II kohta: Kohde
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Infra-rakentamisen ja kunnossapidon kiviainesten hankinta
Viitenumero: IMR/1137/02.08.00.07/2019
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi14210000 Sora, hiekka, sepeli ja muut kiviainekset
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
Imatran kaupunki sekä Imatran Kiinteistö- ja Aluepalvelu Oy pyytävät osallistumishakemuksia infra-rakentamisen ja kunnossapidon kiviainesten hankintaan perustettavaan dynaamiseen hankintajärjestelmään oheisten tarjouspyyntöasiakirjojen mukaisesti 11.2.2020 (tavoiteltu) alkavalle hankintakaudelle. Dynaaminen hankintajärjestelmä on voimassa 48 kuukautta, ja sitä voidaan jatkaa ilmoittamalla uudella hankintailmoituksella. Pääpaino on infrarakentamisen kiviaineksissa. Rakennettavat kohteet sijaitsevat Imatran kaupungin alueen eri osissa. Dynaaminen hankintajärjestelmä on voimassa hankintailmoituksessa ilmoitetun ajan ja sen voimassaoloaikana voidaan järjestää ennalta määrittelemätön määrä tarjouskilpailuja, joihin voivat osallistua kaikki järjestelmään mukaan hyväksytyt tarjoajat. Tarjouskilpailuihin osallistuminen ei ole pakollista. Järjestelmään hyväksytään uusia toimittajia koko sen voimassaolon ajan. Hankinnan arvo ylittää EU-kynnysarvon.
II.1.5)Arvioitu kokonaisarvoArvo ilman alv:tä: 1 000 000.00 EUR
II.1.6)Osia koskevat tiedotTämä sopimus on jaettu osiin: kyllä
Tarjoukset voivat koskea kaikkia osia
Hankintaviranomainen varaa oikeuden tehdä sopimuksia, joissa yhdistetään seuraavat osat tai osien ryhmät:
Mikäli sama toimittaja valitaan useampaan kuin yhteen (1) osaan, hankintayksikkö varaa oikeuden tehdä kokonaisuudesta vain yhden (1) sopimuksen.
II.2)Kuvaus
II.2.2)CPV-lisäkoodi(t)14210000 Sora, hiekka, sepeli ja muut kiviainekset
II.2.4)Kuvaus hankinnasta:
Dynaaminen hankintajärjestelmä on voimassa hankintailmoituksessa ilmoitetun ajan ja sen voimassaoloaikana voidaan järjestää ennalta määrittelemätön määrä tarjouskilpailuja, joihin voivat osallistua kaikki järjestelmään mukaan hyväksytyt tarjoajat. Tarjouskilpailuihin osallistuminen ei ole pakollista. Hankinnan kohteena on infrarakentamisen ja kunnossapidon kiviainekset. Pääpaino on infrarakentamisen kiviaineksissa. Rakennettavat kohteet sijaitsevat Imatran kaupungin alueen eri osissa.
Tämä ryhmä käsittää hiekat: täytehiekka, turvahiekka ja leikkihiekka. Tarjoukset on esitettävä sähköisinä luetteloina, joiden mallipohja on tämän hankintailmoituksen liitteenä. Hankintayksikkö suorittaa dynaamisen hankintajärjestelmän sisällä tehtävät hankinnat päivitettyjen luetteloiden perusteella. Hankintayksikkö ilmoittaa tarjouskilpailusta (menettely, päivä, kellonaika) tarjoajille ennen tietojen kokoamista sähköisistä luetteloista tarjouskilpailua varten. Tarjoajalla on mahdollisuus päivittää sähköiset luettelonsa mukautettuina dynaamisen hankintajärjestelyn tarjouskilpailua varten. Tarjoajilla on myös mahdollisuus kieltää tietojen kokoaminen sähköisistä luetteloista.
Dynaaminen hankintajärjestelmä on voimassa hankintailmoituksessa ilmoitetun ajan ja sen voimassaoloaikana voidaan järjestää ennalta määrittelemätön määrä tarjouskilpailuja, joihin voivat osallistua kaikki järjestelmään mukaan hyväksytyt tarjoajat. Tarjouskilpailuihin osallistuminen ei ole pakollista. Hankinnan kohteena on infrarakentamisen ja kunnossapidon kiviainekset. Pääpaino on infrarakentamisen kiviaineksissa. Rakennettavat kohteet sijaitsevat Imatran kaupungin alueen eri osissa. Ryhmä sisältää sorat: Ssr 0-4 muuraushiekka, Ssr 0-8 putkihiekka sekä Ssr 8-16 salaojasora. Tarjoukset on esitettävä sähköisinä luetteloina, joiden mallipohja on tämän hankintailmoituksen liitteenä. Hankintayksikkö suorittaa dynaamisen hankintajärjestelmän sisällä tehtävät hankinnat päivitettyjen luetteloiden perusteella. Hankintayksikkö ilmoittaa tarjouskilpailusta (menettely, päivä, kellonaika) tarjoajille ennen tietojen kokoamista sähköisistä luetteloista tarjouskilpailua varten. Tarjoajalla on mahdollisuus päivittää sähköiset luettelonsa mukautettuina dynaamisen hankintajärjestelyn tarjouskilpailua varten. Tarjoajilla on myös mahdollisuus kieltää tietojen kokoaminen sähköisistä luetteloista.
Dynaaminen hankintajärjestelmä on voimassa hankintailmoituksessa ilmoitetun ajan ja sen voimassaoloaikana voidaan järjestää ennalta määrittelemätön määrä tarjouskilpailuja, joihin voivat osallistua kaikki järjestelmään mukaan hyväksytyt tarjoajat. Tarjouskilpailuihin osallistuminen ei ole pakollista. Hankinnan kohteena on infrarakentamisen ja kunnossapidon kiviainekset. Pääpaino on infrarakentamisen kiviaineksissa. Rakennettavat kohteet sijaitsevat Imatran kaupungin alueen eri osissa. Ryhmä sisältää sorasepelit: SrS 8-16, SrS 8-32 kapillaarikatko sekä SrS 16-32. Tarjoukset on esitettävä sähköisinä luetteloina, joiden mallipohja on tämän hankintailmoituksen liitteenä. Hankintayksikkö suorittaa dynaamisen hankintajärjestelmän sisällä tehtävät hankinnat päivitettyjen luetteloiden perusteella. Hankintayksikkö ilmoittaa tarjouskilpailusta (menettely, päivä, kellonaika) tarjoajille ennen tietojen kokoamista sähköisistä luetteloista tarjouskilpailua varten. Tarjoajalla on mahdollisuus päivittää sähköiset luettelonsa mukautettuina dynaamisen hankintajärjestelyn tarjouskilpailua varten. Tarjoajilla on myös mahdollisuus kieltää tietojen kokoaminen sähköisistä luetteloista.
Dynaaminen hankintajärjestelmä on voimassa hankintailmoituksessa ilmoitetun ajan ja sen voimassaoloaikana voidaan järjestää ennalta määrittelemätön määrä tarjouskilpailuja, joihin voivat osallistua kaikki järjestelmään mukaan hyväksytyt tarjoajat. Tarjouskilpailuihin osallistuminen ei ole pakollista. Hankinnan kohteena on infrarakentamisen ja kunnossapidon kiviainekset. Pääpaino on infrarakentamisen kiviaineksissa. Rakennettavat kohteet sijaitsevat Imatran kaupungin alueen eri osissa. Ryhmä sisältää soramurskeet: SrM 0-8 pintamurske, SrM 0-16 pintamurske, SrM 0-32 kantava, SrM 0-56 kantava, SrM 0-100 esimurskattu. Tarjoukset on esitettävä sähköisinä luetteloina, joiden mallipohja on tämän hankintailmoituksen liitteenä. Hankintayksikkö suorittaa dynaamisen hankintajärjestelmän sisällä tehtävät hankinnat päivitettyjen luetteloiden perusteella. Hankintayksikkö ilmoittaa tarjouskilpailusta (menettely, päivä, kellonaika) tarjoajille ennen tietojen kokoamista sähköisistä luetteloista tarjouskilpailua varten. Tarjoajalla on mahdollisuus päivittää sähköiset luettelonsa mukautettuina dynaamisen hankintajärjestelyn tarjouskilpailua varten. Tarjoajilla on myös mahdollisuus kieltää tietojen kokoaminen sähköisistä luetteloista.
