Νομική βάση:
Οδηγία 2014/24/ΕΕ
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
Ιατρικές και άλλες υπηρεσίες
Αριθμός αναφοράς: EBA/2020/16/HRU/SER/OP
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV85100000 Υγειονομικές υπηρεσίες
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Παροχή ιατρικών και λοιπών υπηρεσιών για τα τρέχοντα και μελλοντικά μέλη του προσωπικού της ΕΑΤ (και των συμμετεχουσών αρχών) σύμφωνα με τον κανονισμό υπηρεσιακής κατάστασης. Οι υπηρεσίες περιλαμβάνουν ιατρικές εξετάσεις πριν από την πρόσληψη, ετήσιες ιατρικές εξετάσεις, ανασκόπηση της επαγγελματικής υγείας, παροχή συμβουλών, εποχικούς εμβολιασμούς γρίπης και άλλες υπηρεσίες.
II.1.5)Εκτιμώμενη συνολική αξίαΑξία χωρίς ΦΠΑ: 1 064 000.00 EUR
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματαΗ παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: όχι
II.2)Περιγραφή
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV85120000 Ιατρικές και συναφείς υπηρεσίες
85147000 Υγειονομικές υπηρεσίες στο χώρο εργασίας
85121200 Ιατρικές υπηρεσίες παρεχόμενες από ειδικευμένους γιατρούς
85121000 Ιατρικές υπηρεσίες
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης:
Παροχή ιατρικών και λοιπών υπηρεσιών για τα τρέχοντα και μελλοντικά μέλη του προσωπικού της ΕΑΤ σύμφωνα με τους κανονισμούς υπηρεσιακής κατάστασης. Οι υπηρεσίες περιλαμβάνουν ιατρικές εξετάσεις πριν από την πρόσληψη, ετήσιες ιατρικές εξετάσεις, ανασκόπηση της επαγγελματικής υγείας, παροχή συμβουλών, πολιτικές ευημερίας και υγείας και ασφάλειας, καθώς και εποχικούς εμβολιασμούς γρίπης.
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Medical and Other Services
II.1.2)Main CPV code85100000 Health services
II.1.4)Short description:
Provision of medical and other services for the EBA (and participating Authorities) current and prospective staff members in line with the Staff Regulations. Services include pre-employments, annual medicals, occupational health review, counselling, seasonal flu vaccinations and other services.
II.1.5)Estimated total valueValue excluding VAT: 1 064 000.00 EUR
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)85120000 Medical practice and related services
85147000 Company health services
85121200 Medical specialist services
85121000 Medical practice services
II.2.4)Description of the procurement:
Provision of medical and other services for the EBA current and prospective staff members in line with the staff regulations. Services include pre-employments, annual medicals, occupational health review, counselling, wellbeing and health and safety policies and seasonal flu vaccinations.
Services - 595023-2020
France-Paris La Défense: Services médicaux et d’autres services
2020/S 241-595023
Avis de marché
Services
Base juridique:
Directive 2014/24/UE
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Services médicaux et d’autres services
Numéro de référence: EBA/2020/16/HRU/SER/OP
II.1.2)Code CPV principal
85100000 Services de santé
II.1.4)Description succincte:
Prestation de services médicaux et autres services en faveur des membres actuels et potentiels du personnel de l'ABE (et des autorités participantes), conformément au statut du personnel. Les services comprennent les examens pré-emploi, les examens médicaux annuels, les examens de santé au travail, les conseils, les vaccinations contre la grippe saisonnière et d'autres services.
II.1.5)Valeur totale estimée
Valeur hors TVA: 1 064 000.00 EUR
II.1.6)Information sur les lots
Ce marché est divisé en lots: non
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)
85120000 Services de pratique médicale et services connexes
85147000 Services de médecine du travail
85121200 Services prestés par les médecins spécialistes
85121000 Services de pratique médicale
II.2.4)Description des prestations:
Prestation de services médicaux et autres aux membres actuels et futurs du personnel de l'ABE, conformément au Statut du personnel. Les services comprennent les examens pré-emploi, les examens médicaux annuels, les examens de santé au travail, les conseils, les politiques de bien être de santé et de sécurité ainsi que les vaccinations contre la grippe saisonnière..
Pravna podlaga:
Direktiva 2014/24/EU
II.1)Obseg naročila
II.1.1)Naslov:
Zdravstvene in druge storitve
Referenčna številka dokumenta: EBA/2020/16/HRU/SER/OP
II.1.2)Glavna koda CPV85100000 Zdravstvene storitve
II.1.4)Kratek opis:
Zagotavljanje zdravstvenih in drugih storitev za sedanje in prihodnje člane osebja EBA (in sodelujoče organe) v skladu s kadrovskimi predpisi. Storitve vključujejo preglede pred zaposlitvijo, letne zdravniške preglede, preglede zdravja pri delu, svetovanje, sezonska cepljenja proti gripi in druge storitve.
II.1.5)Ocenjena skupna vrednostVrednost brez DDV: 1 064 000.00 EUR
II.1.6)Informacije o sklopihNaročilo je razdeljeno na sklope: ne
II.2)Opis
II.2.2)Dodatna(-e) koda(-e) CPV85120000 Storitve zdravniških ordinacij in z njimi povezane storitve
85147000 Zdravstvene storitve v podjetjih
85121200 Storitve zdravnikov specialistov
85121000 Storitve zdravniških ordinacij
II.2.4)Opis javnega naročila:
Zagotavljanje zdravstvenih in drugih storitev za sedanje in prihodnje člane osebja EBA v skladu s kadrovskimi predpisi. Storitve vključujejo preglede pred zaposlitvijo, letne zdravniške preglede, preglede zdravja pri delu, svetovanje, politike dobrega počutja, zdravstvene in varnostne politike ter sezonska cepljenja proti gripi.