Νομική βάση:
Κανονισμός (ΕΕ, Ευρατόμ) αριθ. 2018/1046
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
Υποστήριξη δράσεων για την ψηφιοποίηση των κατασκευών των ΜΜΕ
Αριθμός αναφοράς: EASME/2020/OP/0025
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV73000000 Υπηρεσίες έρευνας και ανάπτυξης, καθώς και συναφείς υπηρεσίες παροχής συμβουλών
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Ο EASME προτίθεται να συνάψει σύμβαση παροχής υπηρεσιών για την ανάπτυξη στοχευμένων δράσεων για την υποστήριξη της ψηφιοποίησης των ΜΜΕ του κατασκευαστικού τομέα στην Ευρωπαϊκή Ένωση. Οι υπηρεσίες που αποτελούν αντικείμενο της παρούσας πρόσκλησης υποβολής προσφορών, συμπεριλαμβανομένων τυχόν ελάχιστων απαιτήσεων, περιγράφονται λεπτομερώς στη συγγραφή υποχρεώσεων στο τμήμα 1).
II.1.5)Εκτιμώμενη συνολική αξίαΑξία χωρίς ΦΠΑ: 400 000.00 EUR
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματαΗ παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: όχι
II.2)Περιγραφή
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV73000000 Υπηρεσίες έρευνας και ανάπτυξης, καθώς και συναφείς υπηρεσίες παροχής συμβουλών
71354100 Υπηρεσίες ψηφιακής χαρτογράφησης
72000000 Υπηρεσίες τεχνολογίας των πληροφοριών: παροχή συμβουλών, ανάπτυξη λογισμικού, Διαδίκτυο και υποστήριξη
72314000 Υπηρεσίες συλλογής και διαταξινόμησης δεδομένων
80500000 Υπηρεσίες κατάρτισης
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης: