Retsgrundlag:
Direktiv 2014/24/EU
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
A fully integrated electron diffractometer
II.1.2)Hoved-CPV-kode38000000 Laboratorieudstyr, optisk udstyr og præcisionsudstyr (ikke briller)
II.1.4)Kort beskrivelse:
A fully integrated, dedicated electron diffractometer that allows 3D structure determination of submi-cron-sized crystals of inorganic and organic molecules and materials at atomic resolution. This in-cludes acquisition of electron diffraction data at cryogenic and elevated temperatures, remote access control, and automatized and integrated data processing and structure solution.
II.1.5)Anslået samlet værdiVærdi eksklusive moms: 1 350 000.00 EUR
II.1.6)Oplysninger om delkontrakterKontrakten er opdelt i delkontrakter: nej
II.2)Beskrivelse
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)38000000 Laboratorieudstyr, optisk udstyr og præcisionsudstyr (ikke briller)
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet: