Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Kiinteiden sairaalalaitteiden hankinta-, suunnittelu- ja asiantuntijapalvelut
Referenznummer der Bekanntmachung: 5297/PAL/23
II.1.2)CPV-Code Hauptteil71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Tuomi Logistiikka Oy kilpailuttaa Pirkanmaan hyvinvointialueen toimeksiannosta kiinteiden sairaalalaitteiden (KSL-) hankinta-, suunnittelu- ja asiantuntijapalvelut puitejärjestelynä. Puitejärjestelyyn valitaan kolme (3) palveluntuottajaa.
Pirkanmaan Voimia Oy, Tays Sydänkeskus Oy, SK Hankintapalvelut Oy, Helsingin Sydänsairaala Oy ja Coxa Oy voivat tehdä tilauksia tällä sopimuksella silloin, kun Pirkanmaan hyvinvointialue toimii hankkeessa rakennuttajana.
II.1.5)Geschätzter GesamtwertWert ohne MwSt.: 800 000.00 EUR
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)71240000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie planungsbezogene Leistungen
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Pirkanmaan hyvinvointialueen kumppanuusperiaatteella tehtävää kiinteiden sairaalalaitteiden (KSL-) hankinta-, suunnittelu- ja asiantuntijapalveluhankintoja mukaan lukien mm.
- KSL-suunnittelu ja valvonta niihin liittyvine asiantuntijapalveluineen (sisältäen myös valmistus- ja osastokeittiöt)
- Erityisesti rakennushankkeiden yhteydessä tehtäviin laite- ja järjestelmä-hankintoihin liittyvä konsultointi
- Myöhemmin tarkennettavassa laajuudessa osallistuminen tilaajan oman ohjeistuksen kehittämiseen