Meddelande om upphandling
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:
Dynamiskt inköpssystem (DIS) - Modul och paviljongbyggnader
Referensnummer: KLF 2021/1514
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod44211100 Mobila byggnader och modulbyggnader
II.1.4)Kort beskrivning:
Luleå befinner sig i en expansiv fas och förändras i snabb takt - var med och bidra i förändringsresan!
Detta Dynamiska inköpssystem innefattar majoriteten av Luleå kommuns kommande behov av modulbyggnader.
Ansök redan idag!
II.1.5)Uppskattat totalt värdeVärde exkl. moms: 400 000 000.00 SEK
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)31731100 Moduler
44211100 Mobila byggnader och modulbyggnader
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen:
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
II.1.2.
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 400 000 000,00 SEK
II.1.6.
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31731100 Moduler, 44211100 Mobila byggnader och modulbyggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen