Építési beruházás - 596498-2021
Magyarország-Budapest: Egészségügyi épületek kivitelezése
2021/S 227-596498
Tájékoztató az eljárás eredményéről
A közbeszerzési eljárás eredménye
Építési beruházás
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Heim Pál-I. ütem:„B”ép.”generálkivit. feladatai
Hivatkozási szám: EKR001367632020
II.1.2)Fő CPV-kód
45215100 Egészségügyi épületek kivitelezése
II.1.4)Rövid meghatározás:
„Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet fejlesztés I. ütem: „B” épület: új gyermeksürgősségi - baleseti - sebészeti és fekvőbeteg ellátó tömb építése” tárgyú beruházás generálkivitelezői feladatai
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
31625200 Tűzriasztó berendezések
31681410 Villamossági szerelési anyagok
44482000 Tűzvédelmi eszközök
45110000 Épületbontás és bontási munka, földmunka
45311200 Villamos szerelés
45315300 Villamos hálózati szerelés
45331000 Fűtés, szellőzés és légkondicionálás szerelése
45343000 Tűzmegelőző szerelési munkák
45343200 Tűzvédelmi berendezések szerelése
45350000 Gépészeti szerelések
51700000 Tűzvédelmi berendezésekkel kapcsolatos szerelési szolgáltatások
71314000 Energetikai és azzal kapcsolatos szolgáltatások
79932000 Belsőépítészeti szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Vállalkozási szerződés keretében a „Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet (Gyermekkórház) fejlesztés I. ütem: „B” épület: új gyermeksürgősségi - baleseti - sebészeti és fekvőbeteg ellátó tömb építése” tárgyú beruházás generálkivitelezői feladatainak ellátása.
A kivitelezés a Gyermekkórház és a környező városrész folyamatos rendeltetésszerű működésének biztosítása mellett, az épületre és a környezetre és a városrészre vonatkozó munkaszervezési, műszaki ütemezési előírások betartásával valósítandó meg.
A felújítási beruházás alapparaméterei:
Pince, földszint, 7 emelet (tetőszinttel együtt): összesen 9 db használati szintű, új építésű egészségügyi ellátást szolgáló épület minden szakágra (építészet, tartószerkezet, épületgépészet, orvosi gázellátás, beépített orvostechnológiai elemek, erősáram, gyengeáram, tűzvédelem, akusztika (építészeti- gépészeti- teremakusztika), közműellátás, útépítés, kertészet) kiterjedő, rendeltetésszerű használatra alkalmas megépítése összesen 20 694 m2 összes bruttó szintterülettel, összesen 16 731 m2 nettó hasznos alapterülettel (helyiségek összes alapterülete falak, aknák alapterülete nélkül).
Angolaknák építése további 218 m2 bruttó szintterülettel.
Alagsor: kiszolgáló műszaki területek, gépészeti és villamossági központok.
Földszint: SBO és Trauma osztály, CT, MRI, röntgen vizsgálókkal, elkülönítőkkel és kórtermekkel.
1. em.: Műtőszint 8 db műtővel (műtőegység nettó alapterülete: 630,23 m2), kapcsolódó helyiségekkel.
Fekvőbeteg osztályok összesen 124 ággyal:
2. em.: Intenzív terápiás, 3. em.: Traumatológiai, 4. emelet: sebészeti, 5. em.: fül- orr- gégészeti, 6. em.: urológiai osztályok. 6. emeleten központi sterilizáló, 7. emeleten lépcsőházi tetőkijárat építendő.
Hő és vízszigeteléssel készített lapostető rétegrendek készítendők összesen bruttó 3075,36 m2 alapterülettel, melyből a 2. és a 3. emeleten zöldtetős tetőkertként kialakítottak mennyisége: bruttó 986,38 m2.
A 7. emeleti tetőszinten Heliport (mentőhelikopter leszálló) építendő a megközelítéshez szükséges komplett rámparendszerrel együtt 572,93 m2 bruttó alapterülettel.
A következő funkcionális egységek kerültek kialakításra szintenként:
Pinceszint: Ágyállomás, Gépészet, Erős- gyengeáramú központ,
oltórendszer központ, orvosi gáz központ 2 784,30 m²
Földszint: Sürgősségi Betegellátó/Traumatológiai Ellátó Osztály 2 639,85 m²
1. emelet: Központi műtőblokk 2 610,27 m²
2. emelet: Intenzív Terápiás Osztály 2 314,83 m²
3. emelet: Traumatológiai Osztály 1 715,57 m²
4. emelet: Sebészeti Osztály 1 707,12 m²
5. emelet: Fül-orr-gége és Bronchológiai Osztály 1 717,21 m²
6. emelet: Központi steril és Urológiai Osztály 1 727,36 m²
7. tetőszint Heliport és szabadtéri gépészeti egységek 90,88 m²
Összes nettó alapterület: 17307,39 m²
Az új épületet zártsorúan össze kell építeni és össze kell nyitni a meglévő „A” épülettel.
Folytonos spirállal készített fúrt cölöpalapozás (CFA technológiával): 896,73 m3. Alapozás feletti felépítmények összesen 10 097 m3 monolit vasbeton teherhordó szerkezettel készítendők. Homlokzatok: hőszigetelt, kiszellőztetett nagytáblás (üveg és kompozit lemezes) szerelt homlokzatburkolatok összesen: 6 583 m2.
Sugárvédett helyiségek nettó alapterülete: 102,32 m2 + 46,96 m2, Faraday kalitkás árnyékolással védett helyiség nettó alapterülete: 37,62 m2, mindösszesen: 186,9 m2.
Steril kialakítású (steril légkezelővel vannak ellátva) helyiség(ek) - műtőegység, sterilizáló steril helyiségei - összes nettó alapterülete: 779,17 m2.
Gépészet: Használati víz, tüzivíz, szennyvíz és csapadékvíz, fűtés, hűtés (felületfűtés/hűtés) légtechnika (komfort és technológiai szellőzés, tűzvédelmi szellőzés: zárt közlekedők hő- és füstelvezetése, füstmentes lépcsőház és előtér, biztonsági lift szellőzési rendszerek), gőzfejlesztés, távhő, automatikus tűzoltó berendezés: vízköddel oltó rendszer.
Orvosi gázellátó rendszerek: oxigén, altatógáz, széndioxid, sűrített levegő, vákuum.
Ágysáv-rendszerek kialakítása.
Épületvillamosság: erősáram, villámvédelem, gyengeáramú rendszerek (tűzjelző, beléptető, kamera, kábel-TV, strukturált (informatika) hálózat, vészhívó rendszerek), gépészeti automatika és épületfelügyeleti rendszer.
Teljeskörű akadálymentesítés. Liftaknák készítése felvonók beépítésével együtt: összesen 9 db (személyfelvonók: 4 db 2000 kg/26 fős, 1 db 1600 kg/21 fős: összesen 5 db, kisteher felvonók: 4 db).
Közműellátás: részben egyesített rendszerrel szennyvíz és csapadékvíz közművek, vízellátás, távhő ellátás és kiváltások.
Ellátó, megközelítési és tűzoltó felvonulási utak építése, járdákkal, térburkolatokkal, tereprendezéssel kiegészítve.
Tetőkertek kertépítése, térburkolása, automata öntözővel együtt.
Meglévő 3-szint + magastetős „D” épület szanálásos teljes elbontása: 1 644 m2 bruttó szintterülettel.
Építendő épület helyén meglévő térburkolatok és egyéb építmények elbontása.
A részletes műszaki leírást és feladatleírást a Közbeszerzési Dokumentáció (KD) tartalmazza.