Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Építési beruházás - 596445-2021
Magyarország-Budapest: Építési munkák
2021/S 227-596445
Ajánlati/részvételi felhívás
Építési beruházás
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Inárcs, új 8tant. iskola tervezés-kivitelezés
Hivatkozási szám: EKR001152072021
II.1.2)Fő CPV-kód
45000000 Építési munkák
II.1.4)Rövid meghatározás:
Fővállalkozói kivitelezési szerződés az Inárcson épülő új, 8 tantermes iskola tervezésére - kivitelezésére
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45210000 Magasépítési munka
45214200 Iskolaépületek kivitelezése
71220000 Építészeti tervezési szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Nyertes Ajánlattevő feladata a dokumentációban meghatározott valamennyi feladat teljes körű elvégzése.
Jelen beszerzés tárgya egy 8 tantermes iskolát, tornatermet és kiszolgáló funkciójú helyiségeket, 600 adagos főzőkonyhát és étkezőt tartalmazó létesítmény tervezése és kivitelezése vállalkozási szerződés alapján, az alábbiak szerint.
A teljesítés helye:
2365 Inárcs, Tolnay Lajos u. 1., Inárcs belterület 1149/12 helyrajzi szám alatt található ingatlan, továbbá a Kapcsolódó Ingatlanok: 983; 1148; 1149/1; 1149/3; 1149/9 helyrajzi számú ingatlanok
A 1149/11 telken (2365 Inárcs, Tolnay u. 1.) helyezkedik el jelenleg a 8 tantermes Tolnay Lajos Általános Iskola épülete és tornaterme. Az iskola mellett egy rossz állapotban lévő sportpálya található, illetve a hrsz: 1149/12 telken jelenleg egy használaton kívüli kazánház, egy tároló (egykori felvonulási) épület és egy használaton kívüli hidroglóbus építmény található. Az összevont, a szabályozási terv szerint kialakított telken egy új 8 tantermes általános iskola épül fel.
A beszerzés tárgya és mennyisége:
A projekt megvalósítása során egy új Közhasználatú épületként egy 8 tantermes iskolaépület (általános iskola) tervezése és kivitelezése valósul meg a szükséges kiszolgálóhelyiségekkel. Az épület kétszintes (földszint, emelet), magastetős, teherhordó falas rendszerű, tégla falazattal, 19,01 m2hőszigetelő, minősített hő- és füstelvezető kupolával, 3767,5 m2 fa tetőszerkezettel (rétegelt ragasztott fa, hagyományos fa szerkezetű tető). A tetőtérben gépészeti helyiségek kerülnek kialakításra.
Az új épületben az alsósok, (1-4. évfolyamok) kapnak helyet. A tantermek mellett az új létesítményben tornaterem, 600 adagos főzőkonyha és étkező, 24 db parkoló és 3 darab Kiss&Ride parkoló kerül kialakításra.
Az iskolaudvaron az új épületnek játszóudvar és játszótér, valamint tankert épül, a rossz állapotú futókört és aszfalt burkolatú futballpályát fel kell újítani, mindkettő recortan burkolattal készül, összesen 2650m2.
Az épület kialakítása során biztosítani kell a teljes épület akadálymentes megközelíthetőségét.
A területen lévő, használaton kívüli kazánház, tároló (egykori felvonulási) épülete és a hidroglobusz föld alatti építmény elbontásra kerül, bontási tervdokumentációja a tervcsomag része.
A terület közművesített, gáz, elektromos áram, víz és szennyvíz csatorna bekötéssel rendelkezik.
Beépítési paraméterek
Az oktatási épület nettó alapterület: 4273,1 m2,
Földszint: 2685,40 m2
Emelet: 1285,90 m2
Tetőtér (gépészet): 301,80 m2
Összesen: 4273,10 m2 (ebből tornaterem alapmérete, nettó: 759,1 m2)
Az épület négy egységből áll össze. A Tolnay Lajos utcára, a tervezett épület közepén helyezkedik el a központi, részben kétszintes aula, a földszinten étteremmel és a játszóudvarra nyíló üvegfallal. Az aula két oldalán vannak az oktatási, igazgatási és üzemeltetési helyiségeket magába foglaló két épülettömeg, amit a délkeleti oldalon a tornaterem tömege zár le. A tornateremben 4 öltöző, 2 vizesblokk helyiség, egy tanári öltöző/iroda és egy nagy méretű szertár került elhelyezésre, a terem alapmérete 759,1m2.
Az épületben a technológiai leírásban meghatározott 600 adagos főzőkonyha létesül.
Az iskola épület fűtését és melegvízellátását 1 db. 59,6kW teljesítményű talajszondás hőszivattyú és 2 db összesen 219,4 kW teljesítményű kondenzációs fali gázkazán biztosítja. Hűtéssel az igazgatói irodát és a tanári szobát látjuk el, technológiai hűtés biztosítása a szerver szobákban szükséges.
Gépi szellőzéssel kell ellátni a konyha-étterem, a tornaterem és az öltözők helyiségeit, a belsőterű helyiségeket és a vizesblokk helyiségeit. A gazdaságos működés érdekében az épületre, a tornaterem tető délnyugati felületére 22,5 kWp-es napelemes rendszer kerül telepítésre.
Tervezési feladat:
- a rendelkezésre bocsátott jóváhagyási terv alapján engedélyezési tervdokumentáció elkészítése,
- az engedélyeztetésben való közreműködés, jogszabályokban előírt engedélyek, hozzájárulások, és/vagy nyilatkozatok beszerzése, tervek feltöltése és menedzselése az ÉTDR-rendszerben meghatalmazás alapján,
- a kiviteli tervdokumentáció elkészítése minden szakágra kiterjedően, belsőépítészettel, beépített bútorozással és beépített berendezéssel, árazott és árazatlan, tételes költségvetéssel, berendezési terv készítése (mobíliák) külön dokumentációban árazott és árazatlan, tételes költségvetéssel, az Ajánlatkérő utasításának és a közbeszerzési dokumentumok előírásainak megfelelően, a magyar műszaki előírások betartása mellett, a mindenkor érvényben, hatályban lévő jogszabályok, rendeletek, előírások tartalmi és formai követelményeinek, elvárásainak megfelelően,
- a tervezői művezetés biztosítása a használatba vételi engedély véglegessé válásáig.
Szállítandó tervek mennyisége: az engedélyezéshez szükséges példányokon felül 4 példányban papír alapon, magyar nyelven és .pdf/A; pdf; illetve .dwg formátumban 4 példányban CD/DVD lemezen. Ajánlatkérő szakaszos tervszolgáltatásra lehetőséget biztosít a szerződés tervezete szerint.
Kivitelezési feladat:
Ajánlattevő feladata a műszaki dokumentáció részét képező jóváhagyási terv alapján elkészített engedélyezési tervdokumentáció, jogerős építési engedély és a Megrendelő által jóváhagyott kiviteli tervdokumentáció alapján a hagyományos szerkezetű iskola kivitelezése teljes körű, kulcsrakész kivitelben, a kapcsolódó közművekkel, környezetrendezéssel, a jóváhagyási tervben előirányzott nettó alapterületi mennyiségekkel.
A belsőépítészeti tervekben szereplő műszaki tartalom kivitelezése Ajánlattevő feladata azzal, hogy a mobíliák beszerzése nem Ajánlattevő feladata.
A részletes műszaki leírást/terveket és az árazatlan költségvetést a műszaki dokumentáció tartalmazza.
Ajánlatkérő (AK) a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdése alapján rögzíti, hogy az eljárást megindító felhívásban és a közbeszerzési dokumentumokban meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozás csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt, és a megnevezés alatt a „vagy azzal egyenértékű”-t kell érteni. Az egyenértékűség bizonyítása ajánlattevő (AT) feladata.