С удоволствие съобщаваме, че новата версия на портала TED ще започне да функционира на 29.01.2024 г. (датата е ориентировъчна - очаква се потвърждение!) Искате ли да научите за новите функции, подобренията и въздействието върху потребителите? Вижте нашата статия и научете повече за основните промени и нови функции.
Има проблеми с показването на обявленията въз основа на електронните формуляри. Работим по тяхното отстраняване. Междувременно, моля, вижте нашата специална страница за повече информация и насоки.
Можете да се регистрирате за нашия 4-и семинар с повторни ползватели на данни от TED, който ще се проведе на 14 декември 2023 г.
Услуги - 59055-2019
Belgium-Brussels: Study on the Training Needs of Court Staff on EU Law in the EU
2019/S 027-059055
Contract notice
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Study on the Training Needs of Court Staff on EU Law in the EU
Reference number: JUST/2018/JACC/PR/CRIM/0131
II.1.2)Main CPV code
79000000 Business services: law, marketing, consulting, recruitment, printing and security
II.1.4)Short description:
The general objective of the present study is to map in details the training needs on EU law of the different types of court staff according to their respective tasks in the EU Member States.
II.1.5)Estimated total value
Value excluding VAT: 260 000.00 EUR
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)
80511000 Staff training services
II.2.4)Description of the procurement:
Tasks to be carried out by the future Contractor:
— to map in details all the different court staff professions in the EU Member States and to define all their tasks in such a way that allows comparisons across Member States,
— to identify the different court staff’s tasks that involve aspects of EU law,
— to assess the training needs that derive from carrying out the tasks that involve aspects of EU law, including at which level (national – with a break-down per level of court (federal/regional/local) when relevant – or European) and in which language (foreign/English or national language) these needs would be better answered,
— to list the different court staff professions who perform tasks, which require EU law training, with reference to the corresponding tasks,
— to update the description of the national training systems for court staff established by the 2014 study and complement it with the description of EU-level training providers involved in court staff training and their related activities,
— to map the current training offer on EU law for court staff in the EU,
— to make recommendations for the improvement of training on EU law of court staff at national level and at EU level,
— to make recommendations of best concrete options to enable the EU-level networking of all court staff training providers.
Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Usluge - 59055-2019
Belgija-Bruxelles: Studija o potrebama za osposobljavanje sudskog osoblja na temu prava Unije u EU-u
Obavijest o nadmetanju
Usluge
Pravna osnova:
II.1)Opseg nabave
II.1.1)Naziv:
Studija o potrebama za osposobljavanje sudskog osoblja na temu prava Unije u EU-u
II.1.2)Glavna CPV oznaka
79000000 Poslovne usluge: pravo, marketing, savjetovanje, zapošljavanje, tiskanje i sigurnost
II.1.4)Kratak opis:
Opći je cilj predmetne studije detaljno mapirati potrebe za osposobljavanje na temu prava Unije različitog sudskog osoblja u skladu s njihovim pojedinačnim zadacima u državama članicama EU-a.
II.1.5)Procijenjena ukupna vrijednost
Vrijednost bez PDV-a: 260 000.00 EUR
II.1.6)Podaci o grupama
Ovaj ugovor podijeljen je na grupe: ne
II.2)Opis
II.2.2)Dodatne šifre CPV-a
80511000 Usluge izobrazbe kadrova
II.2.4)Opis nabave:
Zadaci koje bi provodio budući ugovaratelj:
— detaljno mapirati sva razna zanimanja sudskog osoblja u državama članicama EU-a i definirati njihove zadatke tako da se omogući njihova usporedba diljem država članica,
— identificirati različite zadatke sudskog osoblja kojima se obuhvaćaju aspekti prava Unije,
— procijeniti potrebe za osposobljavanjem koje proizlaze iz izvršavanja zadataka kojima su obuhvaćena načela prava Unije, uključujući na kojoj bi razini (nacionalnoj – s raščlanjivanjem prema razinama suda (savezni/regionalni/lokalni) prema potrebi – ili europskoj) te na kojem jeziku (strani/engleski ili nacionalni jezik) te potrebe bile bolje riješene,
— popisati različita zanimanja sudskog osoblja koje obavlja zadatke, kojima je potrebno osposobljavanje u vezi s pravom Unije, s upućivanjem na odgovarajuće zadatke,
— ažurirati opis nacionalnih sustava osposobljavanja za sudsko osoblje utvrđen studijom iz 2014. te je nadopuniti opisom pružatelja usluga osposobljavanja na razini EU-a uključenih u osposobljavanje sudskog osoblja i njihove povezane aktivnosti,
— mapirati postojeću ponudu osposobljavanja na temu prava Unije za sudsko osoblje u EU-u,
— dati preporuke za poboljšanje osposobljavanja na temu prava Unije sudskog osoblja na nacionalnoj razini te na razini EU-a,
— dati preporuke za najbolje konkretne mogućnosti kako bi se omogućilo umrežavanje na razini EU-a svih pružatelja usluga osposobljavanja sudskog osoblja.
There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Már lehet regisztrálni a TED-adatok továbbfelhasználóinak szóló 4. műhelytalálkozóra, amelyre 2023. december 14-én kerül sor.
Szolgáltatások - 59055-2019
Belgium-Brüsszel: Tanulmány a bírósági személyzet az EU-ban érvényes uniós joggal kapcsolatos képzési igényére irányulóan
Ajánlati/részvételi felhívás
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Tanulmány a bírósági személyzet az EU-ban érvényes uniós joggal kapcsolatos képzési igényére irányulóan
II.1.2)Fő CPV-kód
79000000 Üzleti szolgáltatások: jog, marketing, tanácsadás, munkaerő-felvétel, nyomtatás és biztonság
II.1.4)Rövid meghatározás:
A tanulmány általános célkitűzése a különböző bírósági alkalmazottak uniós joggal kapcsolatos képzési igényeinek részletes feltérképezése az EU tagállamaiban, azok megfelelő feladatkörei alapján.
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
Érték áfa nélkül: 260 000.00 EUR
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
80511000 Személyzeti képzési szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
A jövőbeni nyertes ajánlattevő által elvégzendő feladatok a következők:
— a bírósági alkalmazottak által űzött különböző szakmák részletes feltérképezése az EU tagállamaiban, valamint feladataik meghatározása olyan módon, amely lehetővé teszi a tagállamok közötti összehasonlításokat,
— a különböző bírósági alkalmazottak azon feladatainak meghatározása, amelyeket az uniós jog bizonyos vonatkozásai érintenek,
— azon képzési igények felmérése, amelyek azon feladatok végrehajtásából erednek, amelyeket az uniós jog bizonyos vonatkozásai érintenek, beleértve azt, hogy a szóban forgó igényeket milyen szinten (nemzeti [szükség esetén bírósági szintekre lebontva: szövetségi/regionális/helyi] vagy európai) és milyen nyelven (idegen/angol nyelv vagy nemzeti nyelv) kellene jobban kielégíteni,
— az uniós joggal kapcsolatos képzést igénylő feladatokat elvégző különböző bírósági alkalmazottak által űzött szakmák listája, a vonatkozó feladatok feltüntetésével,
— bírósági alkalmazottakra vonatkozó nemzeti képzési rendszerek 2014. évi tanulmányba foglalt leírásának aktualizálása és kiegészítése a bírósági alkalmazottak képzésében érintett uniós szintű oktatási szolgáltatók leírásával és kapcsolódó tevékenységével,
— a bírósági alkalmazottaknak szóló, uniós jogra vonatkozó aktuális képzési kínálat feltérképezése az EU-ban,
— javaslatok a bírósági alkalmazottak uniós joggal kapcsolatos képzésének nemzeti és uniós szinten történő javítására,
— javaslatok a bírósági alkalmazottaknak szóló képzéseket kínáló valamennyi szolgáltató uniós szintű hálózatépítését szolgáló legjobb konkrét lehetőségekre vonatkozóan.
Pakalpojumi - 59055-2019
Beļģija-Brisele: Pētījums par tiesu darbinieku mācību vajadzībām saistībā ar ES tiesību aktiem Eiropas Savienībā
Paziņojums par līgumu
Pakalpojumi
Juridiskais pamats:
Direktīva 2014/24/ES
II.1)Iepirkuma apjoms
II.1.1)Nosaukums:
Pētījums par tiesu darbinieku mācību vajadzībām saistībā ar ES tiesību aktiem Eiropas Savienībā
II.1.2)Galvenās CPV kods
79000000 Uzņēmējdarbības pakalpojumi: tiesības, tirgzinība, konsultēšana, darbinieku vervēšana, iespiešana un drošība
II.1.4)Īss apraksts:
Šī pētījuma vispārējais mērķis ir sīki izklāstīt dažādu kategoriju tiesas darbinieku mācību vajadzības par ES tiesību aktiem atbilstoši viņu uzdevumiem ES dalībvalstīs.
II.1.5)Paredzamā kopējā vērtība
Vērtība bez PVN: 260 000.00 EUR
II.1.6)Informācija par daļām
Līgums ir sadalīts daļās: nē
II.2)Apraksts
II.2.2)Papildu CPV kods(-i)
80511000 Darbinieku mācību pakalpojumi
II.2.4)Iepirkuma apraksts:
Nākamā darbuzņēmēja veicamie uzdevumi:
— sīki izklāstīt visu dažādo kategoriju tiesas darbinieku profesijas ES dalībvalstīs un formulēt viņu uzdevumus tā, lai būtu iespējams šo informāciju salīdzināt dalībvalstu starpā,
— noteikt dažādo kategoriju tiesas darbinieku uzdevumus, kas ietver ES tiesību aktu aspektus,
— vērtēt mācību vajadzības, kas izriet no uzdevumu veikšanas saistībā ar ES tiesību aktiem, nosakot līmeni (valsts – ar tiesas līmeņu sadalījumu (federālā/reģionālā/vietējā tiesa) – vai Eiropas līmenis) un valodu (svešvaloda / angļu valoda vai valsts valoda), kurā šīs vajadzības būtu efektīvāk izpildāmas,
— uzskaitīt dažādo kategoriju tiesas darbinieku profesijas, kuru darba ietvaros jāveic uzdevumi, kam nepieciešamas mācības par ES tiesību aktiem, norādot arī šos attiecīgos uzdevumus,
— precizēt tiesu darbiniekiem paredzēto valstu mācību sistēmu aprakstu, kas tika izveidots atbilstoši 2014. gada pētījumam, un papildināt to ar ES līmeņa mācību pakalpojumu sniedzēju, kas ir iesaistīti tiesu darbinieku apmācībā un viņu saistītajās darbībās, aprakstu,
— izklāstīt pašreizējo mācību piedāvājumu par ES tiesību aktiem tiesu darbiniekiem ES,
— izdarīt ieteikumus ar ES tiesību aktiem saistīto mācību, kas paredzētas tiesu darbiniekiem valsts un ES līmenī, uzlabošanai,
— izdarīt ieteikumus par labākajiem konkrētajiem risinājumiem, lai veicinātu ES līmeņa kontaktu veidošanu visu tiesu darbinieku mācību pakalpojumu sniedzēju vidū.
Għandna l-pjaċir inħabbru li l-verżjoni l-ġdida tal-portal tat-TED se tibda topera fil-29.01.2024 (data indikattiva - għad trid tiġi kkonfermata!) Interessat li tiskopri l-funzjonalitajiet ġodda, it-titjib u l-impatt fuq l-utenti? Nistednuk iżżur l-artiklu tagħna u ssib aktar dwar il-bidliet u l-funzjonalitajiet ġodda ewlenin.
You may get an error message when trying to access the notices listed hereafter. If that is the case, please use the alternative links provided below. We are working on solving the problem. We apologize for the inconvenience.
716246-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:716246-2023:PDFS:FI:HTML
719591-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML
724690-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:724690-2023:PDFS:FI:HTML
731050-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:731050-2023:PDFS:FI:HTML
You may also use the following structure to build the URL of the notices concerned:
https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:NNNNNN-2023:PDFS:LL:HTML, (example: https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML), but please bear in mind that only the original language version of the notice is available
II.1)L-għan tal-ksib
II.1.1)Titlu:
Studju dwar il-Ħtiġijiet tat-Taħriġ tal-Impjegati tal-Qorti dwar il-Liġi tal-UE fl-UE
II.1.2)Kodiċi ewlieni CPV
79000000 Servizzi ta' negozju: Liġi, kummerċjalizzazzjoni, konsulenza, reklutaġġ, stampar u sigurtà
II.1.4)Deskrizzjoni qasira:
L-għan ġenerali tal-istudju preżenti huwa l-immappjar tad-dettalji tal-ħtiġijiet tat-taħriġ dwar il-liġi tal-UE tat-tipi differenti ta' impjegati tal-qorti skont ix-xogħlijiet rispettivi tagħhom fl-Istati Membri tal-UE.
II.1.5)Stima tal-valur totali
Valur mingħajr VAT: 260 000.00 EUR
II.1.6)Informazzjoni dwar il-lottijiet
Dan il-kuntratt huwa maqsum f’lottijiet: le
II.2)Deskrizzjoni
II.2.2)Kodiċi(jiet) addizzjonali tal-VKK
80511000 Servizzi tat-taħriġ tal-personal
II.2.4)Deskrizzjoni tal-akkwist:
Ix-xogħlijiet li għandhom jitwettqu mill-Kuntrattur futur huma:
— l-immappjar tad-dettalji tal-professjonijiet kollha tal-impjegati differenti tal-qorti fl-istati Membri tal-UE u d-definizzjoni tax-xogħlijiet tagħhom b'tali mod li jippermetti li jsiru paraguni fl-Istati Membri kollha,
— l-identifikazzjoni tax-xogħlijiet tal-impjegati differenti tal-qorti li jinvolvu aspetti tal-liġi tal-UE,
— il-valutazzjoni tal-ħtiġijiet tat-taħriġ li jirriżultaw mit-twettiq tax-xogħlijiet li jinvolvu aspetti tal-liġi tal-UE, inkluż f’liema livell (nazzjonali – b’analiżi għal kull livell tal-qorti (federali/reġjonali/lokali meta rilevanti – jew Ewropew) u f’liema lingwa (lingwa barranija/Ingliża jew nazzjonali) jiġu indirizzati bl-aħjar mod dawn il-ħtiġijiet,
— l-elenkar tal-professjonijiet differenti tal-impjegati tal-qorti li jwettqu xogħlijiet, li jeħtieġu taħriġ dwar il-liġi tal-UE, b’referenza għax-xogħlijiet korrispondenti,
— l-aġġornament tad-deskrizzjoni tas-sistemi nazzjonali ta' taħriġ għall-impjegati tal-qorti stabbiliti bl-istudju tal-2014 u l-ikkomplementar tagħha bid-deskrizzjoni ta' fornituri ta' taħriġ fuq livell Ewropew involuti fit-taħriġ ta' impjegati tal-qorti u l-attivitajiet relatati tagħhom,
— l-immappjar tal-offerta kurrenti ta' taħriġ dwar il-liġi tal-UE għall-impjegati tal-qorti fl-UE,
— it-tfassil ta' rakkomandazzjonijiet għat-titjib tat-taħriġ dwar il-liġi tal-UE lill-impjegati tal-qorti fuq livell nazzjonali u fuq livell tal-UE,
— it-tfassil ta' rakkomandazzjonijiet dwar l-aħjar opzjonijiet konkreti li jippermettu n-netwerking fuq livell tal-UE tal-fornituri kollha tat-taħriġ għall-impjegati tal-qorti.
W adresach URL ogłoszeń w formie e-formularzy pojawia się błąd. Staramy się rozwiązać ten problem. W międzyczasie prosimy o usunięcie przecinka (lub innego znaku specjalnego) na końcu adresu URL. Przepraszamy za utrudnienia.
Usługi - 59055-2019
Belgia-Bruksela: Badanie dotyczące potrzeb szkoleniowych pracowników sądów w zakresie prawa unijnego w Unii Europejskiej
Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Podstawa prawna:
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
Badanie dotyczące potrzeb szkoleniowych pracowników sądów w zakresie prawa unijnego w Unii Europejskiej
II.1.2)Główny kod CPV
79000000 Usługi biznesowe: prawnicze, marketingowe, konsultingowe, rekrutacji, drukowania i zabezpieczania
II.1.4)Krótki opis:
Ogólnym celem niniejszego badania jest szczegółowe określenie potrzeb szkoleniowych w zakresie prawa UE dla pracowników sądów na różnych stanowiskach, zgodnie z ich zadaniami w państwach członkowskich UE.
II.1.5)Szacunkowa całkowita wartość
Wartość bez VAT: 260 000.00 EUR
II.1.6)Informacje o częściach
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.2.2)Dodatkowy kod lub kody CPV
80511000 Usługi szkolenia personelu
II.2.4)Opis zamówienia:
Zadania przyszłego wykonawcy będą następujące:
— szczegółowe określenie wszystkich stanowisk zajmowanych przez personel sądowy w państwach członkowskich UE oraz określenie wszystkich ich zadań w taki sposób, aby umożliwić porównania między państwami członkowskimi,
— określenie różnych zadań pracowników sądów, które dotyczą aspektów prawa UE,
— ocena potrzeb szkoleniowych wynikających z wykonywania zadań związanych z aspektami prawa UE, z uwzględnieniem na którym szczeblu [krajowy - w stosownych przypadkach z podziałem na szczeble sądownictwa (federalny/regionalny/lokalny) - lub europejski] oraz w jakim języku (obcy/angielski lub język narodowy) potrzeby te byłyby lepiej zaspokojone,
— określenie różnych stanowisk zajmowanych przez personel sądowy, który wykonuje zadania wymagające szkolenia w zakresie prawa UE, z odniesieniem do odpowiednich zadań,
— aktualizacja opisów krajowych systemów szkoleń dla personelu sądowego ustanowionych w badaniu z 2014 r. i uzupełnienie go o opis podmiotów świadczących usługi szkoleniowe na poziomie UE, oferujących szkolenia personelu sądowego i realizujących związane z nimi działania,
— określenie aktualnej oferty szkoleniowej w zakresie prawa UE dla pracowników sądów w UE,
— sformułowanie zaleceń dotyczących poprawy szkolenia pracowników sądów w zakresie prawa UE na poziomie krajowym i na poziomie UE,
— sformułowanie zaleceń dotyczących najlepszych konkretnych wariantów, które umożliwią utworzenie na poziomie UE sieci wszystkich podmiotów świadczących usługi szkoleniowe dla personelu sądowego.