Építési beruházás - 595311-2020
Magyarország-Budapest: Építési munkák
2020/S 242-595311
Ajánlati/részvételi felhívás
Építési beruházás
Jogalap:
2014/24/EU irányelv
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Siófok utánpótlásnevelési-, edző közp. kivitelezés
Hivatkozási szám: EKR000313452020
II.1.2)Fő CPV-kód
45000000 Építési munkák
II.1.4)Rövid meghatározás:
Siófok utánpótlásnevelési-, edző központ kivitelezés
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
09331000 Napelemek
39715300 Épületgépészeti berendezések
45111100 Bontási munka
45300000 Épületszerelési munka
45320000 Szigetelési munka
45321000 Hőszigetelési munka
45331000 Fűtés, szellőzés és légkondicionálás szerelése
45350000 Gépészeti szerelések
45443000 Homlokzati munka
45453100 Felújítás
71314000 Energetikai és azzal kapcsolatos szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
A Nemzeti Sportközpontok Balatoni utánpótlás edző- és képző- központot kíván létrehozni a Magyar Állam tulajdonában lévő 7459/1 HRSZ-ú ingatlanon található épület felújításával. Az épület rekonstrukciója után a központ lehetővé teszi a sportolók fogadását, utánpótlás nevelését, képzését, közösségi programok szervezését, rendezését, hozzájárul az üdülő övezet sportrégióvá fejlesztéséhez.
A projekt a 8600 Siófok, Deák Ferenc sétány 4. sz. 7459/1 hrsz épületet érinti. Az érintett épület kapcsán elmondható, hogy épületenergetikai minősége nem megfelelő, jelenlegi energiafelhasználása túlzott, pazarló. Ebből kifolyólag a projekt célja az épület épületenergetikai fejlesztése, melynek hatására a felújítás után a létesítmény megfelel a 7/2006 TNM rendeletben megfogalmazott követelményeknek. Cél továbbá, hogy az épület energetikai működése hatékony és takarékos legyen, csökkenjen a primer energiafelhasználás és az ÜHG kibocsátás.
Nyertes AT-nek kötelessége a dokumentációban meghatározott valamennyi feladat teljes körű elvégzése.
A közbeszerzés mennyisége:
Az épület hasznos alapterülete átalakítás után: 1859,12 m2
A fejlesztéshez kapcsolódóan a létesítmény főépülete és földszintes kiszolgáló épületrésze kerül felújításra, mely a sportolók számára, szállás-, étkezési és képzési lehetőséget biztosít.
A felújítás nem építési engedély köteles munka.
Az épület felújítása során:
— 1480 m2 betonaljzat bontása,
— 517,0 m2 válaszfal bontása,
— 360,1 m2 faragott kő, és téglaburkolat bontása,
— 440,0 m2 fémlemez fedés bontása,
— 913,0 m2 fa és műanyag nyílászárók bontása készül szálló épületrészben.
A földszinti kiszolgáló épületrésznél:
— 610 m2 betonaljzat bontása,
— 416,9 m2 válaszfal bontása,
— 160,0 m2 faragott kő bontása,
— 676,0 m2 szigetelés bontása,
— 248,1 m2 fa és műanyag nyílászárók bontása készül.
Felújítás során:
— 1372,6 m2 könnyű homlokzati állvány,
— 573 m3 nehéz homlokzati állvány
— 818,0 m2 aljzatbeton (monolit vasbeton),
— 563,0 m2 válaszfalazás,
— 2978,0 m2 vakolási munka,
— 708,0 m2 szerelt, és
— 316,0 m2 látszóbordás gipszkarton álmennyezet,
— 830,0 m2 kerámia falburkolat,
— 864,0 m2 textil padlóburkolat,
— 366,4 m2 szerelt kő homlokzatburkolat,
— 414,0 m2 fémlemez fedés,
— 3650,0 m2 falfestés készül szálló épületrészben,
— 366,0 m2 Faragott kő építése
— 380,0 m2 faburkolat
Munkálatok részét képezik a gépészeti munkák is:
— a víz- és szennyvízvezeték,
— a hőszivattyús fűtés, melegvíz ellátás és a szellőzés kiépítését tartalmazza.
Az elektromos munkák tartalmazzák:
— a kábelezéseket,
— energiahatékonysági automatika kiépítése,
— napelem rendszer megvalósítása,
— 1 db jakuzzi
— 1 db szauna építése
— konyhatechnológia kiépítése, melegítőkonyha
— szerelvényezéseket és
— a lámpatestek elhelyezését.
Tetőtérben új gépészeti tér kerül kialakításra. Az épület energia ellátását részben napenergia hasznosítással kerül megoldásra.
A részletes műszaki leírást/ kiviteli tervdokumentációt és a tételes, mennyiségi árazatlan költségvetést a K.D. tartalmazza.
AK a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdése alapján rögzíti, hogy az eljárást megindító felhívásban és a közbeszerzési dokumentumokban meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozás csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt, és a megnevezés alatt a „vagy azzal egyenértékű”-t kell érteni. Az egyenértékűség bizonyítása AT feladata.