Denne bekendtgørelse er kun vejledende
Retsgrundlag:
Direktiv 2014/24/EU
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Dokning af Grenaa-Anholt Færgen
II.1.2)Hoved-CPV-kode50241000 Reparation og vedligeholdelse af skibe
II.1.4)Kort beskrivelse:
Norddjurs Kommune ønsker med denne forhåndsmeddelelse at gøre opmærksom på, at der planlægges gennemførelse af udbud af dokning af Grenaa-Anholt Færgen.
Forud for offentliggørelsen af materialet ønsker Norddjurs Kommune at give potentielle leverandør mulighed for, at kunne reservere tid til at dokningen kan udføres i den forventede periode.
Dokningen forventes at skulle finde sted i perioden fra den 17. april 2023 til den 23. april 2023.
II.1.5)Anslået samlet værdi
II.1.6)Oplysninger om delkontrakterKontrakten er opdelt i delkontrakter: nej
II.2)Beskrivelse
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)50241100 Reparation af skibe
50241200 Reparation af færger
50244000 Istandsættelse af skibe eller både
50245000 Modernisering af skibe
50246100 Tørdokning
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet: