II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Nawojowa w roku 2023
Referenznummer der Bekanntmachung: SA.270.1.1.2022
II.1.2)CPV-Code Hauptteil77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2021 r. poz. 1275 z późn. zm. – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z pozyskania i zrywki drewna, hodowli lasu, ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej lasu, utrzymania turystycznego, gospodarki łąkowo rolnej, szkółkarstwa, nasiennictwa i selekcji, zadrzewień oraz ubocznego użytkowania lasu, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Nawojowa w roku 2023
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für maximale Anzahl an Losen: 4
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Pakiet 01 - leśnictwo: Królowa Górna
Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)77210000 Holzgewinnung
77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung
77211100 Holzfällung
77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald
77211300 Rodung
77211400 Fällen von Bäumen
77211500 Baumpflege
77211600 Aussaat von Baumsamen
77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft
77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft
77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen
77231600 Aufforstung
77100000 Dienstleistungen im Bereich Landwirtschaft
75251120 Waldbrandbekämpfung
77600000 Dienstleistungen im Bereich Jagd
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia
1) Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2022 r. poz. 672 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z pozyskania i zrywki drewna, hodowli lasu, ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej lasu, utrzymania turystycznego, gospodarki łąkowo-rolnej, szkółkarstwa, nasiennictwa i selekcji, zadrzewień oraz ubocznego użytkowania lasu, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Nawojowa w roku 2023.
2) Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu pozyskania i zrywki drewna, hodowli lasu, ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej lasu, utrzymania turystycznego, gospodarki łąkowo rolnej, szkółkarstwa, nasiennictwa i selekcji, zadrzewień oraz ubocznego użytkowania lasu wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ, na który składają się::
Załącznik nr 2.1. – planowany rozmiar prac
Załącznik nr 2.2. – szczegółowy rozmiar prac według grup czynności, czynności i lokalizacji;
Załącznik nr 2.3.1. – charakterystyka leśnictwa w zakresie pozyskania drewna;
Załącznik nr 2.3.2. – układ sortymentowy pozyskania drewna w leśnictwie;
Załącznik nr 2.3.3. – zestawienie odległości i warunków zrywki drewna;
Załącznik nr 2.3.4. – zestawienie pozycji z dodatkowymi utrudnieniami w zakresie pozyskania i zrywki;
Załącznik nr 2.3.5. – zestawienie pozycji nieudostępnionych dla pozyskania maszynowego;
Załącznik nr 2.3.6. – informacja o optymalnej technologii pozyskania drewna (potencjał);
Załącznik nr 2.4.1. – informacja o charakterze pielęgnacji lasu (strefy dla wykaszania chwastów);
Załącznik nr 2.4.2. – zestawienie pozycji nieudostępnionych do odnowień wykonywanych przy pomocy sadzarki;
3) Zakresy rzeczowe zestawione w załącznikach wchodzących w skład załącznika nr 2 mają charakter szacunkowy.
4) Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 3 do SWZ, na który składają się:
Załącznik nr 3.1. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych" przyjęty decyzją nr 34 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 12 maja 2022 r. w sprawie wprowadzenia do stosowania „Opisu standardu technologii wykonawstwa prac leśnych" w jednostkach organizacyjnych Lasów Państwowych wraz ze zmianami wprowadzonymi decyzjami zmieniającymi;
Załącznik nr 3.2. Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie przyjęty decyzją nr 47 Dyrektora Regionalnego Lasów Państwowych z dnia 3 października 2022 r. w sprawie ws. zmiany załącznika do Decyzji nr 30 z dnia 10 czerwca 2022 r. (znak: ER.011.12.2022) ws. wprowadzenia do stosowania „Regionalnego Opisu Standardu Technologii Wykonawstwa Prac Leśnych” w jednostkach organizacyjnych zgrupowanych w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie.
Określony Załączniku nr. 3.1. do SWZ i w Załączniku nr 3.2. do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonywania poszczególnych prac leśnych (czynności) stanowi podstawę określenia wymagań jakościowych odnoszących się do elementów składających się na przedmiot zamówienia (Załącznik nr 2 do SWZ). Jeżeli czynność opisana w ww. załącznikach nie została przewidziana w opisie przedmiotu zamówienia (Załącznik nr 2 do SWZ), to w tym zakresie postanowień Załącznika nr. 3.1. do SWZ i w Załącznika nr 3.2. do SWZ nie stosuje się.
5) Opisy kodów czynności opisujących poszczególne prace leśne (czynności) wchodzące w skład przedmiotu zamówienia zostały opisane w Załączniku nr 3 do SWZ.
6) Opis zasad procedury dokonywania odbiorów prac leśnych został zawarty w Załączniku nr 3 do SWZ.
Pozostałe informacje znajdują się w rozdziale 3 SWZ.
Pakiet 02 - leśnictwo: Bogusza
Los-Nr.: 2
Pakiet 03 - leśnictwo: Florynka
Los-Nr.: 3
Pakiet 04 - leśnictwo: Kamianna
Los-Nr.: 4
Pakiet 05 - leśnictwo: Berest
Los-Nr.: 5
Pakiet 06 - leśnictwo: Kotów
Los-Nr.: 6
Pakiet 07 - leśnictwo: Roztoka Wielka
Los-Nr.: 7
Pakiet 08 - leśnictwo: Nowa Wieś
Los-Nr.: 8
Pakiet 09 - leśnictwo: Łabowa
Los-Nr.: 9
Pakiet 10 - leśnictwo: Feleczyn
Los-Nr.: 10
Pakiet 11 - leśnictwo: Barnowiec
Los-Nr.: 11
Pakiet 12 - leśnictwo: Homrzyska
Los-Nr.: 12
Pakiet 13 - Gospodarstwo Szkółkarskie Feleczyn
Los-Nr.: 13
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)77100000 Dienstleistungen im Bereich Landwirtschaft
1) Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2022 r. poz. 672 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z szkółkarstwa, nasiennictwa i selekcji do wykonania na terenie Nadleśnictwa Nawojowa w roku 2023.
2) Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu szkółkarstwa, nasiennictwa i selekcji wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ, na który składają się::