Обявление за изменения или за допълнителна информация
Правно основание:
Регламент (ЕС, Евратом) № 2018/1046
Раздел І: Възлагащ орган/възложител
II.1)Обхват на обществената поръчка
II.1.1)Наименование:
Проект „Хоризонт Европа“: Стандарти за безпилотни летателни системи (БЛС)
Референтен номер: EASA.2021.HVP.22
II.1.2)Основен CPV код73000000 Научни изследвания и експериментални разработки и свързаните с тях консултантски услуги
II.1.4)Кратко описание:
През 2019 г. Изпълнителната агенция за иновации и мрежи (INEA) финансира проекта AW-Drone с цел допринасяне за безопасното използване на БЛС чрез подпомагане на текущия регулаторен процес на ЕС за определяне на технически стандарти и процедури. Оценката, предоставена от проекта AW-Drones, не включваше оценката на техническото съдържание, за да се определи дали стандартите са подходящи за постигане на целта за безопасност на разпоредбите на съответните регламенти. Този изследователски търг следва да се фокусира върху техническата оценка на тези стандарти, изброени в URDP и препоръчани от проект AW Droned, и върху новите стандарти, въведени от EUSCG, като част от нейната редовна актуализация. Освен това при това проучването следва да се определят потенциални нови стандарти, в допълнение към тези, изброени в U-RDP, да се покаже съответствие с глави 2, 3 и 4 и приложение 3 към Регламента за U-space, да се оценят стандартите и да се предостави препоръка на ЕААБ относно тяхната приемливост като средства за съответствие.
Раздел VІ: Допълнителна информация