4. Гаранционен срок. Гаранционно обслужване.
4.1. Възложителят изисква предлаганият гаранционен срок за мебелите и оборудването да е не по-малко от 24 (двадесет и четири) месеца, считано от датата на подписване на приемо - предавателен протокол за доставка и монтаж.
4.2. Срокът за отстраняване на възникнала повреда по време на гаранционния срок е максимум 10 (десет) работни дни от изпращане на писмено уведомление от страна на възложителя.
4.3. При невъзможност дефектът да се отстрани на място и/или в посочения в т. 4.2 срок, той се задължава да уведоми Възложителя писмено за това и в срок до 20 (двадесет) работни дни от датата на уведомяване, да подмени съответния артикул с нов със същите или по-добри характеристики.
4.4. Всички разходи (транспорт, труд, посещения на място, резервни части и др.) по отстраняване на гаранционните проблеми, ремонти или замяната на дефектирали мебели и/или оборудване, са за сметка на Изпълнителя. При наличие на недостатъци на доставените артикули, същите следва да бъдат подменени от и за сметка на изпълнителя.
При доставката на мебелите и оборудването е необходимо да се представят гаранционни карти.
Забележка. За всички мебели и елементи на оборудване и обзавеждане, участниците трябва да предложат еднакъв гаранционен срок.
5. Прогнозна стойност на поръчката и условия на плащане: