAT) H 60,50
Bukowa
Pozyskanie i zrywka drewna M3 – 8 768
Dopłata do pozyskania drewna z tytułu wydłużonej zrywki za każde następne rozpoczęte 100m M3 235,00
Podwóz drewna do 1000 m M3 78,00
Podwóz drewna - za każde następne rozpoczęte 1000 m M3 78,00
Sadzenie wielolatek z odkrytym systemem korzeniowym TSZT 24,50
Sadzenie jednolatek i wielolatek w poprawkach i uzupełnieniach TSZT 5,90
Sadzenie sadzonek z zakrytym systemem korzeniowym TSZT 19,30
Dowóz sadzonek TSZT 49,70
Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności I i II HA 29,05
Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności III i IV HA 28,26
Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności V i VI HA 1,35
Czyszczenia wczesne HA 5,92
Czyszczenia późne HA 10,35
Zabezpieczenie upraw przed zwierzyną przy użyciu repelentów HA 2,32
Wykładanie pułapek na ryjkowce - dołki chwytne, wałki itp. SZT 116,00
Demontaż (likwidacja) ogrodzeń HM 11,46
Czyszczenie budek lęgowych i schronów dla nietoperzy SZT 80,00
Kontrola i utrzymanie pułapek w sprawności, wybieranie i usuwanie ryjkowców SZT 1 856,00
Koszenie trawy HA 2,48
Prace godzinowe ręczne (8% VAT) H 320,00
Prace godzinowe ręczne z urządzeniem H 67,00
Prace wykonywane ciągnikiem (8% VAT) H 73,00
Wykonywanie usług leśnych z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna na terenie leśnictwa: Pliskowola, Zawidza
Część nr: Pakiet nr VI
Pliskowola
Pozyskanie i zrywka drewna M3 – 5 595
Dopłata do pozyskania drewna z tytułu wydłużonej zrywki za każde następne rozpoczęte 100m M3 150,00
Podwóz drewna do 1000 m M3 50,00
Podwóz drewna - za każde następne rozpoczęte 1000 m M3 50,00
Sadzenie 1-latek z odkrytym systemem korzeniowym TSZT 15,80
Sadzenie wielolatek z odkrytym systemem korzeniowym TSZT 2,60
Dowóz sadzonek TSZT 12,60
Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności I i II HA 2,26
Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności III i IV HA 25,50
Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności V i VI HA 3,05
Czyszczenia wczesne HA 4,42
Czyszczenia późne HA 8,94
Demontaż (likwidacja) ogrodzeń HM 6,75
Naprawa (konserwacja) ogrodzeń upraw leśnych H 147,00
Czyszczenie budek lęgowych i schronów dla nietoperzy SZT 25,00
Prace godzinowe ręczne (8% VAT) H 473,00
Prace wykonywane ciągnikiem (8% VAT) H 105,00
Zawidza
Pozyskanie i zrywka drewna M3 – 7 507
Dopłata do pozyskania drewna z tytułu wydłużonej zrywki za każde następne rozpoczęte 100m M3 202,00
Oczyszczanie zrębów, gruntów porolnych, halizn i płazowin ze zbędnych podrostów, odrośli, krzewów i krzewinek poprzez wycinanie i wynoszenie wyciętego materiału - dla 100% pokrycia powierzchni HA 0,30
Opryskiwanie upraw opryskiwaczem - ciągnikowym HA 2,08
Zdarcie pokrywy na talerzach 60 cm x 60 cm TSZT 3,77
Sadzenie 1-latek z odkrytym systemem korzeniowym TSZT 16,90
Sadzenie wielolatek z odkrytym systemem korzeniowym TSZT 24,30
Sadzenie jednolatek i wielolatek w poprawkach i uzupełnieniach TSZT 2,50
Dowóz sadzonek TSZT 43,70
Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności I i II HA 11,52
Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności III i IV HA 44,80
Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności V i VI HA 14,41
Czyszczenia wczesne HA 11,47
Podkrzesywanie i formowanie drzewek na uprawach TSZT 2,15
Czyszczenia późne HA 9,92
Zabezpieczenie upraw przed zwierzyną przy użyciu repelentów HA 26,39
Wykładanie pułapek na ryjkowce - dołki chwytne, wałki itp. SZT 210,00
Próbne poszukiwania owadów w ściółce SZT 3,00
Naprawa (konserwacja) ogrodzeń upraw leśnych H 398,00
Czyszczenie budek lęgowych i schronów dla nietoperzy SZT 83,00
Kontrola i utrzymanie pułapek w sprawności, wybieranie i usuwanie ryjkowców SZT 2 100,00
Odnowienie bruzdy na pasach przeciwpożarowych KMTR 2,50
Prace godzinowe ręczne (8% VAT) H 363,00
Prace wykonywane ciągnikiem (8% VAT) H 109,50
Wykonywanie usług leśnych z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna na terenie leśnictwa: Przyjmy, Mokre
Część nr: Pakiet nr VII
Przyjmy
Pozyskanie i zrywka drewna M3 – 9 460
Dopłata do pozyskania drewna z tytułu wydłużonej zrywki za każde następne rozpoczęte 100m M3 256,00
Podwóz drewna do 1000 m M3 85,00
Podwóz drewna - za każde następne rozpoczęte 1000 m M3 85,00
Sadzenie 1-latek z odkrytym systemem korzeniowym TSZT 16,60
Sadzenie wielolatek z odkrytym systemem korzeniowym TSZT 33,40