Dynaaminen hankintajärjestelmä on voimassa hankintailmoituksessa ilmoitetun ajan ja sen voimassaoloaikana voidaan järjestää ennalta määrittelemätön määrä tarjouskilpailuja, joihin voivat osallistua kaikki järjestelmään mukaan hyväksytyt tarjoajat. Tarjouskilpailuihin osallistuminen ei ole pakollista. Hankinnan kohteena on infrarakentamisen ja kunnossapidon kiviainekset. Pääpaino on infrarakentamisen kiviaineksissa. Rakennettavat kohteet sijaitsevat Imatran kaupungin alueen eri osissa. Ryhmä sisältää kalliomurskeet: KaM 0-16, KaM 0-32 kantava, KaM 0-32 sekasepeli, KaM 0-55. Tarjoukset on esitettävä sähköisinä luetteloina, joiden mallipohja on tämän hankintailmoituksen liitteenä. Hankintayksikkö suorittaa dynaamisen hankintajärjestelmän sisällä tehtävät hankinnat päivitettyjen luetteloiden perusteella. Hankintayksikkö ilmoittaa tarjouskilpailusta (menettely, päivä, kellonaika) tarjoajille ennen tietojen kokoamista sähköisistä luetteloista tarjouskilpailua varten. Tarjoajalla on mahdollisuus päivittää sähköiset luettelonsa mukautettuina dynaamisen hankintajärjestelyn tarjouskilpailua varten. Tarjoajilla on myös mahdollisuus kieltää tietojen kokoaminen sähköisistä luetteloista.
Dynaaminen hankintajärjestelmä on voimassa hankintailmoituksessa ilmoitetun ajan ja sen voimassaoloaikana voidaan järjestää ennalta määrittelemätön määrä tarjouskilpailuja, joihin voivat osallistua kaikki järjestelmään mukaan hyväksytyt tarjoajat. Tarjouskilpailuihin osallistuminen ei ole pakollista. Hankinnan kohteena on infrarakentamisen ja kunnossapidon kiviainekset. Pääpaino on infrarakentamisen kiviaineksissa. Rakennettavat kohteet sijaitsevat Imatran kaupungin alueen eri osissa. Ryhmä sisältää kalliosepelit: KaS 8-16, KaS 8-32, KaS 16-32, KaS 32-64. Tarjoukset on esitettävä sähköisinä luetteloina, joiden mallipohja on tämän hankintailmoituksen liitteenä. Hankintayksikkö suorittaa dynaamisen hankintajärjestelmän sisällä tehtävät hankinnat päivitettyjen luetteloiden perusteella. Hankintayksikkö ilmoittaa tarjouskilpailusta (menettely, päivä, kellonaika) tarjoajille ennen tietojen kokoamista sähköisistä luetteloista tarjouskilpailua varten. Tarjoajalla on mahdollisuus päivittää sähköiset luettelonsa mukautettuina dynaamisen hankintajärjestelyn tarjouskilpailua varten. Tarjoajilla on myös mahdollisuus kieltää tietojen kokoaminen sähköisistä luetteloista.
II.2.1)Nimi:
Ryhmä 7: Kivituhkat (ilmoita värit sähköiseen luetteloon)
Osa nro: 7
Dynaaminen hankintajärjestelmä on voimassa hankintailmoituksessa ilmoitetun ajan ja sen voimassaoloaikana voidaan järjestää ennalta määrittelemätön määrä tarjouskilpailuja, joihin voivat osallistua kaikki järjestelmään mukaan hyväksytyt tarjoajat. Tarjouskilpailuihin osallistuminen ei ole pakollista. Hankinnan kohteena on infrarakentamisen ja kunnossapidon kiviainekset. Pääpaino on infrarakentamisen kiviaineksissa. Rakennettavat kohteet sijaitsevat Imatran kaupungin alueen eri osissa. Ryhmä sisältää kivituhkat: KaM 0-3, KaM 0-5, KaM 0-8. Tarjoukset on esitettävä sähköisinä luetteloina, joiden mallipohja on tämän hankintailmoituksen liitteenä. Hankintayksikkö suorittaa dynaamisen hankintajärjestelmän sisällä tehtävät hankinnat päivitettyjen luetteloiden perusteella. Hankintayksikkö ilmoittaa tarjouskilpailusta (menettely, päivä, kellonaika) tarjoajille ennen tietojen kokoamista sähköisistä luetteloista tarjouskilpailua varten. Tarjoajalla on mahdollisuus päivittää sähköiset luettelonsa mukautettuina dynaamisen hankintajärjestelyn tarjouskilpailua varten. Tarjoajilla on myös mahdollisuus kieltää tietojen kokoaminen sähköisistä luetteloista.