Bygge og anlæg - 59528-2022
Danmark-Skanderborg: Belægningsarbejde på gangstier
2022/S 025-059528
Udbudsbekendtgørelse
Bygge- og anlægsarbejder
Retsgrundlag:
Direktiv 2014/24/EU
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
GENOP-BR Renovering af brolægning på fortove. Forlængelse af dynamisk indkøbssystem
II.1.2)Hoved-CPV-kode
45233253 Belægningsarbejde på gangstier
II.1.4)Kort beskrivelse:
Det dynamiske indkøbssystem udbydes til brug for renovering af brolægning på fortove i forbindelse med genopretningsaktiviteter indenfor vejdrift.
Arbejdet vil omfatte en række mindre opgaver, som skal udføres i hele Danmark.
Kvalificerede ansøgere kan optages i det dynamiske indkøbssystem, uanset om de kan løse opgaver i hele landet eller kun lokalt.
Der anmodes om tilbud på de konkrete opgaver hos de virksomheder, som optages i det dynamiske indkøbssystem. Se nærmere om fremgangsmåden i udbudsmaterialet.
II.1.5)Anslået samlet værdi
Værdi eksklusive moms: 50 000 000.00 DKK
II.1.6)Oplysninger om delkontrakter
Kontrakten er opdelt i delkontrakter: nej
II.2)Beskrivelse
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet:
Der henvises til II.1.4)