Bauleistung - 600427-2022
Ungarn-Budapest: Bauarbeiten
2022/S 210-600427
Bekanntmachung einer Änderung
Änderung eines Vertrags/einer Konzession während der Laufzeit
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
OKF 4 épület energetikai felújítása
Referenznummer der Bekanntmachung: EKR000127952020
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
45000000 Bauarbeiten
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
OKF 4 épület energetikai felújítása - Cegléd
Los-Nr.: 3
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
45300000 Bauinstallationsarbeiten
45320000 Abdichtungs- und Dämmarbeiten
45321000 Wärmedämmarbeiten
45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen
45350000 Maschinentechnische Installationen
45443000 Fassadenarbeiten
45453100 Sanierungsarbeiten
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung zum Zeitpunkt des Abschlusses des Vertrags:
Jelen közb. elj. tárgya a „Katasztrófavédelmi ingatlanok épületenergetikai beruházásai” című, KEHOP-5.2.2/16-2017-00113 azonosító számú projekt kivitelezési munkáinak megvalósítása az ajánlattevők részére kiadásra kerülő KDban részletezettek szerint.
A projekt a Ceglédi Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság 2473 HRSZ; 2700 Cegléd, Széchenyi utca 24-26 épülete(i)t érinti.
Az épület(ek) energetikai korszerűsítését célzó építészeti felújítási munkáknak az épület(ek) külső határoló szerkezeteit kell érinteniük. Hőszigetelésre kell kerülniük az épület(ek) homlokzati falainak, a lábazatoknak és a lapostetőknek. A lapostetők hőszigetelése kapcsán mindenütt szükséges felújítani a lapostetőkön található csapadékvíz elleni szigetelést. Cserélni szükséges a mai energetikai követelményeknek nem megfelelő homlokzati nyílászárókat.
Szükséges kialakítani egyes épületek esetében a fűtési hálózat korszerűsítését, a fűtési rendszer szabályozását. Beépítésre kell kerülnie egy HMV tárolónak és tágulási tartályoknak. Továbbá telepítésre kell kerülnie, napelemes rendszernek is.
Az épületenergetikai felújítási/korszerűsítési kivitelezési tevékenység főbb tervezett mennyiségei:
Homlokzati nyílászárók cseréje kapcsolódó munkáival
Homlokzati nyílászárók cseréje 478,8 m2
Tető utólagos hőszigetelése kapcsolódó munkáival
Tető hő-és vízszigetelése 964 m2
Homlokzat utólagos hőszigetelése kapcsolódó munkáival
Homlokzati EPS és lábazati XPS hőszigetelési rendszer kialakítása az OTSZ szerinti tűzgátló sávokkal 1046 m2
Épületgépészeti fűtésrendszer korszerűsítése kapcsolódó munkáival
HMV tároló és tágulási tartályok beépítése 1 klt.
Megújuló energiafelhasználás kialakítása kapcsolódó munkáival
Napelemes energiarendszer kialakítása Teljesítmény: 33,125kWp (125db 265Wp napelem)
Nem elszámolható felújítási/korszerűsítési kivitelezési tevékenységek:
A homlokzati nyílászárókhoz (csak ablakokhoz) tartozó redőny/árnyékoló rendszer kiépítése 108 db
Ajánlatkérő a műszaki dokumentációt az EKR feltöltési korlátjára tekintettel 25 MB-os tömörített fájlokban töltötte fel az EKR-be (egy zip fájl és segédfájljai).
Amennyiben a dokumentáció vagy a tételes mintaköltségvetés bármelyik része valamilyen gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, illetőleg szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozást tartalmaz, illetve amennyiben szabványt, műszaki engedélyt, műszaki előírásokat, vagy műszaki ajánlást határoz meg, úgy azok csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történtek, ajánlatkérő az azzal egyenértékű teljesítést is elfogadja azonban ennek feltétele a beépítést megelőző tervezői, műszaki ellenőri, illetve megrendelői írásos jóváhagyás.
Ajánlatkérő (AK) a 321/2015. (X. 30.) Korm. rend. 46. § (3) bekezdése alapján rögzíti, hogy az eljárást megindító felhívásban és a közbeszerzési dokumentumokban meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre,személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozás csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt, és a megnevezés alatt a „vagy azzal egyenértékű”-t kell érteni. Az egyenértékűség igazolása ajánlattevő (AT) feladata.
A kiadott tervek, és ezekhez kapcsolódó műszaki leírások, egyéb dokumentumok, valamint a megküldött költségvetések együttesen értelmezendők.
A közbeszerzés ismertetése csak a főbb mennyiségeket tartalmazza tájékoztató jelleggel, ajánlatadó felelőssége a mennyiségek ajánlattételt megelőző ellenőrzése.