Lieferungen - 586864-2022
România-Râmnicu Vâlcea: Echipamente medicale
2022/S 206-586864
Anunț de participare
Produse
Temei juridic:
Directiva 2014/24/UE
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
„Furnizarea de echipamente medicale si echipamente de protecție personala la nivelul Spitalului Județean de Urgența Vâlcea”, din cadrul proiectului “Întărirea capacității Spitalului Județean de Urgență Vâlcea de gestionare a crizei sanitare COVID-19”
Număr de referinţă: 2540929_2022_PAAPD1373382
II.1.2)Cod CPV principal
33100000 Echipamente medicale
II.1.4)Descriere succintă:
Furnizarea de echipamente medicale si echipamente de protecție personala la nivelul Spitalului Județean de Urgența Vâlcea cuprinde următoarele loturi:
- Lotul 1 - Containere mobile cu utilizare speciala
• container dublu tip dormitor cu baie = 3 buc.
Loc de livrare: Spitalul Județean de Urgență Vâlcea. Dată de livrare: maxim 135 zile
- Lotul 2 - Curele
• Sistem de contentionare magnetica pacient - 20 buc.
- LOTUL 3 – Consumabile medicale; Articole sanitare
• Alcool sanitar 70%, fl 500 ml: 5.000 buc.
• Canula administra-re oxigen, sterile 2 cai, adulti /copii: 3.000 buc.
• Catetere IV periferice G16-G24: 50.000 buc.
• Cearceaf examinare in rola 60cm x 50m, din 2 straturi (film+plastic/ hartie): 1.000 buc.
• Circuit / tubulatura ventilatie mecanica cu capcana de apa: 1.500 buc.
• Covoras / covorase / antibacteriene / decontami-nate / antimicro-biene 120*90'30 folii: 300 buc.
• Masca oxigen elongata cu tubulatura adulti/copii: 10.000 buc.
• Ochelari de protectie: 5.000 buc.
• Rezerve acoperitori incaltaminte antidera-pante - pentru dispenser AD1: 100 set
• Robinet transfer solutii cu 3 cai, steril, fara tub extensie: 3.000: buc
• Sonda de alimentatie enterala cu mandren: 200 buc
• Sonda intubatie endotrahe-ala cu balonas, ch4/ 4,5/ 5/ 5,5/ 6/ 6,5/ 7/ 7,5/ 8/ 8,5/ 9, sterila: 6.000 buc
• Viziere: 15.000 buc
- Lotul 4 - Articole de catering de unica folosinta
• Bol supa cu capac 380-500 l = 75.000 buc.
• Caserola polistiren 3 compartimente = 150.000 buc.
• Set tacamuri unica folosinta (lingura, furculita, cutit,servetel) = 120.000 set
- LOTUL 5 - Produse de curatenie
• Prosop hartie: 10.000 role
• Recipienti din polipropile-na capacitate 2,3l,pt.mat. intepatoare - taietoare: 1.000 buc.
• Recipienti din polipropile-na capacitate 9 l,pt.mat. intepatoare - taietoare: 600 buc.
• Saci din polietilena galbeni ptr. deseuri infectioase, 300l, 1200x1500*0,05-0,07mm: 9.000 buc.
• Saci din polietilena galbeni ptr. deseuri infectioase, 40l, 520x700*0,05-0,07mm: 10.000 buc.
• Sapun lichid, flacon 500 ml, cu pompita: 1.500 buc.
Este responsabilitatea operatorilor economici de a verifica locațiile de amplasare a echipamentelor din cadrul Spitalului Județean de Urgență Vâlcea Municipiul Râmnicu Vâlcea, str. Calea lui Traian nr. 201, județul Vâlcea, , încă din faza de elaborare a ofertelor. Se va stabili o dată de vizitare a amplasamentului împreună cu Autoritatea contractantă.
Autoritatea contractanta va raspunde tuturor solicitarilor de clarificare / informatiilor suplimentare in a 12-a zi inainte de depunerea ofertelor in masura în care solicitarile de clarificari sau informatii suplimentare au fost adresate în termenul prevazut la punctul I.1) din fișa de date, respectiv 21 zile.
