II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Jyväskylän koulutuskuntayhtymä Gradian henkilökunnalle ja opiskelijoille hankittavat suojavaatteet, turvajalkineet ja suojavarusteet.
II.1.2)Main CPV code18100000 Occupational clothing, special workwear and accessories
II.1.4)Short description:
Jyväskylän koulutuskuntayhtymä Gradia pyytää tarjouksia eri toimipisteissä Jyväskylässä, Jämsässä ja Lievestuoreella olevien opiskelijoiden ja henkilökunnan käyttöön ostettavista työvaatteista sisältäen huomiovaatteet, muut työvaatteet, turvajalkineet ja henkilökohtaiset suojaimet.
Tarjouspyynnön liitteessä 2 (Hintaliite.xlsx) esitetyt määrät perustuvat vuoden 2021 opiskelija- ja henkilökuntamääriin ja ovat tarjousten vertailua varten laskettuja painokertoimia. Määrät vaihtelevat vuosittain eikä Jyväskylän koulutuskuntayhtymä sitoudu vähimmäishankintamääriin.
Hankinta on jaettu kuuteen (6) tuoteryhmään. Tarjoaja voi tarjota yhtä tai useampaa tuoteryhmää.
Sopimukset pyritään tekemään tuoteryhmittäin palvelutuottajien kanssa ajalle 01.04.2022 - 31.7.2025. Sopimusta voidaan jatkaa yhdellä optiovuodella. Optiosta sovitaan erikseen.
Hankinta tehdään julkisista hankinnoista ja käyttöoikeussopimuksista annetun lain (1397/2016) mukaisesti. Hankinnassa noudatetaan avointa menettelyä.
II.1.5)Estimated total value
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: yes
Tenders may be submitted for all lots
II.2)Description
II.2.1)Title:
Tekniikan alan opiskelijoiden työvaatteet ja turvakengät
Lot No: 1
II.2.2)Additional CPV code(s)18100000 Occupational clothing, special workwear and accessories
18830000 Protective footwear
II.2.4)Description of the procurement:
Tekniikan aloilla opiskelevien työvaatteet ja turvajalkineet.
Palvelualojen opiskelijoiden työvaatteet ja turvakengät
Lot No: 2
18800000 Footwear
Palvelualoilla opiskelevien työvaatteet ja työkengät
Metsäalan opiskelijoiden suojavarustepaketti
Lot No: 3
Metsäalan opiskelijoiden työvaatteet, varusteet ja turvajalkineet.
Henkilökohtaiset suojaimet ammatillisen koulutuksen opiskelijoille ja henkilöstölle
Lot No: 4
II.2.2)Additional CPV code(s)18143000 Protective gear
Henkilökunnan ja opiskelijoiden käyttöön hankittavat henkilökohtaiset suojaimet
Tekniikan alan henkilöstön työvaatteet ja -kengät
Lot No: 5
Henkilökunnan työvaatteet ja -jalkineet tekniikan aloille
Palvelualojen henkilöstön työvaatteet ja -kengät
Lot No: 6
Henkilökunnan työvaatteet ja -kengät palvelualoille