Sadzenie jednolatek i wielolatek w poprawkach i uzupełnieniach TSZT 3,80
Sadzenie sadzonek z zakrytym systemem korzeniowym w poprawkach i uzupełnieniach TSZT 1,60
Dowóz sadzonek TSZT 55,40
Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności I i II HA 12,17
Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności III i IV HA 14,90
Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności V i VI HA 8,10
Czyszczenia wczesne HA 28,85
Czyszczenia późne HA 45,76
Zabezpieczenie upraw przed zwierzyną przy użyciu repelentów HA 14,10
Wykładanie pułapek na ryjkowce - dołki chwytne, wałki itp. SZT 200,00
Próbne poszukiwania owadów w ściółce SZT 2,00
Demontaż (likwidacja) ogrodzeń HM 12,42
Czyszczenie budek lęgowych i schronów dla nietoperzy SZT 27,00
Kontrola i utrzymanie pułapek w sprawności, wybieranie i usuwanie ryjkowców SZT 2 000,00
Prace godzinowe ręczne (8% VAT) H 606,00
Prace wykonywane ciągnikiem (8% VAT) H 58,00
Mokre
Pozyskanie i zrywka drewna M3 – 6 012
Dopłata do pozyskania drewna z tytułu wydłużonej zrywki za każde następne rozpoczęte 100m M3 163,00
Podwóz drewna do 1000 m M3 54,00
Podwóz drewna - za każde następne rozpoczęte 1000 m M3 54,00
Sadzenie wielolatek z odkrytym systemem korzeniowym TSZT 2,75
Sadzenie jednolatek i wielolatek w poprawkach i uzupełnieniach TSZT 1,40
Sadzenie sadzonek z zakrytym systemem korzeniowym TSZT 34,55
Dowóz sadzonek TSZT 51,30
Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności I i II HA 12,43
Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności III i IV HA 28,47
Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności V i VI HA 4,62
Czyszczenia wczesne HA 7,33
Czyszczenia późne HA 18,03
Zabezpieczenie upraw przed zwierzyną przy użyciu repelentów HA 22,53
Demontaż (likwidacja) ogrodzeń HM 35,84
Spalanie gałęzi ułożonych w stosy M3P 195,00
Wynoszenie i układanie pozostałości w stosy niewymiarowe M3P 195,00
Porządkowanie terenów na pasach przeciwpożarowych HA 1,65
Prace godzinowe ręczne (8% VAT) H 364,00
Prace wykonywane ręcznie z użyciem pilarki H 60,00
Prace wykonywane ciągnikiem (8% VAT) H 184,00
Wykonywanie usług leśnych z zakresu szkółkarstwa i nasiennictwa
Część nr: Pakiet nr VIII
Badanie zapędraczenia gleby - dół o objętości 0,5 m3 SZT 155,00
Spulchnianie gleby na międzyrzędach opielaczem wielorzędowym AR 5 000,00
Spulchnianie gleby AR 2 130,00
Bronowanie AR 2 250,00
Orka pełna AR 2 260,00
Wyorywanie i podcinanie sadzonek ciągnikowym wyorywaczem klamrowych AR 170,00
Wyorywanie lub podcinanie sadzonek ciągnikowym podcinaczem sekcyjnym AR 320,00
Wyrównywanie powierzchni włóką AR 920,00
Wałowanie pełnej orki - jednokrotne AR 1 230,00
Wyciskanie rządków siewnych lub wyciskanie szpar AR 310,00
Spulchnianie gleby na międzyrzędach - dla DB i BK również w okresie wschodów AR 240,00
Spulchnianie gleby na międzyrzędach w okresie wschodów motyką. AR 300,00
Nawożenie mineralne w sadzonkach -wykonywane ręcznie AR 360,00
Opryskiwanie szkółek opryskiwaczem ciągnikowym HA 62,00
Pielenie w rzędach lub pasach - dla Db i Bk również w okresie wschodów AR 3 400,00
Pielenie w rzędach lub pasach w okresie wschodów AR 30,00
Osłona szkółki przed ujemnymi wpływami atmosferycznymi AR 1 400,00
Wyjęcie 2-3 latek TSZT 238,00
Wyjęcie materiału 4-5 letniego TSZT 431,00
Załadunek lub rozładunek sadzonek - 2-3 latek TSZT 192,00
Załadunek lub rozładunek sadzonek - 4-5 latek TSZT 345,00
Siew nasion drobnych AR 12,00
Siew nasion AR 300,00
Wygrabianie powierzchni z korzeni i pozostałości drzewnych AR 270,00
Wiązanie sadzonek w pęczki i etykietowanie TSZT 537,00
Wykonanie termoterapii żołędzi KG 15 000,00
Prace godzinowe ręczne (8% VAT) H 909,00
Prace wykonywane ciągnikiem (8% VAT) H 108,00
wykonywanie usług leśnych z zakresu mechanicznego przygotowania gleby i melioracji agrotechnicznych
Część nr: Pkiet nr IX
II.2.2)Dodatkowy kod lub kody CPV77211400 Usługi wycinania drzew
Rozdrabnianie pozostałości drzewnych na całej powierzchni bez mieszania z glebą HA 200,90
Wyorywanie bruzd pługiem leśnym na powierzchni pow. 0,50 ha KMTR 530,07
Wyorywanie bruzd pługiem leśnym pod okapem KMTR 15,66
Wyorywanie bruzd pługiem leśnym z pogłębiaczem na powierzchni pow. 0,5 ha KMTR 143,23
Wyorywanie bruzd pługiem leśnym z pogłębiaczem na pow. do 0,5 ha (np. gniazda) KMTR 26,33
Przygotowanie gleby pługiem aktywnym z pogłębiaczem KMTR 461,41
Wykonanie rabatowałków pługiem specjalistycznym 1-odkładnicowym KMTR 162,76