II.1.5)Valoarea totală estimată
Valoare fără TVA: 598 298.72 RON
II.1.6)Informații privind loturile
Contractul este împărțit în loturi: da
Pot fi depuse oferte pentru numărul maxim de loturi: 5
Numărul maxim de loturi care pot fi atribuite unui singur ofertant: 5
Autoritatea contractantă îşi rezervă dreptul de a atribui contracte prin combinarea următoarelor loturi sau grupuri de loturi:
Operatorii economici pot depune oferte fie pentru unul, fie pentru mai multe loturi
II.2)Descriere
II.2.1)Titlu:
Consumabile medicale; Articole sanitare
Lot nr.: 3
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)
33140000 Consumabile medicale
18143000 Echipamente de protecţie
18443500 Viziere
24322320 Derivaţi ai alcoolilor
33141200 Catetere
33141240 Accesorii pentru cateter
33141641 Sonde
33157110 Mască de oxigen
33157800 Dispozitiv de administrare a oxigenului
33171100 Instrumente pentru anestezie
33692300 Produse pentru nutriţie enterală
33735100 Ochelari de protecţie
33772000 Articole de unică folosinţă din hârtie
42924720 Echipament de decontaminare
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
1. Alcool sanitar 70%, fl 500 ml: 5.000 buc.
2. Canula administra-re oxigen, sterile 2 cai, adulti /copii: 3.000 buc.
3. Catetere IV periferice G16-G24: 50.000 buc.
4. Cearceaf examinare in rola 60cm x 50m, din 2 straturi (film+plastic/ hartie): 1.000 buc.
5. Circuit / tubulatura ventilatie mecanica cu capcana de apa: 1.500 buc.
6. Covoras / covorase / antibacteriene / decontami-nate / antimicro-biene 120*90'30 folii: 300 buc.
7. Masca oxigen elongata cu tubulatura adulti/copii: 10.000 buc.
8. Ochelari de protectie: 5.000 buc.
9. Rezerve acoperitori incaltaminte antidera-pante - pentru dispenser AD1: 100 set
10. Robinet transfer solutii cu 3 cai, steril, fara tub extensie: 3.000: buc
11. Sonda de alimentatie enterala cu mandren: 200 buc
12. Sonda intubatie endotrahe-ala cu balonas, ch4/ 4,5/ 5/ 5,5/ 6/ 6,5/ 7/ 7,5/ 8/ 8,5/ 9, sterila: 6.000 buc
13. Viziere: 15.000 buc
Produse de curatenie
Lot nr.: 5
19640000 Saci şi pungi din polietilenă pentru deşeuri
33141123 Recipiente pentru ace
33711900 Săpun
33763000 Şervete din hârtie pentru mâini
1. Prosop hartie: 10.000 role
2. Recipienti din polipropile-na capacitate 2,3l,pt.mat. intepatoare - taietoare: 1.000 buc.
3. Recipienti din polipropile-na capacitate 9 l,pt.mat. intepatoare - taietoare: 600 buc.
4. Saci din polietilena galbeni ptr. deseuri infectioase, 300l, 1200x1500*0,05-0,07mm: 9.000 buc.
5. Saci din polietilena galbeni ptr. deseuri infectioase, 40l, 520x700*0,05-0,07mm: 10.000 buc.
6. Sapun lichid, flacon 500 ml, cu pompita: 1.500 buc.
Articole de catering de unica folosinta
Lot nr.: 4
39222100 Articole de catering de unică folosinţă
1. Bol supa cu capac 380-500 ml = 75.000 buc.
2. Caserola polistiren 3 compartimente = 150.000 buc.
3. Set tacamuri unica folosinta (lingura, furculita, cutit, servetel ) = 120.000 set
Containere mobile cu utilizare speciala
Lot nr.: 1
34221000 Containere mobile cu utilizare specială
1. Container dublu tip dormitor cu baie = 3 buc.
Curele
Lot nr.: 2
19212510 Curele
1. Sistem de contentionare magnetica pacient - 20 buc.