There is a bug affecting the way URLs are displayed in eForms notices. We are working on solving the problem. In the meanwhile, we suggest that you remove the comma (or any other special character) that appears at the end of the URL. We apologize for the inconvenience.
Registration is open for our 4th Workshop with TED reusers, on the 14th of December 2023
Supplies - 596744-2019
Denmark-Kalundborg: Refuse skips
2019/S 243-596744
Contract notice
Supplies
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Indkøb af affaldsbeholdere
Reference number: 326-2019-25216
II.1.2)Main CPV code
44613700 Refuse skips
II.1.4)Short description:
Indkøb af, montering og udkørsel af affaldsbeholdere omfattende følgende ydelser: Som hovedleverance leveres ca. 25 100 stk. 240 l og 2 100 stk. 360/370 l beholdere primært 2-delte samt 800 stk. 660 l minicontainere. Alle er inklusiv levering, montering og udbringning. Hertil skal der som supplerende ydelser løbende leveres yderligere beholdere og tilhørende udstyr i kontraktperioden i alt ca. 28 000 stk. fra 140 - 360/370 l primært 2-delte samt ca. 1 100 stk. minicontainere fra 660 - 770 l. De supplerende leverancer er ekskl. montering, udbringning og hjemtagning.
Opgaven udbydes for en periode på 5 år med start den 1.9.2020 og med udløb uden yderligere opsigelse den 31.8.2025. Ordregiver har option på forlængelse af kontraktperioden for levering af supplerende leverancer på uændrede vilkår, af flere omgange, i et vilkårligt antal måneder i op til samlet 24 måneder.
II.1.5)Estimated total value
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)
II.2.4)Description of the procurement: